Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Takže jsem si založil blog, ve kterém bych se s vámi chtěl podělit o některé své názory. Začnu tím, co nás v těchto dnech nejvíce tíží.
"Ptačí chřipka, jež se objevila před osmi lety v jihovýchodní Asii, si vyžádala utracení 140 miliónů kusů drůbeže. Onemocnělo jí asi sto lidí, z nichž na šedesát zemřelo. Globální pandemie ptačí chřipky by si mohla vyžádat až 150 miliónů mrtvých, pokud svět nebude připraven na očekávanou mutaci jejího viru, upozornil v novém varování expert OSN David Nabarro." - Novinky.cz To jsou sice znepokojivá čísla a ani mapa výskytu není optimistická, ale tohle mě vůbec netrápí. Opravdu mě naštvali lidi, když vykoupili zásoby očkovací vakcíny proti chřipce, když
1.
Ptačí chřipka u nás a v nejbližších státech ještě nebyla prokázána
2.
V Asii zemřelo dosud "pouze" přes 60 lidí
3. Zatím se nešíří z člověka na člověka
4.
Určitě ještě nějaké další, teď mě nic nenapadá
Takže trochu srovnání:
Ptačí chřipka -
výskyt
AIDS -
výskyt (orientační)
Každoročně na AIDS zemře kolem 3 milionů lidí, 5 dalších milionů se nakazí.
Chtěl jsem toho napsat víc, ale myslím že to jako příklad stačí. Možná že to srovnání s AIDS není zrovna nejlepší, ale co jsem tím chtěl říct je, na světě jsou prostě věci, před kterými bysme měli mít větší respekt. A to bude téma mého druhého článku.
Můj názor: ptačí chřipky se nebojím, zastávám názor, že každý jednou musí zemřít a může to přijít kdykoli. Teď mě možná nebudete mít rádi, ale kdyby vymřela třeba polovina lidstva, planetě by se jen ulevilo a to je podle mě správně.
Takže DON'T PANIC!
Pokud s čímkoli nesouhlasíte, máte na to diskuzi, v ničem vám odporovat nebudu. Každý má právo na svůj názor.
P.S. Jsem 100% optimista, i když to tak nevypadá
Tiskni
Sdílej:
Amici prokazali, ze vir spanelske chripkyCetls v kterych novinach?
vzdyt to potvrzuje muj prispevek, ze spanelska chripka byla smrtelne diky tomu, ze se jednalo primo o ptaci chripku, nikoliv o kombinaci lidske a ptaci.Kde tohle ctete?