Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Již třetím rokem studuji SPŠE v Olomoucim kromě technických předmětů zde máme i ty mnou méně oblíbené - jazyky. V češtině máme povinnou četbu z které máme slíbené písemky a jelikož jsem "pilný" student, rozhodl jsem se vyrazit do knihovny, ještě bych mohl podotknout, že na tenhle měsíc máme Fráňu Šrámka - Modrý a rudý, jenže v Olomouckých knihovnách není nikde k sehnání, jenom na objednávku měsíc až dva dobředu. Zamířil jsem tedy do okolních vesnic, v Bystrovanech mají jenom ve středu a ve Velké Bystřici v pátek také nemají. Zbývala poslední naděje: naše místní malá knihovnička. Jenže...
Nic není tak jednoduché, bylo sice otevřeno, ale čekal mě celkem šok, dlouho jsem tam nebyl a tak jsem se dozvěděl, že přišli nějací lidé z Olomoucké knihovny a vyřadili nám tu skoro půku knížek, prý byly moc staré (ale pořád v perfektním stavu). Naštěstí byly prozatím schovány na OU. Chvíli mi trvalo než jsem si od dané místnůstky sehnal klíče a tradá na hledání.
Našel jsem spoustu zajmavých knih, například "Žákovské perličky" od Václava Richtera, sem tam je v ní opravdu nějaká pěkná pikantnost. Nejstarší ulovek jsem si donesl od K. Světlé Kříž u potoka, je z roku 1948. Když se budu nudit ať mám co číst. Ale probírání knihami mi téměř rvalo srdce kolik nádherných knížek příjde na zmar a budou vyhozeny na sběru (Aby nebylo poznat odkud se knihy vzaly je jsou jim vytrhnuty všechy stránky s razítkem knihovny - nařízení z vyšších míst, u nás v knihovně se ani nemohli nijak bránit).
A závěr z tohoto povídání: Naše knihovna přišla o půlku knih a nikde jsem tolik toužebné dílo nesehnal, jenom nějaký úryvek
Tiskni
Sdílej: