Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
# speedfan CPU: 39°C M/B: 61°C GPU: 48°C FAN: 0 RPM SDA: 38°C SDB: 33°C SDC: 38°CKdyž mám vyplej větrák, docela topí (je tam jen heatpipe), ale když se točí (i sebepomaleji, třeba 900 ot.), tak se drží kolem 45°C.
Když mám vyplej větrák,Řeč je o CPU chladiči... docela divný, co?
Jsem nevěděl, že jsi ten nápad dotáhl až tak daleko, proč tam není nějaký ceník? Docela by mě to zajímalo, ne aktuálně, ale výhledově určitě...
No, je to docela dost, ale co bych asi tak čekal, že, když jsem zvyklej na ceny za plechový krámy jako mi tady sedí pod stolem za 700,- i se zdrojem (kvalita nezaručena) :D Nejsem odborník, co znamená "záleží na tom, co všechno tam chceš" - co všechno tam může být ;) ? Mám rád extra features :D
Jo, něco takovýho by bylo fajn, nevím jak na to jsou nachystaný současný pasivní chladiče, kdybys udělal kompletní řešení Case + rámečky an disky + vyvedení heat-pipe na stěny + nějaký _hodně_ spolehlivý ukotvení těch velkejch pasivních chladičů (třeab u CPU si vždycky říkám jaktože se nevyrve z desky) abych s tím mohl zacházet třeba i trochu hruběji (při transportu .. jo, vím, disky to nemají rády, ale to by zas šlo pořešit jinak, na zakázku, ne?) tak by se mi to líbilo :d Až našetřím a budu kupovat novej comp tak připořítám na case a tyhle věci trošku víc a bude to. Vypadá to jako pěknej mazel :D
Jo? Tak to je dobře :) nebyl jsem si jistej, všichni mi říkali, že když se vypne, tak zaparkuje hlavy a je klid, takže asi jo, to se mi líbí ...
A co bedna? Mě příjdou všechny běžný bedny zbytečně veliký...
1 CPU, 2-4 paměti, 1 disk, 1 mechanika, čtečka CF/SD/xD. Konektory DVI-I (nebo VGA + DVI-D příp. HDMI), RJ45, několik USB 2.0 (šikovně rozmístěných) a jeden stereo jack. Ještě tak možná IEE1394. Víc obyčejný PC nepotřebuje. To se přece vejde mnohem menší bedýnky, než běžný miditower...
Tohle by bohatě stačilo. A i to je zbytečně přerostlý.
Tiskni
Sdílej: