Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tak som sa dnes znova skoro pohádal
Všetko som začal týmto príspevkom.
Bohužiaľ som si neuvedomil, ako som ho napísal. Potom neskôr, keď mi naňho niekto odpísal, že je to hlúposť, tak som začal zúrivo argumentovať.
Teraz nejde o to, že či som argumentoval dobre. Ale trápi, že som sa nedokázal nad sebou zamyslieť už vtedy. Bolo by mi totiž došlo, že som ten príspevok napísal vysoko povýšeneckým a sebaistým tónom, na ktorý som nemal právo. A aj v nasledujúcej argumentácii som napísal vety, ktoré som si mohol odpustiť, Týmto blogpostom sa chcem ospravedlniť Honzovi a Petrovi.
A ja si z toho opäť raz beriem ponaučenie. Dúfam, že v budúcnosti sa mi už podarí udržať vášne na uzde a dokážem sa do svojich príspevkov vžiť aj z tej druhej strany.
Toť vše. Ešte snáď cvične, ako mal znieť ten príspevok: Rád by som autora upozornil, že existujú aj iné možnosti tvorby layoutov GUI (napríklad pomocou QtDesignera) a zrejme by bolo vhodné čitateľov na to upozorniť. Ďakujem za pekný článok.
Myslím, že je to o dosť lepšie, čo poviete?
Tiskni
Sdílej:
(já to tak nedělám) ⇒ (takhle se to nedělá) ⇒ (ty to tak taky nemáš dělat)
Obě implikace jsou ale samozřejmě chybné, nemluvě o tom, že ta prostřední formulace je mi protivná sama o sobě…