Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Tak som sa dnes znova skoro pohádal
Všetko som začal týmto príspevkom.
Bohužiaľ som si neuvedomil, ako som ho napísal. Potom neskôr, keď mi naňho niekto odpísal, že je to hlúposť, tak som začal zúrivo argumentovať.
Teraz nejde o to, že či som argumentoval dobre. Ale trápi, že som sa nedokázal nad sebou zamyslieť už vtedy. Bolo by mi totiž došlo, že som ten príspevok napísal vysoko povýšeneckým a sebaistým tónom, na ktorý som nemal právo. A aj v nasledujúcej argumentácii som napísal vety, ktoré som si mohol odpustiť, Týmto blogpostom sa chcem ospravedlniť Honzovi a Petrovi.
A ja si z toho opäť raz beriem ponaučenie. Dúfam, že v budúcnosti sa mi už podarí udržať vášne na uzde a dokážem sa do svojich príspevkov vžiť aj z tej druhej strany.
Toť vše. Ešte snáď cvične, ako mal znieť ten príspevok: Rád by som autora upozornil, že existujú aj iné možnosti tvorby layoutov GUI (napríklad pomocou QtDesignera) a zrejme by bolo vhodné čitateľov na to upozorniť. Ďakujem za pekný článok.
Myslím, že je to o dosť lepšie, čo poviete?
Tiskni
Sdílej:
(já to tak nedělám) ⇒ (takhle se to nedělá) ⇒ (ty to tak taky nemáš dělat)
Obě implikace jsou ale samozřejmě chybné, nemluvě o tom, že ta prostřední formulace je mi protivná sama o sobě…