Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tak som sa dnes znova skoro pohádal
Všetko som začal týmto príspevkom.
Bohužiaľ som si neuvedomil, ako som ho napísal. Potom neskôr, keď mi naňho niekto odpísal, že je to hlúposť, tak som začal zúrivo argumentovať.
Teraz nejde o to, že či som argumentoval dobre. Ale trápi, že som sa nedokázal nad sebou zamyslieť už vtedy. Bolo by mi totiž došlo, že som ten príspevok napísal vysoko povýšeneckým a sebaistým tónom, na ktorý som nemal právo. A aj v nasledujúcej argumentácii som napísal vety, ktoré som si mohol odpustiť, Týmto blogpostom sa chcem ospravedlniť Honzovi a Petrovi.
A ja si z toho opäť raz beriem ponaučenie. Dúfam, že v budúcnosti sa mi už podarí udržať vášne na uzde a dokážem sa do svojich príspevkov vžiť aj z tej druhej strany.
Toť vše. Ešte snáď cvične, ako mal znieť ten príspevok: Rád by som autora upozornil, že existujú aj iné možnosti tvorby layoutov GUI (napríklad pomocou QtDesignera) a zrejme by bolo vhodné čitateľov na to upozorniť. Ďakujem za pekný článok.
Myslím, že je to o dosť lepšie, čo poviete?
Tiskni
Sdílej:
(já to tak nedělám) ⇒ (takhle se to nedělá) ⇒ (ty to tak taky nemáš dělat)
Obě implikace jsou ale samozřejmě chybné, nemluvě o tom, že ta prostřední formulace je mi protivná sama o sobě…