Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
No stáhl jsem zkušební verzi, nainstaloval pod wine a pak jsem nebyl schopen přijít na to, co s tím mám vlastně dělatTak to jsme na tom stejne - akorat v mem pripade to byli dva nejmladsi braskove. Myslim dokonce, ze paskvily jako Baltik jsou primo kontraproduktivni. Karel je zase zabava tak na 30 minut - pak uz clovek zna nazpamet uplne vsechno co se v nem da vytvorit (vlastne to jsou jenom smycky a rekurze). No a pak nastane krize "kam dal". Ale to je uz silne off-topic a resilo se to v jinych diskuzich tady na abicku.
Já bych ty fakany nepodceňoval Viděl jsem čtyřleté dítě s iPadem vysvětlovat Red Alert nechápajícím dospělým. Od AoE k RTW tam zas tak velký posun v náročnosti není, ale na lidech to vyzkoušeno nemám.
Jinak výrazně zlevnili http://www.algodoo.com/wiki/Home (Phun), s tím se děcka taky dokáží kreativně vyblbnout.
abych věděl, zda nejsem sám exotTak to snad uz vis, ne? (A soude podle hodnoceni, moc odpurcu to nema.)
Joo, on tam má i scany těch omalovánekJo, jo jsou omalovánky?! Vždyť je tam podepsaný, to vypadá normálně jako jeho malba. Eh…dobrý výběr barev (když už nic teda).
Minecraft naučí využívat surovin (včetně zdánlivě podřadných), terénu a okolností (řada překážejících věcí se dá dost dobře využít) a hlavně učí tvořit, chránit a zdokonalovat. Pokud se to mládě učí od dětství, je to IMO skvělá věc.S tim souhlasim, je to jako Lego. Na druhou stranu, ono fakt, ze si clovek muze Lego primo osahat ma taky neco do sebe - dobre pro predstavivost. Kazdopadne, pokud pridas RedPower2 mod, muzou se deti naucit takove veci, jako binarni logiku pomoci hradel, a to uz je vec celkem blizka programovani.
Tiskni
Sdílej: