NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Různé drobnosti a užitečnosti na které narazím nebo sám vytvořím. Primárně se zaměřuji na věci, které mohou být zajímavé a užitečné pro ostatní uživatele GNU/Linuxu či typografického systému TeX, občas se tu ale určitě vyskytne i něco z úplně jiného soudku, např. z oblasti bezpečnosti apod.
Dnes (11. 9. 2012) ráno jsem se konečně dočkal a můj telefon dostal upgrade na Android 4.1.1 Jelly Bean. Hurá.
Upgrade z původního Androidu 4.0.4 proběhl automaticky „vzduchem“ a stejně hladce jako dříve upgrade minor verzí z 4.0.2 na 4.0.4 po koupi telefonu. (Jen mi stažení 160 MiB instalačního balíčku stihlo vyčerpat zbytek mobilních dat až do konce zúčtovacího období. :-/ Mám dojem, že jsem někde v nastavení viděl možnost nechat dělat OTA upgrade jen přes WiFi, ale teď se mi to nějak nedaří dohledat.) Na začátku jsem jen potvrdil instalaci a za zhruba 15 minut bylo hotovo s jediným restartem a zadáním hesla. Veškerá data, aplikace i jejich nastavení pochopitelně bylo kompletně zachováno. Používám full device encryption zavedenou v Android 4.0.0 a trošku jsem se bál, jestli to upgrade nějak nezkomplikuje, ale obavy byly zbytečné.
Na druhou stranu to ale stejně docela trvalo vzhledem k tomu, že je to Galaxy Nexus, tzn. aktuální referenční přístroj Google (vyráběný Samsungem) a Jelly Bean Google představil už 9. 7. 2012. Existují prý dvě kategorie Nexusů – vývojářské s odemčeným bootloaderem, které aktualizuje přímo Google a upgrade dostávají v řádu hodin až dnů po uvedení nové verze systému, a pak zbytek, na které se upgrady dostávají přes Samsung a prodleva je tam v řádech týdnů až měsíců – zjevně je prováděn postupný (náhodný?) výběr sériových čísel telefonů pro upgrade, aby nedošlo k přetížení serveru, odkud se aktualizace stahují. Nic přesnějšího jsem ale o tom mechanismu nezjistil.
Nicméně pořád je to asi řádově lepší než u jiných telefonů, kde je upgrade vždycky nejistý a čekání na něj ještě mnohem delší. A navíc mám s tímto Nexusem docela slušnou šanci dostat oficiální cestou ještě tak jeden dva, možná i tři majoritní upgrady Androidu, což je spolu s tím, že je to čistý Android bez nějakých nesmyslných grafických nadstaveb výrobců hardware, ten hlavní důvod, proč jsem si pořídil telefon z řady Nexus. A ani do budoucna to u telefonu či tabletu na nic jiného než nějaký Nexus zatím nevidím.
Tiskni
Sdílej: