Společnost Red Hat na svém blogu oznámila, že Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bude možné provozovat zdarma na 16 serverech.
Pod společným názvem DNSpooq byly zveřejněny informace o 7 bezpečnostních chybách v DNS caching a DHCP serveru dnsmasq. Jedná se o cache poisoning (CVE-2020-25686, CVE-2020-25684, CVE-2020-25685) a buffer overflow (CVE-2020-25687, CVE-2020-25683, CVE-2020-25682, CVE-2020-25681). Jejich kombinací lze dosáhnout závažnosti CVSS 9.8. Chyby jsou opraveny v dnsmasq 2.83.
Byla vydána nová stabilní verze 19.07.6 (Changelog) linuxové distribuce primárně určené pro routery a vestavěné systémy OpenWrt (Wikipedie). Řešena je také řada bezpečnostních chyb. Především v dnsmasq (DNSpooq).
Google Chrome 88 byl prohlášen za stabilní (YouTube). Nejnovější stabilní verze 88.0.4324.96 přináší řadu oprav a vylepšení. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 36 bezpečnostních chyb. Nálezci nejvážnější z nich (CVE-2021-21117) bylo vyplaceno 30 000 dolarů.
Byla vydána nová verze 4.4.2 svobodného programu pro skicování, malování a úpravu obrázků Krita (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Vedle Hectora "marcan" Martina a Asahi Linuxu portují Linux na Apple Silicon aneb na počítače Apple s novým ARM procesorem M1 také lidé ze společnosti Corellium. V sobotu se na Twitteru pochlubili bootováním Linuxu na M1. Dnes zveřejnili zdrojové kódy (Preloader-M1 a Linux-M1).
CSIRT.CZ upozorňuje na kritické zranitelnosti v Orbit Fox pluginu pro WordPress. Správci CMS WordPress, kteří mají nainstalované rozšíření Orbit Fox, by měli provést co nejdříve upgrade rozšíření na poslední verzi 2.10.3. Dvě nedávno nalezené zranitelnosti, stored XSS a možnost eskalace oprávnění, umožňují útočníkovi kompletní ovládnutí webové stránky.
bladeRF-wiphy je open source IEEE 802.11 / Wi-Fi kompatibilní SDR VHDL modem pro bladeRF 2.0 micro xA9. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
V sobotu brzo ráno někdo naboural administrátorský účet diskusního fóra OpenWrt a odcizil citlivá data uživatelů (emailové adresy, API klíče, statistiky, ...).
Byla vydána verze 1.9.0 emulátoru terminálu Terminology (GitHub) postaveného nad EFL (Enlightenment Foundation Libraries). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Jak se vás potenciálně dotkne trend odstraňování analogového audio konektoru typu 3,5mm jack z „chytrých telefonů“?
preferuji bezdrátová sluchátka/reproduktory |
|
7% (110) |
preferuji externí převodník/zesilovač |
|
0% (7) |
adaptér navíc mi nevadí |
|
1% (17) |
pořízení nových sluchátek/reproduktorů mi nevadí |
|
1% (20) |
je to pro mě zásadní vada |
|
77% (1149) |
s telefonem sluchátka/reproduktory nepoužívám |
|
13% (187) |
Celkem 1490 hlasů
Vytvořeno: 18.10.2017 01:24
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
Mimochodem, BT sluchátka můžeš mít klidně pořád zapojený a používat prakticky jako normální sluchátka.Tak třeba moje Sennheiser sluchátka Momentum In-Ear M2 IEBT Wireless se po zapojení micro-USB kabelu automaticky vypnou a při nabíjení tedy nejdou používat, docela mě to naštvalo, když se mi cestou vybili, ale teďka je prostě večer hodím na nabíječku stejně jako mobil, abych měl na druhý den nabito, vydrří těch 10 hodin nepřetržitého hraní takže dobrý, většinou nabíjím když jsou na 30 - 50% kapacity, totéž platí pro mobil.
Takže asi jedna z mnoha zásadních vad?A navíc je to zrovna velmi nevýznamná vada. Ta největš vada je, že "chytré" telefony způsobují (v raném věku) demenci.
Ale například se ví, že pokud někdo vyrůstá dvojjazyčně, dokáže to oddálit propuknutí demence průměrně cirka o 5 let. Jen tím, že se víc trénuje mozek.No, místo například se ví, bych použil spíš například se spekuluje...
Velmi doporučuji knihu německého neurobiologa Manfreda Spitzera (v originále) „Digitale Demenz“.
To jsem čekal. Ô_o
Vlastně je mi to jedno. Smartphone nemám a nechci, takže mi spíš vadí, že se nedá koupit rozumný klasický telefon.
Na přehrávání hudby telefon nepoužívám a na telefonování je praktičtější bluetooth handsfree, ať už zabudované v autě, nebo malé do ucha (když potřebuju mít volné ruce na klávesnici).
Takže je to sice další z toho typu hloupých nápadů, které mi obecně vadí, ale v tomhle případě jsem tak velký zpátečník, že se mne vlastně ani nedotkne. :-)
místo toho se rozhraní USB ohýbá k něčemu, k čemu nebylo nikdy určenéS tímhle tvrzením bych byla trochu opatrná, USB používají i profesionální zvukové karty a USB sluchátka s vlastním D/A jsou s námi taky pěkných pár let.
USB-C sluchátkaTak USB-C ... Já myslel právě ty sluchátka okolo mini USB
by bylo zapotrebi do smarfonu zabudovat mechanicky vypinac mikrofonuhttps://puri.sm/shop/librem-5/