Český statistický úřad (ČSÚ): Průměrná hrubá měsíční mzda ICT specialistů v roce 2025 meziročně vzrostla o 6 % na téměř 100 tisíc korun. Nejlépe placeni byli vývojáři softwaru. Dlouhodobým trendem zůstává nízké zastoupení žen, a to jak mezi specialisty, tak studenty těchto oborů.
Ochranný svaz autorský (OSA) připravuje žalobu na společnost Suno, která umožňuje generování hudby pomocí umělé inteligence (AI). ČTK to sdělil předseda představenstva OSA Roman Strejček. Suno podle něj bez souhlasu využívá k trénování svých modelů hudbu autorů, které svaz zastupuje. Nedávný investigativní materiál magazínu The Atlantic ukázal, že firmy jako Suno nebo Udio k trénování modelů používají rozsáhlé databáze obsahující miliony skladeb. V databázích, které časopis zveřejnil, lze dohledat i písně řady českých a slovenských umělců.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vyřešen byl problém s macOS 27 Golden Gate. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
EU dnešním dnem zavedla clo ve výši 3 eur na balíky nízké hodnoty dovážené ze zemí mimo EU. To zahrnuje širokou škálu výrobků běžně nakupovaných on-line, jako jsou oděvy, hračky, elektronika a další spotřební zboží v hodnotě až 150 EUR.
Vyšel Redmine 7.0, jeden z nejlepších open source ticketovacích systémů. Došlo k migraci na Rails 8, vylepšení UI/UX, Workflow, byla přidána podpora náhledu pro Microsoft Office a LibreOffice dokumenty, došlo k výkonnostním optimalizacím a přibylo spoustu dalších oprav a novinek. Více informací v oficiálním oznámení.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 166 (pdf).
Blíží se prázdniny a než se rozutečete k moři, je na čase se opět sejít na Virtuální Bastlírně - pravidelném setkání elektroniků, ajťáků, bastlířů a obecně nadšenců do techniky. Co si pro vás strahovští bastlíři připravili tentokrát? Určitě proberou blížící se Linux Days i další události. U softwaru se chvíli zdrží a poví si kupříkladu o tom, jak se zbavit Bambu Cloudu, ale nepřijít o možnost ovládat tiskárnu na dálku. Řeč dojde i na AI,
… více »Vývojáři postmarketOS vydali verzi 26.06 tohoto operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Byla vydána nová verze 2.55.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 100 vývojářů, z toho 33 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Craig Loewen na blogu Microsoftu oznámil veřejnou preview verzi WSL kontejnerů, tj. linuxových kontejnerů ve Windows Subsystem for Linux (WSL). Spouští se příkazem wslc.exe.
Tož dobrou noc!
extra remix soundtracku z DOOMa.
My chceme link, my chceme…
No jo, to se zase Amigisti měli. Akorát nechápu proč furt dokolečka odkazuješ na nějaké zkryplené MP3 a nebo Videa z YouTube namísto originálů(Dokonce se nemusí hledat, protože je v Top10).
Byl už sem ožralej jak hovado.
Tak to nechápu. Hladina alkoholu v krvi s tím souvisí jak?
Tak mne napadá ... lidi spíš poslouchali muziku nebo ji vypli a zapli nějakej metal apod.? U nás to byl Paradise Lost a Moonspell nejčastěj.
Ty znám nazpaměť.Mám je všechny postahované jako MIDI. Na druhou stranu by člověk nevěřil jak jeden MID může znít tolikrát jinak. A aspoň je to kompletní a ne jako v případě Freepats. I když Freepats asi trošku líp zní. Ty si ale mluvil o nějakém extra remix soundtracku z DOOMa.
Ty si ale mluvil o nějakém extra remix soundtracku z DOOMa....no to je podle mně tohle, jestli víš o něčem zajímavějším, sem s tim
Aha, já čekal spíš nějaké neoficiální zahrávky jako kupříkladu…no ale budiž teda.
Naprosto perfektní. Díky moc.

Hmm, já konečně vysos basování z Fimfára(uma?), je až na konci bez řečí, taky mam radost
A Kája je jen jeden, ten z Kroměříže 
(ale sobota, neděle musim bejt funkční pro volant už v 6 hodin ráno...)
Je to tvoje opensours ekaunt platne taky jako imail?
s sebou a votocime tu par ousek.
To by sis dal, strejdo
. Koukni na to, co těch koček má. Otáčení oušek není technicky zas až tak náročná věc, ale chce to trpělivost, než se dostaví výsledky. Jinak jsem to kdysi prováděl na teritoriu trojky, pyčo :)
Ty si měl ale nejspíš na mysli ouška u půllitrů. Půllitry s oušky jsou k vidění hlavně v restauracích V. cenové skupiny bez ventilace a větráku. Proti gustu ale žádný dišputát :)
Půllitry s oušky jsou k vidění hlavně v restauracích V. cenové skupinyTo je vidět, kolik lidí dneska ví, k jakýmu pivu patří jaká sklenice…
Mno nic, ted se jdu do rakve tvarit, ze spim, ale uvidme co ten pa-tekk.
Zdravicko vsem lidem co si vytahli klacek z rite. Gratuluji.
a za staropramen +10°. Jinak taky už mě jednou přepadli. Byl to cikán(róm). Bylo mu asi tak 12 let. Docela jsem nechápal, kde na to bere odvahu. Teda než mi ukázal že asi 5m od nás, je celá jeho rodinka (cca 12 lidí). Tak jsem sním šel o kousek vedle kde na něj rodinka neviděla, a tam on už začal mít strach tak utekl a jen něco breptal
. Nejhorší je že i takovej 12 letej kluk může mít nůž a když bude mít člověk smůlu tak ho může nepříjemně bodnout.
a za staropramen +10°....ee, +12° !!!
. Ale s tim Kájou proč ne. Karl Gott je nesmrtelný :D.
Karl Gott je nesmrtelný.
Und vor allem still für immer jung.
V mládí jsem byl jednou téměř donucen použít něco jako je tohle. Nicméně dnes existuje spousta dalších variant které dokážou spolehlivě odradit peněz chtivého tmavočecha i s případným nožem v ruce...
40cm se ještě pořád bere jako nůž?
no vidis, nas bylo jenuc 8 a dostali sme od jenoho takoveho :D
)
PS: mam hnedej pasek v karate (kdyby te nahodou napadlo kafrat ze o tom nic nevimTo bych si nikdy nedovolil)
Nebylo to koleno, byl to nárt, buď jsem si udělal místo pravou rukou (což by asi nejvíc pasovalo), nebo udělal krok dozadu sám (což mi ale nepřijde moc logický).
A ja mam ruzovej pasek v linuxu, tak vim, ze neni mozny aby nejaky BFU nebyl schopen nainstalovat Ubuntu.
PS: mam hnedej pasek v karate (kdyby te nahodou napadlo kafrat ze o tom nic nevim)
Sakra... ten smile nad temito moudry mel bejt "I-ckova" citace tveho smilu.
Jen jsem si to chtel zkusit.
Btw. Cemu se vlastne smejes?
Přitom karate je poměrně úzce specializované na určitý způsob boje...To máš sice částečně pravdu, ale na druhou stranu hnědý pás v karate = člověk který přistupuje ke každé "rvačce" s rozvahou, psychickou převahou, hromadou zkušeností a spoustou hodin tréningu, rozhodně nedoporučuju se s někým takovým prát...
Dnes už se z každé rvačky dostavuje jen a jen frustrace, bez ohledu na výsledek. Naštěstí jsem se naučil je uklidnit verbálně. Asi že si adrenalínu užiju tak, že fakt už nemusím.
Ach to mládíDíky! Ze všech stran slyšim jak jsem starej...
Nojo, obcas na tu rvacku holt dojde.
Tak to je o deset let starší než já, doufám, že mi to taky vydrží .. 
Tiskni
Sdílej: