Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tak som sa dnes znova skoro pohádal
Všetko som začal týmto príspevkom.
Bohužiaľ som si neuvedomil, ako som ho napísal. Potom neskôr, keď mi naňho niekto odpísal, že je to hlúposť, tak som začal zúrivo argumentovať.
Teraz nejde o to, že či som argumentoval dobre. Ale trápi, že som sa nedokázal nad sebou zamyslieť už vtedy. Bolo by mi totiž došlo, že som ten príspevok napísal vysoko povýšeneckým a sebaistým tónom, na ktorý som nemal právo. A aj v nasledujúcej argumentácii som napísal vety, ktoré som si mohol odpustiť, Týmto blogpostom sa chcem ospravedlniť Honzovi a Petrovi.
A ja si z toho opäť raz beriem ponaučenie. Dúfam, že v budúcnosti sa mi už podarí udržať vášne na uzde a dokážem sa do svojich príspevkov vžiť aj z tej druhej strany.
Toť vše. Ešte snáď cvične, ako mal znieť ten príspevok: Rád by som autora upozornil, že existujú aj iné možnosti tvorby layoutov GUI (napríklad pomocou QtDesignera) a zrejme by bolo vhodné čitateľov na to upozorniť. Ďakujem za pekný článok.
Myslím, že je to o dosť lepšie, čo poviete?
Tiskni
Sdílej:
(já to tak nedělám) ⇒ (takhle se to nedělá) ⇒ (ty to tak taky nemáš dělat)
Obě implikace jsou ale samozřejmě chybné, nemluvě o tom, že ta prostřední formulace je mi protivná sama o sobě…