Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Pokud by mi někdo napadl server, policii bych to
Nahlásil |
|
3% (21) |
Nenahlásil |
|
21% (128) |
Záleželo by podle dat, která mohl útočník získat |
|
76% (470) |
Celkem 619 hlasů
Vytvořeno: 16.5.2011 20:48
Tiskni
Sdílej:
zvlášť, když zkoušej user: adminTak Mikrotik...
Ale když já toho svého pejska jménem M@#$4s?_*/YxsQ mám strašně rád
Jestli se bere za napadnutí i SSH skenPodle mě se za napadnutí považuje úspěšný průnik.
§ 230 trestního zákoníku začíná:
(1) Kdo překoná bezpečnostní opatření, a tím neoprávněně získá přístup k počítačovému systému nebo k jeho části, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
Mám dojem, že i čin ve fázi pokusu se (úměrně) trestá.
Když útočí Číňani, tak se spokojím se zablokováním adresy. Ale když to je třeba z české vysoké školy a tamní správce se ani neobtěžuje odpovědět mi, že dotyčného vytahají za uši, tak má sto chutí trestní oznámení opravdu podat.
Někdy je docela vtipný pozorovat jaký šílený slovníkový jména boti zkoušej.
Otazkou zustava co by jako pachatel mel na serveru popachat. Pokud si zkopiruje data, tak je maximalne pravdepodobne ze je pouzije proti zalujicimu a to vsemi moznymi prostredky. Bude-li zatcen udela to jeho tajny komplic.
... ať se jde udat na policejní stanici v Horním Kocourkově s tím, že naboural nějaký server. Oni určitě pošlou dopraváky ...