Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Vytvoril som si zavlažovacie zariadenie postavené na ESP32. Obsahuje to vstavaný HTTP server sprístupňujúci REST api a websockety, na ktoré sa pripája Reactový frontend
Ovláda sa to primárne cez webové rozhranie, ale chcem malú časť funkcionality sprístupniť aj cez vstavaný LCD panel.
Pripojil som k tomu TFT LCD panel, ktorý sa na Amazone predáva ako shield pre arduino. Ale som dosť sklamaný, hlavne v tej dotykovosti displejov. Proste to ovládanie dotykom neni že zlé, ba ani hrozné, ale prijam príšerné. Je to katastrofa, ten displej sa dotykom ovládať nedá, dotykový je len na papieri. Keď použijem stylus, tak je to o trošíííčku lepšie, ale stále je to vhodné len pre nadšencov a masochistov s veľkou dávkou trpezlivosti. Asi je to tým, že ten displej neni kapacitný, ale používa nejakú zastaralú technológiu, ktorá bola bežná u prvých dotykových smartphonov od HTC (ešte dávno pred uvedením prvého iPhonu).
Mohol by som poprosiť o radu? Potreboval by som poradiť nejaký LCD displej, vhodný aj na amatérske IoT použitie? Taký ktorý má podobné parametre ako displeje v dnešných mobiloch? Nieočo okolo 6 palcov, najlepšie IPS možno aj OLED (skôr IPS lebo OLED by bol drahý) ale nech je to pripravené ako shield, nech to má HD rozlíšenie. Zbytočne vyberiem displej zo starého mobilu alebo tabletu, keď ho neviem len tak pripojioť k môjmu zariadeniu.
Tiskni
Sdílej:
máš ho dobře zapojenej?? nejsou k němu třeba zezadu přimáčknutý nějaký napájecí drátky?? nepomíchal si 3.3V a 5V?? :O :O
premyslam naco potrebujes na ovladanie zavlazovania HD.
Ty mas predpokladam rezistivny displej, ktory sa uplne bezne pouziva na iot zariadenia, lebo tam sa nepredpoklada pozeranie videi. A stylus mas pre kapacitne, alebo rezistivne dispeje? Pre rezistivny ma tvrdy koniec, skus tukat po tom dispeji hrotom vypnuteho pera, ci nebude reagovat lepsie. Ono to chce aj jemne pritlacit, nefunguje to ako u kapacitnych, kde sa staci priblizit.