Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Těžíte nějakou kryptoměnu?
| ano |
|
6% (45) |
| ne, ale chystám se |
|
2% (16) |
| už ne |
|
15% (111) |
| ne |
|
76% (548) |
Celkem 720 hlasů
Vytvořeno: 21.7.2017 23:36
Tiskni
Sdílej:
Premyslel jsem nad timto. Mam znameho jehoz kamarad takto udajne vydelava desetitisice mesicne... ale jak rikam nakecat muze kazdy co chce.
Nebylo by spatny kdyby tu nekdo popsal svoji realnou zkusenost a nestydel se pritom za to ze poridil zarizeni za stovky tisic a denne mu to vydela tak akorat na cigara.
Vzpominam ze kdyz jsem se zacal zajimat o Bitcoin tak jeden BT se dal poridit za 8000 CZk. Mezitim uplynula nejaka doba a dnes je to 30 000 CZk tudiz jsem spis mohl neco vytezit jako spekulant formou nakup/prodej. Tehdy se me do toho nechtelo davat 8000 a dnes 30 000 uz vubec ne. Holt jsem odsouzen chodit dal do prace...
Mezitim uplynula nejaka doba a dnes je to 30 000 CZkDnes je to 62 k.
Mam znameho jehoz kamaradTak urcite.. Videl jsi jak vypada farma na tezbu?
Videl jsi jak vypada farma na tezbu?
No asi jako vietnamska velkopestirna konopi takze tomu tvrzeni od znameho taktez nikterak neverim.
A to je bez elektriny, ktera je hadam nekde mezi 0 az $2 za den (podle toho jestli clovek najde nejakou serverovnu do ktere by to schoval). Vzhledem k tomu, ze vetsina lidi elektrinu platit musi, da se predpokladat, ze se jim takovadle masina nezaplati, pokud nezacali tezit dost brzo (a mozna i tak ne).No, pokud by někdo měl na domě spoustu solárních panelů a nechtěl prodávat přebytky do rozvodné soustavy (což je, jak jsem slyšel, velmi komplikované a ceny jsou směšně malé), mohl by tím hnát právě těžební farmu. Sice pochybuju, že by se u běžně velkého domu vůbec zaplatily náklady za použitý hardware, ale když se vezme jeho cena ve srovnání s cenou zbytku, tak už tak strašné není ...
To je pravda, u solární elektrárny by byl problém s nutností akumulaceFirma má v podstatě tu výhodu, že má obrovské odběry, takže je opravdu omezená pouze tím co dovede obestavět a kolik je schopná do solarů vrazit. Odběrný čas u jednosměnného provozu i díky DST ± koreluje s tím kdy slunce začíná dávat energii u dvousměnného a třísměnného se není o čem bavit vůbec, to je vždy do čeho utopit. U takové farmy bych to spíš viděl na prodej odpadního tepla když by to bylo jak rozvést. Též by to mělo výhodu vhodného směnného obchodu 1:1 (či více, protože cenu nenastavuje eON či jiný statní vydřiduch). Ona je to v podstatě elektrická výhřevna s bonusem vypočítávání nesmyslů za virtuální peníze.
.
Od minulyho roku jsem se do toho teda uz obul trochu vic a do tedka jsem postupne zainvestoval asi 30,000 USD (7000 z toho bylo reinvestice) a pronajimam si tezitka v Estonsku. Generuje mi to asi 1,5 BTC (300TH/s na BTC + nejakej vykon na Scrypt konvertovanejs do BTC na denni bazi) za mesic a to posilam na burzu a jedu auto-boty (vse na strategii Blade Runner)..., zatim to jede. Jeste tam mam minoritni vykon nabajndovanej k ETH a DASH, ale ty ciste posilam na burzu.
Mimochodem zrovna ted o vikendu BTC prekonal hodnotu 4000 USD za jednotku.
Co se kryptomen obecne tyce, tak tu asi uz zustanou (viz 260 000 obchodu behem prazdnin zavedlo podporu placeni BTC), ale je jeste jina malo viditelna oblast a to blockchain jako takovej, jehoz vyziti ve sprave digitalnich assetu je neomezene a jednu z platforem nabizi i IBM napr.