Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Sám jsem to nezažil, naštěstí, jen jsem o tom slyšel, o rozpadnutí cd. V dvd půjčovně mi jednou půjčili vevnitř naprasklé médium, ani jsem si ho radši nedal do přehrávače, zjistil jsem stav až doma.
Ohledně toho prasknutí u roztáčení - asi třikrát jsem seděl ve vlaku, když se roztrhla souprava, pokaždé to bylo při rozjíždění. Asi pravidlo největší síly.
Proč ne? Podle dostupných pramenů má jednorychlostní mechanika při CLV čtení na vnitřních stopách kolem 500 otáček za minutu. Takže 52x by měla 26000 otáček za minutu.
Ovšem i když budu brát řekněme 24x coby běžnou rychlost, vychází mi při čtení z vnitřních stop přetížení na vnějším okraji skoro 8000 G - a ktomu ještě vibrace a případné excentricity. Jestli ty údaje odpovídají, divím se spíš tomu, že se mi ještě žádné médium neroztrhlo…
...16x dvd-rom smasung...Vzhledem k diskuzi o rozbitých CD... mělo to být samsung nebo smashung?
včera se mi to stalo mechanika HP cd Verbatin..pěkná rána.
Tiskni
Sdílej: