Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
A co je špatný na tom, že tam ty lidi pošlu jinak? Ty lidi tam prijdou, pouze já je tam takhle můžu přímo nasměrovat.Nech to bejt, nema to smysl. Proste kdo neklikne na banner, tak je holt warezak.
A co je špatný na tom, že tam ty lidi pošlu jinak?ta otázka má dvě části - a) co je špatného na tom poslat lidi na stránky Opery jiným způsobem, než prostřednictvím banneru na vlastní stránce? - nic, pokud je to v rámci slušnosti (čili pokud nespamuješ lidi nevyžádanou reklamou) b) co je špatného na tom takovéhoto návštěvníka si započítat do skóre v banerové kampani? - to, že je to pravděpodobně (nečetl jsem, soudím z popisu) v rozporu s podmínkami kampaně prosím, nehusti tady do nás svoji propagandu a nemíchej tyto dvě věci neustále dohromady - že si myslíš, že děláš dobrou věc (prostřednictvím Opery odnaučuješ lidi IE), ještě nijak neobhajuje poklesek, kterého se při tom zřejmě dopouštíš - jestliže porušuješ smluvní podmínky, je to na stejné úrovni, jako zmíněné použití keygenu
zvláště těch, lidí na ICQ a IRC si většinou vážímJestliže si někoho vážím, tak ho neobtěžuji spamem. Čeho se na IRC dočkáme příště? Nabídky na zvětšení penisu nebo prvotřídní V-1-A-6-R-Y?
Ono to je docela jedno, kde to je. Je to nevyžádaná reklama.Zatimco banner je reklama vyzadana a vsichni po nem touzi a vsichni vedi, kam se po kliknuti na nej dostanou. To je teda primer jako stehno. :-P
Na chatu člověk neví, na co kliká, takže je oklamánJestli z linku
http://my.opera.com/BluPix/affiliate/
nepoznas, na co klikas, tak radsi na ten internet nelez. /etc/hosts
. Nechapu, co na tom graficky preplacanym nestabilnim kramu lidi vidi. Nechapu, proc se nekdo takovou ptakovinou vubec zabyva.
Tiskni
Sdílej: