GNOME slaví 25 let. Přesně před pětadvaceti lety odeslal Miguel de Icaza do diskusního listu GTK+ email, který je považován za zahájení projektu GNOME, jehož cílem bylo vyvinout prostředí podobné CDE a KDE, ale založené výhradně na svobodném softwaru.
Kamera Intel MIPI IPU6 v noteboocích Lenovo ThinkPad X1 Carbon nebo Dell XPS 13 9315/9320 potřebuje na Linuxu proprietární firmware. Navíc aktuálně běží pouze na opatchovaném Linuxu 5.15. Nejenom Greg Kroah-Hartman z těchto důvodů koupi těchto notebooků nedoporučuje. Zajímavé je, že Dell XPS 9315 získal certifikaci pro Ubuntu.
Nejnovější glibc rozbíjí Easy Anti-Cheat. Řada her tak přestala fungovat. V glibc 2.36 byla odstraněna podpora DT_HASH, jež je právě v Easy Anti-Cheat od Epic Games používána. Nejnovější glibc se již dostala například do Arch Linuxu. Tam je problém řešen balíčkem glibc 2.36-2 s vrácenou podporou DT_HASH.
V knihovně pro kompresi dat zlib (Wikipedie) byla objevena bezpečnostní chyba CVE-2022-37434 s vážností CVSS 9.8. Opravená upstream verze zatím nevyšla. Chyba se samozřejmě týká i softwarů s bundlovanou zlib, viz například vydání rsync 3.2.5.
Linus Torvalds vydal Linux 6.0-rc1. Podpora programovacího jazyka Rust se tam nedostala. Kódové jméno bylo změněno ze "Superb Owl" na "Hurr durr I'ma ninja sloth".
JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Tiskni
Sdílej:
Re: Tranďák s kladivem
Porad postradam tvuj dukaz o SMYSLENOSTIDůkazem je to, že všechny Bohy a náboženství, které lidstvo zná si vymysleli (SMYSLELI) lidi. Přesněji řečeno si je vymysleli (SMYSLELI) tehdejší vládci a autoritáři. Tím nejsou nutně myšlení jen "světoví" vládci a autoritáři jako byl třeba Konstantin I., který vyhlásil oficiální křesťanský kánon nebo Mohamed, který je považován za zakladatele islámu, ale byli to i "malí" autoritáři např. v rámci jednoho kmene (náčelníci, šamani atd.). ...a vlastně proč mluvit v minulém čase, i dnes se lidé pokoušejí vymýšlet nové Bohy a náboženství. Ani nevím jak to dopadlo s Kačenkou? Stala se novým Kristem nebo její autorita nebyla dostatečná k prosazení nového náboženství? ŽÁDNÁ NÁBOŽENSKÁ KNIHA NEPOCHÁZÍ OD BOHA! Ledaže bychom od monoteismu přešli k panteismu, který stručně řečeno říká, že Bůh je všechno a všechno je Bůh. V tom případě se lidi dají považovat za "Bohy" a tudíž i každá kniha nebo internetový blog by se dal považovat za částečně Boží knihu, která pochází od Boha.
Dukazem je to, ze vsechny vedecke teorie, ktere lidstvo zna, si vymysleli (SMYSLELI) lidi.Porad postradam tvuj dukaz o SMYSLENOSTIDůkazem je to, že všechny Bohy a náboženství, které lidstvo zná si vymysleli (SMYSLELI) lidi.
...a vlastně proč mluvit v minulém čase, i dnes se lidé pokoušejí vymýšlet nové Bohy a náboženství.Jiste, treba VIRU ze svet funguje podle clanku v Annals of * (s vyjimkou Annals of Theology, to je kacirstvi!). I matematika, nejspolehlivejsi nastroj ktery jsme zatim dokazali vymyslet, sama sebe uzavrela do nekompletnosti/sebespornosti.
Dukazem je to, ze vsechny vedecke teorie, ktere lidstvo zna, si vymysleli (SMYSLELI) lidi.Nevymysleli, ale zaznamenali (změřili) a vědecké teorie jsou v podstatě jen popisem jevů kolem nás. Vymyšlenostem a smyšlenostem ve vědě se říká sci-fi. Sci-fi a náboženství se potom prolínají a vznikají z toho poutavé romány, které lze koupit v nejbližším knihkupectví nebo lze shlédnout v nejbližším kině
Jiste, treba VIRU ze svet funguje podle clanku v Annals of * ...Právě proto je ztrátou času pátrat po "smyslu vesmíru" nebo dokonce "smyslu existence". Na tohle lidé nikdy nepřijdou. Hledání smyslu vesmíru má asi takový užitek jako shlednout v kině sci-fi. K ničemu to není, ale může to navodit příjemné pocity. Jediné co člověk může odhalit je "smysl života". Ovšem tam po krátkém pozorování člověk nutně musí přijít k závěru, že jediným smyslem života je se rozmnožit, ochránit potomstvo a zemřít. Některým lidem se ovšem takto jednoduchý smysl života nelíbí a pod vlivem sci-fi a náboženství se pokoušejí vymýšlet (SMYSLET) abstraktní "smysl života" v návaznosti na "smysl vesmíru". Výsledek je opět stejný jako při shlédnutí sci-fi v kině. K ničemu to není, ale může to navodit příjemný pocit, případně to může člověka zbavit strachu ze smrti.
Nevymysleli, ale zaznamenali (změřili) a vědecké teorie jsou v podstatě jen popisem jevů kolem nás. Vymyšlenostem a smyšlenostem ve vědě se říká sci-fi.Teorie nikdo nezmeril. Namerila se nejaka data a *logove je vysvetluji nad oborovymi axiomy s pouzitim oborovych nastroju. Ve sve domene validity i predpovidaji veci pristi, s ruznou presnosti. Pochopitelne pri pouziti mimo definicni obor vznikaji nesmyslna tvrzeni, viz treba kvantovka vs. OTR a to jsme jen v ramci fyziky. Podivovat se, ze Newtonovy zakony neplati v teologii (a naopak) je stejne jako se podivovat ze chemicka synteza se neridi Darwinovou dedicnosti.
K ničemu to není, ale může to navodit příjemný pocit, případně to může člověka zbavit strachu ze smrti.Presne tak.
Teorie nikdo nezmeril.Jak které. Teorie relativity dlouho čekala než se změří. Teď už je změřená a ověřená. Takže už to vlastně není teorie, ale popis pozorovaného jevu. Oproti tomu náboženské teorie o existenci nějakého konkrétního Boha nikdy nikdo neověří a nezměří.
Ve sve domene validity i predpovidaji veci pristi, s ruznou presnosti.Ano, ale předpovídají jen v omezeném rozsahu toho co je prokázané a opakovaně měřitelné. Nedá se to srovnávat s předpovídáním bytostí (Bohů).
Pochopitelne pri pouziti mimo definicni obor vznikaji nesmyslna tvrzeni, viz treba kvantovka vs. OTR a to jsme jen v ramci fyziky. Podivovat se, ze Newtonovy zakony neplati v teologii (a naopak) je stejne jako se podivovat ze chemicka synteza se neridi Darwinovou dedicnosti.Ano a tím jak lidé v minulosti míchali obory vznikly chybné teorie na které se vrstvily další chybné teorie a tak z toho vznikly smyšlené bytosti (bohové, satani, andělé, démoni, čerti, lucifer, upíři, vodníci a tisíce dalších).
Jak které. Teorie relativity dlouho čekala než se změří. Teď už je změřená a ověřená.Overuje se ze je uplne mimo, viz #49. Newtonuv popis gravitace selhal uz ve slunecni soustave, takze pokrok, ale porat je diskrepance prilis velka na to rict "Buh neni, do namerenych a verifikovatelnych dat se nevejde".
Nedá se to srovnávat s předpovídáním bytostí (Bohů).Ten samy problem s predpovidanim chovani bytosti ma prece i treba tvrda veda farmakologie (nestaci dukaz ucinosti in-silico). Nedavno ta neurcitost vadila jen hentem "antivaxerum"...
Ano a tím jak lidé v minulosti míchali obory vznikly chybné teorie na které se vrstvily další chybné teorie a tak z toho vznikly smyšlené bytosti (bohové, satani, andělé, démoni, čerti, lucifer, upíři, vodníci a tisíce dalších).Minulost neskoncila. Optikou vzdelanych lidi v t+1000 let se budou i nase predstavy o fungovani sveta zdat jako dementni dogmata. Jestli upalujes kravu (t-2k let), carodejnici (t-500 let) nebo znova kravu (holandani ted) protoze pocasi neni podle prani starosty je uplne jedno - VERIME chybne teorii a vrstvime dal a dal.
Jak které. Teorie relativity dlouho čekala než se změří. Teď už je změřená a ověřená.Kdyby teorie relativity byla úplně mimo, tak by nefungovaly ani GPS. Mně GPS funguje.Overuje se ze je uplne mimo, viz #49.
"Buh neni, do namerenych a verifikovatelnych dat se nevejde".Asi jsme začali plést 2 věci dohromady:
Kdyby teorie relativity byla úplně mimo, tak by nefungovaly ani GPS. Mně GPS funguje.Vzdyt to pisu, ze OTR zmensila Newtonovske chyby obecne, a vyresila problemy ve slunecni soustave. Na tom se snad shodnem.
Diky za tohle rozdeleni. Pochopitelne cistokrevna v2 neni (X na oblacku, ktery vsechno vidi a pak te posle do nebe/pekla a pripadne i zpusobi hladomor), kdyz pomineme temer nulovou pravdepodobnost schovanych ufonu kteri to tady ridi jako experiment. Prave dosah kam az saha v1 a co uz je v2 a co je jen limit technologie je asi uhelnym sporem v mnoha diskusich, vcetne te nasi.
- Bůh ve smyslu něčeho nepojmenovaného tajemného co zapříčinilo spuštění vesmíru (existence).
- Bůh ve smyslu bytosti, které lidé (autoritářští vládci) přiřadili konkrétní vlastnosti.
Pochopitelne cistokrevna v2 neniOK, takže jestli to správně chápu tak máme shodu, že všichni bohové, kteří jsou "nějací" (mají nějaké konkrétní vlastnosti) jsou smyšlení. V podstatě pokaždé když někdo prohlásí, že jeho Bůh je např. spravedlivý, moudrý, láskyplný tak je to důkazem, že takový člověk věří ve smyšleného Boha.
kdyz pomineme temer nulovou pravdepodobnost schovanych ufonu kteri to tady ridi jako experiment.Ufoni by také patřili do v2, protože neznáme jejich vlastnosti. Teď mě tak napadá, že vlastně nevím jaké typické vlastnosti jsou připisovány ufonům. Jsou zlí nebo hodní? Asi záleží podle kterého sci-fi se to bere
Prave dosah kam az saha v1 a co uz je v2 a co je jen limit technologie je asi uhelnym sporem v mnoha diskusich, vcetne te nasi.Ano, ale u v1 by se slovo Bůh používat nemělo. Ledaže bychom rozjeli kampaň za renesanci toho slova a šířili osvětu, že pravému Bohu se žádné vlastnosti přiřazovat nesmí. Jenomže kdyby Bůh neměl žádné vlastnosti, tak co by bylo obsahem takového náboženství? Jedině snad, že bychom dokázali dobře odlišit kacíře - ten kdo by Bohu přiřadil nějakou vlastnost by byl kacíř a nesměl by chodit na naše suprovní párty do našeho kostela
A pri náhodne generovanej hudbe ste sa zhodli že náhoda je boh ktorý stvoril vševesmír.My jsme ale nepořádali žádnou sci-fi oslavu dalších smyšlených Bohů. To byla zcela vážně míněná oslava kde jsme uctívali pouze pravého Boha. Takže pokud by někdo prohlásil, že náhoda je Bůh, tak by byl poučet, že o Bohu se ví jen to, že spustil existenci. Jakákoliv další definice nebo popis boha/bohů patří do sci-fi románů nebo do falešných náboženství
Vtip je v tom ze ty jen VERIS ze v nic neveris, protoze to nemuzes ani vyvratit ani dokazat. Az se po smrti ukaze ze pravdu meli ateiste tak se nic nedeje, panbickari delali jen neco navic (modleni napr). Ale az se ukaze ze pravdu meli pambickari tak ateisti jsou v pruseru. Racionalni vysledek tedy je, ze je lepsi byt panbickarem pro jistotu. Ateista strasne riskuje a ten strach prekryvaji tim svym neverenim, kvazi-vedeckosti atd. Proste byti ateistem je nerozum :)To není pravda: je lepší být ateistou než se Boha urážet naprosto špatným modlením podle satanovy knihy.
Já cizí viru toleruji a nehodnotím.Rusáci věří, že Ukrajinci jsou nacisti a proto je zabíjí. Tuhle ruskou víru přece ve vedlejším vlákně hodnotíme a netolerujeme.