abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.1. 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    5.1. 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.1. 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    5.1. 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (6%)
     (6%)
     (3%)
     (10%)
     (52%)
    Celkem 229 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 12:50
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    Heron avatar 14.12.2005 16:39 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    sem zapomnel na svatek moji drahe polovicky

    Tak mě napadlo, má někdo levnou polovičku?

    David Watzke avatar 14.12.2005 16:41 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    14.12.2005 16:41 ALiEN211 | blog: ALiENuv | zakupy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    jenom ti stastnejsi ;-)
    14.12.2005 20:06 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...

    Komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci :-)

    14.12.2005 20:08 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...

    Ble, to patřilo k tomuto.

    Heron avatar 14.12.2005 16:49 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...

    Teď jsem si zase vzpomněl na jeden vtip, je trochu delší:

    V jednom městě vznikl obchod, ve kterém si může každá žena koupit svého muže. Měl šest pater a kvalita mužů rostla s každým patrem. Byl v tom ale jeden háček: jakmile již žena vešla na vyšší patro, nemohla už sejít níž, pouze odejít východem bez možnosti návratu. A tak vchází jedna žena s vážným zájmem o koupi muže.

    Na prvním patře vidí ceduli: "Tito muži mají práci". No, to už je něco, můj bývalý ani práci neměl - pomyslela si žena, ale podívám se, co je výš.

    Na druhém patře byl nápis: "Muži zde mají práci a mají rádi děti" Pěkné, ale podíváme se, co je výš.

    Na třetím patře byla tabulka: "Muži zde mají práci, mají rádi děti a jsou neskutečně pěkní." No čím dál tím líp - pomyslela si - ale výš to už musí být fantastické.

    Na čtvrtém patře si mohla přečíst: "Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní a pomáhají při domácích pracích." Sladké, jak sladké... Ale zkusím ještě o patro výš.

    Na pátém patře stálo: "Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní, pomáhají při domácích pracích a jsou ďábelsky dobří v posteli" No neuvěřitelné, přímo zázrak - pomyslela si žena - ale když to je tak skvělé tady, co musí být o patro výš!?!

    Na šestém patře si VELICE překvapená žena přečetla: "Na tomto patře již nejsou žádní muži. Patro bylo postaveno jako důkaz toho, že vám ženským prostě nejde vyhovět."

    Heron avatar 14.12.2005 16:51 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    To je tak asi všechno, co bych měl k blogpostu. :-D
    14.12.2005 16:52 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Kytka a psí oči. Kytku koupit a psí oči vytvořit na xichtě svém a nekompromisně vrhnout na druhou, drahou polovičku. Ale ne polovičatě! :-)
    14.12.2005 17:09 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    vrhnout na druhou, drahou polovičku.
    a hlavně ne doslova :-D
    14.12.2005 17:36 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    A hlavně by to chtělo vrhnout se na první drahou polovičku, jinak má na ještě větší mazec zaděláno:-D
    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
    14.12.2005 17:37 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Hehehe :-D
    14.12.2005 18:10 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Těch možností vrhání, vrhání poloviček... až k zavržení vrhání... takhle se přátelé řešení nedobabráme! :-) A ještě je tu osvědčená usmiřovací metoda -- konjunkce poloviček. :-)
    14.12.2005 18:13 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Aha! To už asi bylo řečeno. Vrhnout svoji polovičku na svoji drahou, druhou polovičku! :-)
    eXces avatar 14.12.2005 17:17 eXces | skóre: 15 | blog: i hate mondays;) | Jihlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Třeba jí narovinu říct, že pro tebe neznamená tolik, aby sis zapamatoval den, kdy má svátek. Druhá možnost je, přesvědčit jí, že jsi jí chtěl překvapit až v pátek při večeři v hezké restauraci velmi drahým dárkem;)
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. --Albert Einstein
    14.12.2005 17:17 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Já nevím, co to všichni tak řeší. Navíc jmeniny. Nejdůležitější jsou samozřejmě moje vlastní narozeniny (a Valpružina noc! :D), a na ty stejně kašlu.
    14.12.2005 17:37 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Valpružina noc? Souhlas!!! :D
    14.12.2005 18:32 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Bylo mi jasné, kdo se ozve, když jsem to psal. ^_~
    14.12.2005 19:09 Tomáš | skóre: 25 | Ústí nad Labem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    No, já bych jí sprdnul, že mě nepozvala na oslavu :-P
    14.12.2005 20:05 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...

    Zkuste jí popřát, co se do ní vejde...

    14.12.2005 22:54 Karel Benák | skóre: 8 | blog: benyho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...

    Příteli tohle jsi vážně přehnal. Tento skutek se přimo vypálil do ROM Tvé drahé polovičky a v připade, že to spolu potáhnete hodně dlouho, bude Ti tento prohřešek připomenut v nejnevhodnějši okamžik, řekněme za cca 8 let. Můžeš se to pokusit napravit jak chceš, máš to marný, máš to marný, máš to marný, ................ Tohle je bohuzel realita!!!.

    Matně si vzpomínám jak jsem šel jednou gratulovat mé drahé polovičce k narozeninám s růží v za zády. Nevím jak, ale květ upadl a já jí předal jen stonek. Tohle se stalo před 9ti lety a dodnes je tato historka přidávána k dobru jako humorná epizodka z "Benyho trapasů".

    Láska je jako prd, když hodně tlačiš tak z toho bude ...
    15.12.2005 01:10 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Hmm, zapomenutý svátek. Tak to jako člověk, který zapomíná vlastní narozeniny jsem nesmírně rád, že takovéhle věci řešit nemusím. To je asi teď v módě, vytýkat druhému sebemenčí chybu a to dobré přecházet jako samozřejmost? Pokud ano, raději si zachovám status quo.
    15.12.2005 14:24 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To sem to podelal...
    Naprosty souhlas:-).

    Co se tyka takove drahe polovicky, myslim ze by rychle byla byvalou polovickou:-).
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.