Je třetí sobota v září a proto vše nejlepší k dnešnímu Software Freedom Day (SFD, Wikipedie).
Bogdan Ionescu rozběhl webový server na jednorázové elektronické cigaretě.
Byla vydána beta verze Ubuntu 25.10 s kódovým názvem Questing Quokka. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 25.10 mělo vyjít 9. října 2025.
Bola vydaná nová verzia 4.13 security platformy Wazuh. Prináša nový IT hygiene dashboard, hot reload dekodérov a pravidiel. Podrobnosti v poznámkách k vydaniu.
Americký výrobce čipů Nvidia investuje pět miliard dolarů (přes 100 miliard Kč) do konkurenta Intel, který se v poslední době potýká s vážnými problémy. Firmy to včera oznámily ve společné tiskové zprávě. Dohoda o investici zahrnuje spolupráci při vývoji čipů pro osobní počítače a datová centra. Akcie společnosti Intel na zprávu reagovaly výrazným růstem.
Dlouholetý balíčkář KDE Jonathan Riddell končí. Jeho práci na KDE neon financovala firma Blue Systems, která ale končí (Clemens Tönnies, Jr., dědic jatek Tönnies Holding, ji už nebude sponzorovat), někteří vývojáři KDE se přesunuli k nově založené firmě Techpaladin. Pro Riddella se již nenašlo místo. Následovala debata o organizaci těchto firem, které zahraniční vývojáře nezaměstnávají, nýbrž najímají jako kontraktory (s příslušnými důsledky z pohledu pracovního práva).
V Amsterdamu probíhá Blender Conference 2025. Videozáznamy přednášek lze zhlédnout na YouTube. V úvodní keynote Ton Roosendaal oznámil, že k 1. lednu 2026 skončí jako chairman a CEO Blender Foundation. Tyto role převezme současný COO Blender Foundation Francesco Siddi.
The Document Foundation, organizace zastřešující projekt LibreOffice a další aktivity, zveřejnila výroční zprávu za rok 2024.
Byla vydána nová stabilní verze 7.6 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 140. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 1.90.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Tiskni
Sdílej:
satane!
devátou hodinou bylo myšleno: 9PM - post meridiem.
Ve starých dobách se na čísla 13-24 co se týče času nehrálo.
Podle jména spíš upír
netopyr je krajsi ako tento hnus! Radsej by som mal netopyra vo vlasoch ako sa dotknut tohto!!! Ved ked je to take skarede tak to musi mat aj nejake choroby nie?
... ne to nemam, dokonce s jednou kockou sdilim (ac nerad) byt
> klid, vzdyt je to netopyr
Asi spis kalon, ne? Na netopyra je to moc velke.
A neni temi 09:09:09 myslen GMT namisto CET?
A pocita se letni/zimni cas.
A neni to treba v uplne jinem pasmu?
A je to vubec v nejakem pasmu?
A jsou na tech obrazcich opravdu kocky?
A nejsou to nahodou mimozemstani co maji priletet?
A proc maji tak blba jmena?
A co na to Jan Tleskac?
Škoda dne, kdy nepohladíš nějakou kočku.
Ja tam žiadnu mačku nevidím...
kdyz nase kocka dela nejakou kravinu staci ji na vterinu zaujmout necim jinym a uz se zpet k ty kravine nevrati ...
NE opravdu neverim ze muze mit IQ 80
vyholenáNějakej problém s očima?
Musím říct, že jsem měl chvíli problém, rozeznat na té druhé fotce, co že to tam vůbec je a kde to má hlavu. Původně jsem myslel, že je to vypelichaná Gottwaldova beranice.
Ale musím uznat, že na té první fotce vypadá ta kočka spolu s jejím stínem pěkně ďábelsky .