Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Poslední tři dny jsem byl na úvodním školení o Javě a OOP. Školení vedl Rudolf Pecinovský, musím říct, že je to opravdu kapacitu na první pohled. Už kdysi jsem od něj četl knihy Objektové programování, takže jsem tak trochu tušil, co od školení čekat, ale i tak, byl jsem mile překvapen No ale to jsem trochu odbočil...
Přestože možná čekáte, že tohle bude zápis plný mých zkušeností s uvedenou soukromou VŠ, je tomu přesně naopak. Chtěl bych se zeptat, jestli se mezi návštěvníky ABC nenajde někdo, kdo má s touto školou praktické zkušenosti.
Protože mé předchozí studium v závěru trochu neklaplo, a protože s gymplem jako nejvyšším dosaženým vzděláním skončit nehodlám, rozhoduji se, kam se jít vzdělávat nyní. Na dlouhé 5-ti leté studium už moc náladu nemám, nehledě na to, že první 2-3 roky bych ztratil studiem obecným předmětů, které jsem už (v docela hlubokém rozsahu) jednou absoloval, hledám něco trochu více praktického a kratšího. Jako ideální se mi zdá být právě Unicorn College, která (alespoň z doslechu) má celkem dobrou pověst. Nicméně to stojí docela dost peněz (30k na semestr) a docela dost teď spotřebuje dcerka, nechtěl bych šlápnout vedle.
Tudíž, nemá někdo z vás informace přímo z první ruky? Díky za případné info.
Takže, tohle není žádný objevný příspěvek, ale dotaz. Důvod proč je to tady a ne v poradně je, jak jinak, ten, že nechci aby mi to nějaký béčko zamknulo s tím, že se nejedná o Linuxový problém.
Co bych potřeboval: mám prodejní systém napsaný v PHP a SAPu jako backendu. K tomu hromada JavaScriptu. Do systému se zadávají klienti, různé údaje ohledně jejich koupě atd. Ve výsledku se tyto údaje mají použít k naplnění šablony smlouvy a následně se tato vyplněná šablona vytiskne.