Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Po delší době se mi opět přihodilo něco, co stojí za zmínku. Hlavně jsem ale zvědavý, kolika lidem se stalo to co mě, a jak je to vůbec možné :)
Byl jsem dneska u kamarádky, že se jí prý CDčko rozletělo v mechanice. Řikal jsem si, že je to přece blbost, že to není možný. Když jsem ale vyndal mechaniku z počítače a lehce s ní zatřás, fakt v ní něco chrastilo. Tak sem se jal rozebírat mechaniku, to se mi nakonec i povedlo, a opravdu sem nevěřil svým očím - normálně mechanika plná střepů z CD.
Celou cestu domu mi vrtalo hlavou, jak je to možný. To CD prej bylo asi půl roku ve skříni a bylo v dobrym stavu. Tak chci využít zdejší zkušené ajťáky, jestli někdo něco takovýho už zažil (případně něco ještě kurióznějšího ) a jestli mátě někdo ponětí jak je to vlastně možný - pomozte mi v klidu spát :)
Nakonec ještě fotečky :)
Tiskni
Sdílej:
Sám jsem to nezažil, naštěstí, jen jsem o tom slyšel, o rozpadnutí cd. V dvd půjčovně mi jednou půjčili vevnitř naprasklé médium, ani jsem si ho radši nedal do přehrávače, zjistil jsem stav až doma.
Ohledně toho prasknutí u roztáčení - asi třikrát jsem seděl ve vlaku, když se roztrhla souprava, pokaždé to bylo při rozjíždění. Asi pravidlo největší síly.
Proč ne? Podle dostupných pramenů má jednorychlostní mechanika při CLV čtení na vnitřních stopách kolem 500 otáček za minutu. Takže 52x by měla 26000 otáček za minutu.
Ovšem i když budu brát řekněme 24x coby běžnou rychlost, vychází mi při čtení z vnitřních stop přetížení na vnějším okraji skoro 8000 G - a ktomu ještě vibrace a případné excentricity. Jestli ty údaje odpovídají, divím se spíš tomu, že se mi ještě žádné médium neroztrhlo…
...16x dvd-rom smasung...Vzhledem k diskuzi o rozbitých CD... mělo to být samsung nebo smashung?
včera se mi to stalo mechanika HP cd Verbatin..pěkná rána.