Námořní drony používané elitními jednotkami britského královského námořnictva tajně posílaly údaje do Číny. Stroje vybavené čínskými komponenty měly být využívány pro vojenské operace na Blízkém východě. Kamery na dálkově řízených průzkumných člunech K3 Scout byly vybavené součástkami, které bez vědomí britského námořnictva odesílaly informace do spojeného zařízení v Číně. Britské námořní síly využívaly flotilu námořních dronů
… více »Alza.cz nabízí herní AlzaPC s předinstalovaným Linuxem (YouTube), konkrétně s linuxovou distribucí Bazzite (Wikipedie).
Squeak (Wikipedie), open source implementace programovacího jazyka a prostředí Smalltalk, byl vydán ve verzi 6.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V Linuxu v KVM byla nalezena a v upstreamu již byla opravena kritická zranitelnost Zapscape aneb CVE-2026-64561. Root na hostovaném počítači (virtuální stroj) může obejít izolaci a získat plnou kontrolu nad hostitelským systémem (DoS útok nebo vzdálené spuštění kódu s právy roota). Na obou hlavních architekturách – Intel i AMD. Zranitelnost v Linuxu existovala 6 let (od července 2020 do července 2026).
Počítačová hra Knytt napsaná v Multimedia Fusion 2 byla vydána před 20 lety. Při této příležitosti byl dnes představen moderní port (YouTube) této plošinovky na současné operační systémy pod názvem Knytt Classic. Je zdarma k dispozici na Steamu a GOG.com.
Americká technologická společnost Meta Platforms představila nový model umělé inteligence (AI) Muse Glimmer. Model je menší než přední modely AI od konkurence a má běžet přímo na počítačích uživatelů. Meta model zpřístupní jako open source, tedy otevřený software. Nový model je navržen tak, aby zvládal takzvané agentní úkoly na počítačích se spotřebitelskou grafickou kartou. Klade si tak za cíl uspokojit poptávku po systémech AI, které běží přímo na zařízeních uživatelů.
V pátek 28. srpna 2026 se v pražském Karlíně uskuteční již osmý Mobilní Hackday. Akce začne v 10:00 a potrvá až do večera. Setkání proběhne v prostorách SUSE Linux, s.r.o. na adrese Křižíkova 148/34, Praha 8 – Karlín. Nejbližší zastávkou je Křižíkova, kam se lze dostat tramvají i metrem. Na programu budou například novinky z posledních měsíců, možnosti, jak si zjednodušit práci s LLM/AI, a také nová linuxová distribuce BengalOS, včetně … více »
Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 6.0.0 s více než 130 změnami: "Většina změn vznikla s asistencí Claude Opus 5. Někteří lidi se bojí, že AI asistence může kód zamořit technickým dluhem. To je jistě pravda, pokud vývojář všechny změny bezduše odbouchne Enterem. Ale pokud si pořádně projde plán, vyjedná v něm změny a pak totéž udělá i s vygenerovaným kódem, kvalita kódu stoupne a technický dluh naopak klesne. Je to jako párové programování s
… více »Sam Aaron vydal novou major verzi 5.0.0 aplikace Sonic Pi (Wikipedie) určené také pro výuku programování pomocí skládání hudby. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
U příležitosti 30. výročí vydání počítačové hry Quake byla vydána nová epizoda s názvem Dawn of the Machine (Steam).
Tiskni
Sdílej:
Vy jste tam byl? Ze vite jak to bylo?
Nechci spekulovat o tom, jak to tehdy bylo.Je v této větě obsaženo nějaké tvrzení, že vím, jak to bylo?
)))
obsahující uranOchuzeného uranu bych se nebál. Je to v podstatě kov (bez jakékoliv radioaktivní činnosti), akorát je třeba od olova nebo oceli ještě hustější, takže dostat po hlavě pánvičkou z uranu je úplně stejné jako dostat po hlavě pánvičkou z teflonu, jen to víc duní. Ale jinak se vším ostatním plný souhlas. Jen bych pro zajímavost dodal, že Kosovo se díky
liberalizaci(resp. přerozdělení moc v ní) stalo významnou heroinovou křižovatkou, která umožňuje volné putování heroinu vyráběného v Afghánistánu (kupodivu další enkláva spojených států a západních mocností, které bylo potřeba osvobodit) dále na západ do
civilizovaného světaa snad až do Států. Nech si souvislosti každý spojí jak chce. Prostě novodobá čajová stezka. Jen místo Cha-Dao je to Heroin-Dao. Peníze a letecké pumy prostě nesmrdí v žádné době a na žádném místě.
Někdy asi bomby NATO můžou sloužit dobré věci, asi.Bomby NATO slouží především
naší věci.
Neříkám, že je to kvůli tomu či onomuNo moc se mi nezdá.
navrch je toxický sám o soběToho bych se bál asi nejvíc. Když už člověk hnus větší než arzén, tak obavy z rozpadu uvnitř těla nejsou IMHO moc na místě. Chemická toxicita je už dostatečně silný argument a IMHO není ani moc potřeba sestupovat o level níž. Možná reakce na subatomární úrovni je to jen takové malinké plus do kyblíčku.
Mám pocit, že o tom vůbec nic víšNevím, nezajímám se o to. O tom se není třeba hádat.
Dej do googlu (nebo i do youtube) slova Fallujah a uranium, budeš valit bulvyA hned první odkaz se zmiňuje o účincích veškerého chemického zbrojiva (OK – nazývejme věci pravými jmény: svinstva) co bylo na to Tatarské město shozeno. Jakože na DNA se dá působit jen na subatomární úrovní? Má přehnaná obava z ionizujícího záření nějaké jméno?
Má přehnaná obava z ionizujícího záření nějaké jméno?Tak si odpovím sám: Má.
Částice se potenciálně uchytí ve tkáni a tu pak po zbytek života pacienta ozařujeTo vychazi z fyzikalne nesmyslne predstavy, ze radioaktivni castice 'porad zari'. To ale neni pravda. Jedna radioaktivni castice (atom) 'zazari' jen v okamzik sveho rozpadu (a tedy premeny na jinou castici, resp. jiny metastav u gamma rozpadu), ke kteremu navic dochazi zridka (s medianem polocasu rozpadu). Takze treba takova jedna castice Pu-241 (polocas rozpadu 14 let) za sveho 'zivota' vyzari jeden elektron beta zareni (a to v pulce pripadu ne driv nez za 14 let) a premeni se na Am-241 (ktery je sice taky radioaktivni, ale jeste z daleko delsim polocasem rozpadu).
Zaprvé, nemluvím o jednotlivých atomech, ale o radioaktivních částicích tak jak poletují ve vzduchu. Jsou velikosti prachových částic,'Castice' je slovo mnohovyznamove. Pokud se mluvi o radioaktivite a jinych fyzikalnich jevech, pak se obvykle mysli castice ve fyzikalnim smyslu (viz), tedy elementarni castice, atomy a molekuly. Pokud myslis castice v jinem vyznamu (napr. jako 'prachove castice'), pak by bylo dobre to explicitne zminit (zvlaste pak kdyz v textu zminujes jediny atom plutonia, coz naznacuje pouziti fyzikalniho vyznamu slova 'castice').
Mojí věci tedy obvykle ne.Jakože si všech vymožeností západní civilizace neužíváš? Bych chtěl vidět.
jací lidé ho typicky používají.Introvertní brejlovci nepoužívající pleťovou vodu s mastnými vlasy, co mumlají o chytrých věcech, kterým nikdo nerozumí? Ne…poznají se podle pláště, kravaty a srovnaných propisek v náprsní kapse.
To, že Vladimír Zima šíří nesmyslné konspirační teorie o 11. září má za následek jenom to, že si budete myslet, že dělostřelecké náboje s ochuzeným uranem nejsou nebezpečné, protože nejsou příliš radioaktivní.Zas takovou moc bych Zimovi nepřisuzoval. Já věřím, že naježit pár jedinců se slabším žaludkem mohl, ale Zima ještě nemůže za všechny problémy lidstva, takže prosím v klidu.
tak vězte, že inženýr Zima užívá několikanásobně vulgárnější slova a urážky vůči svým oponentům.Už chybí jen ukázat si prstem na toho kdo si začal. A pětadvacet na holou.
)
hele ty lezeš do zadku panu Jochovi viď? To je ten co chce upírat lidská práva lidem, ženám třebas právo volit pokud nemají dítě a lidi rozděluje na ty co slouží státu (ty volební právo nemají) a ty co státu přináší daně? Takže já si můžu bejt sprostej jak chci ale pořád jsem větší demokrat a humanista než vy s panem Jochem dohromady debílku...
))) ty to máš fakt nějak v hlavě zmatený, nejdřív mě vyhrožuješ smrtí, pak mě osočuješ že díky mým lžím se nedostane právům lidem na Guantamu a že tím podporuji smrt Usamy a SADAMA a pak podporuju Jocha, přičemž jste v jiném článku povídal o tom že vás tam Joch pozval... Proboha nejste vy náhodou paranoidní schizofrenik???
))
)))
))))))
)))
))) Už mě nebavíš retarde. Jdu dělat něco pořádného třebas koumat nad nějakým svobodným programem pro komunisty!
)))) pa vole...
Osobně bych uvítal nějaký zásah i v Sýrii.To se asi nedočkáte. Nejpozději 2012 (tedy cobydup) se očekává, že Sýrie více ropy doveze než vyveze. Takže sem tam nikdo "chránit obyvatelstvo" nepožene.
Osobně bych uvítal nějaký zásah i v Sýrii.Kdepak, Sýrie má větší podporu arabských států, je s ní Irán a celkem úspěšně bojovala se tím židovským státem. A kdyby se do toho zamíchal Izrael tak kdoví kam by až ten konflikt vedl.
bohužel je tomu tak, že dojde vždy jen na ty na které ukážou ti mocipáni.
Jak to bylo dříve? "kdo nejde s námi tak jde proti nám" - vidím, že to heslo je stále poplatné.
Pěkná blbost. Já myslím,že tu sou moc slabé tresty. Pokud někdo něco udělá (zabije, znásilní,...) tak má mít prostě doživotí. Samozřejmě, někdy se může stát,že vás někdo obviní křivě a vy budete sedět v base hrozně dlouho za něco, co ste neudělal. Jen proto, že ten druhý měl peníze na úplatu. Případně se ani nedomůžete práva, protože soudy v ČR sou tak prohnilý korupcí, že na to upozorňovala i BIS. Já bych tu sakra udělal pořádnej převrat. Pak už žádné kamarádíčkování s mafií, úplatky a podobně...
přídavky měsíčně nad 15000 CZK a nemá na nájem, inkaso?Protože je o ně oškubou místní podnikavci, kteří využívají situace a díry v zákoně? Když se řekne A mělo by se říct i B.
Vrátí se a budou hned chtít po sociálce dávky a nový byt, protože ten starý je již obsazen jejich příbuzenstvem ze Slovenska.Znovu A a žádné B, že sestěhovávání je velký biznis (starosty počínaje, realitkami a makléři konče).
šli někam pryčZ největší díry naší republiky (kam už se všichni díky výhodným biznisům trousí) odkud už vede snad jen někam za hranice? A jako kam konkrétně? Zpátky domů do Indie, někam na západ kde líp zapadnou nebo komínem směrem nahoru?
Co je špatného na tom, že dav křičí "Cikáni do práce"??Krom toho že to většino křičí ti co se sami strašně předřou nebo ti co je tam v podstatě nahnali a snaží se jim dávat vzor? Nic.
a projde jim to jen protože je to etnikum.A neprochází jim to spíš z toho důvodu, že jsou tak drzí?
Co je špatného na tom, že dav křičí "Cikáni do práce"??Že nenásleduje otázka: „Tak a kdo takového cikána chce zaměstnat/chce jako kolegu/chce jako spolužáka pro své děti?“ s dovětkem: „Majitelé sběren a bazarů nechť se, prosím, nehlásí.“
protože by následovala logická odpoveď - já ne - nechci aby mi mizela svačina, aby se mi ztrácely věci z práce a podobně
- můžeš s tím nesouhlasit, může se Ti to nelíbit, ale ve většině případů je to realita - dokud nebudou chtít a nebudou ochotní si osvojit základní návyky tak je holt nikdo přijmout nebude chtít
to říkám jako ten, kdo měl pod sebou na stavbě kterou měl na starosti cikána - hlídal sklad a byl naprosto v pohodě a spolehlivej - měl svoji náturu, ale svoji práci dělal na jedničku a choval se v mezích normy
pak jsem musel řešit případy jeho soukmenovců co kopali výkopy - superrychle vykopali díru hlubokou tak aby nebyli vidět a tím to haslo, pak už je zajímaly faktury a bylo to v prdeli a pak mi zkusili dovézt na překládku X set m2 dlažby na střeše a Ty jsme po dvou dnech vyhodili ze stavby aby nám alespoň něco zbylo
tzn jeden slušnej (mimochodem měl bílou manželku) a 30 šílenců - super poměr
ono na druhou stranu - kdyby se jim někdo věnoval, vodil ja za ručičku, utíral jim prdel, tak by to asi šlo - ale dáš jim volno a jsi namydlenej
nechci aby mi mizela svačinaHo zaměstnej jako manažera. IMHO na to mají Romáci přímo geny. Se ti pak asi nebude ztrácet svačina (možná tak asi jediné pozitivum)
Je fakt docela zvláštní že jsem ještě ani jednoho opálenějšího neviděl. Všechny prameny asi obsadily bílé žáby (normální a nefalšovaný rasizmus, není-liž pravda?)
)))
Žádná Antarktida není. Na místě Jižního pólu je velký otvor, kterým proudí vesmírná energie dovnitř planety, na vnitřní straněJen jestli nemáš namysli řitní otvor :).