Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Už delší dobou se mi honí hlavou myšlenka na vytvoření adresáře českých Linuxových webů, protože ty hlavní jako abclinuxu, root, případně penguin zná asi každý, ale co ty menší, které tvoří jednotlivci, případně malé skupinky nadšenců?
Práve proto jsem se rozhodnul, že bych na Linuxovém profíkovi rád vytvořil jejich seznam. Pokud tedy provozujete stránky zabývající se Linuxem a chcete, aby se o vás ostatní dověděli, tak mi napiště na mail info_zavinac_linpro_dot_cz
Tiskni
Sdílej:
a tlacit do toho cierny len aby to vyzeralo hardcore - to tiez nie je az taky dobry napad... ale az sa to vyriesi
Černé pozadí není proto, že má web vypadat hardcore, ale proto, že je podle ankety nejoblíbenější Jinak je na boku možnost volby i šedého a bílého pozadí.
A co se týče grafiky, tak mi moc grafika nejde. Stačí mi napsat na web, nebo tady do komentářů a já se vzhled pokusím upravít, aby se líbil