Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Těžíte nějakou kryptoměnu?
ano |
|
6% (45) |
ne, ale chystám se |
|
2% (16) |
už ne |
|
15% (111) |
ne |
|
76% (548) |
Celkem 720 hlasů
Vytvořeno: 21.7.2017 23:36
Tiskni
Sdílej:
Premyslel jsem nad timto. Mam znameho jehoz kamarad takto udajne vydelava desetitisice mesicne... ale jak rikam nakecat muze kazdy co chce.
Nebylo by spatny kdyby tu nekdo popsal svoji realnou zkusenost a nestydel se pritom za to ze poridil zarizeni za stovky tisic a denne mu to vydela tak akorat na cigara.
Vzpominam ze kdyz jsem se zacal zajimat o Bitcoin tak jeden BT se dal poridit za 8000 CZk. Mezitim uplynula nejaka doba a dnes je to 30 000 CZk tudiz jsem spis mohl neco vytezit jako spekulant formou nakup/prodej. Tehdy se me do toho nechtelo davat 8000 a dnes 30 000 uz vubec ne. Holt jsem odsouzen chodit dal do prace...
Mezitim uplynula nejaka doba a dnes je to 30 000 CZkDnes je to 62 k.
Mam znameho jehoz kamaradTak urcite.. Videl jsi jak vypada farma na tezbu?
Videl jsi jak vypada farma na tezbu?
No asi jako vietnamska velkopestirna konopi takze tomu tvrzeni od znameho taktez nikterak neverim.
A to je bez elektriny, ktera je hadam nekde mezi 0 az $2 za den (podle toho jestli clovek najde nejakou serverovnu do ktere by to schoval). Vzhledem k tomu, ze vetsina lidi elektrinu platit musi, da se predpokladat, ze se jim takovadle masina nezaplati, pokud nezacali tezit dost brzo (a mozna i tak ne).No, pokud by někdo měl na domě spoustu solárních panelů a nechtěl prodávat přebytky do rozvodné soustavy (což je, jak jsem slyšel, velmi komplikované a ceny jsou směšně malé), mohl by tím hnát právě těžební farmu. Sice pochybuju, že by se u běžně velkého domu vůbec zaplatily náklady za použitý hardware, ale když se vezme jeho cena ve srovnání s cenou zbytku, tak už tak strašné není ...
To je pravda, u solární elektrárny by byl problém s nutností akumulaceFirma má v podstatě tu výhodu, že má obrovské odběry, takže je opravdu omezená pouze tím co dovede obestavět a kolik je schopná do solarů vrazit. Odběrný čas u jednosměnného provozu i díky DST ± koreluje s tím kdy slunce začíná dávat energii u dvousměnného a třísměnného se není o čem bavit vůbec, to je vždy do čeho utopit. U takové farmy bych to spíš viděl na prodej odpadního tepla když by to bylo jak rozvést. Též by to mělo výhodu vhodného směnného obchodu 1:1 (či více, protože cenu nenastavuje eON či jiný statní vydřiduch). Ona je to v podstatě elektrická výhřevna s bonusem vypočítávání nesmyslů za virtuální peníze.