Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Těžíte nějakou kryptoměnu?
ano |
|
6% (45) |
ne, ale chystám se |
|
2% (16) |
už ne |
|
15% (111) |
ne |
|
76% (548) |
Celkem 720 hlasů
Vytvořeno: 21.7.2017 23:36
Tiskni
Sdílej:
Premyslel jsem nad timto. Mam znameho jehoz kamarad takto udajne vydelava desetitisice mesicne... ale jak rikam nakecat muze kazdy co chce.
Nebylo by spatny kdyby tu nekdo popsal svoji realnou zkusenost a nestydel se pritom za to ze poridil zarizeni za stovky tisic a denne mu to vydela tak akorat na cigara.
Vzpominam ze kdyz jsem se zacal zajimat o Bitcoin tak jeden BT se dal poridit za 8000 CZk. Mezitim uplynula nejaka doba a dnes je to 30 000 CZk tudiz jsem spis mohl neco vytezit jako spekulant formou nakup/prodej. Tehdy se me do toho nechtelo davat 8000 a dnes 30 000 uz vubec ne. Holt jsem odsouzen chodit dal do prace...
Mezitim uplynula nejaka doba a dnes je to 30 000 CZkDnes je to 62 k.
Mam znameho jehoz kamaradTak urcite.. Videl jsi jak vypada farma na tezbu?
Videl jsi jak vypada farma na tezbu?
No asi jako vietnamska velkopestirna konopi takze tomu tvrzeni od znameho taktez nikterak neverim.
A to je bez elektriny, ktera je hadam nekde mezi 0 az $2 za den (podle toho jestli clovek najde nejakou serverovnu do ktere by to schoval). Vzhledem k tomu, ze vetsina lidi elektrinu platit musi, da se predpokladat, ze se jim takovadle masina nezaplati, pokud nezacali tezit dost brzo (a mozna i tak ne).No, pokud by někdo měl na domě spoustu solárních panelů a nechtěl prodávat přebytky do rozvodné soustavy (což je, jak jsem slyšel, velmi komplikované a ceny jsou směšně malé), mohl by tím hnát právě těžební farmu. Sice pochybuju, že by se u běžně velkého domu vůbec zaplatily náklady za použitý hardware, ale když se vezme jeho cena ve srovnání s cenou zbytku, tak už tak strašné není ...
To je pravda, u solární elektrárny by byl problém s nutností akumulaceFirma má v podstatě tu výhodu, že má obrovské odběry, takže je opravdu omezená pouze tím co dovede obestavět a kolik je schopná do solarů vrazit. Odběrný čas u jednosměnného provozu i díky DST ± koreluje s tím kdy slunce začíná dávat energii u dvousměnného a třísměnného se není o čem bavit vůbec, to je vždy do čeho utopit. U takové farmy bych to spíš viděl na prodej odpadního tepla když by to bylo jak rozvést. Též by to mělo výhodu vhodného směnného obchodu 1:1 (či více, protože cenu nenastavuje eON či jiný statní vydřiduch). Ona je to v podstatě elektrická výhřevna s bonusem vypočítávání nesmyslů za virtuální peníze.