abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1974 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    9.11.2008 14:29 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Tak nevím jestli srdce patří Karlovi, nebo tučnákovi, ale vypadají oba pěkně. Dort i tučnák. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    9.11.2008 14:39 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    niekto sa ma ;) gratulacie
    David Heidelberg avatar 9.11.2008 14:40 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Mňam, sbíhají se mě sliny :-D
    9.11.2008 15:18 Pitel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Taky jsem od pritelkyne dostal podobny dort :-)
    9.11.2008 15:31 nevis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    jeeee :-)
    Nebezpecna_sit avatar 9.11.2008 15:35 Nebezpecna_sit | skóre: 34 | blog: dangerousness | Valašské Meziříčí/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Tak když už jsme u těch dortů s Tuxem, tak tenhle jsem dostala já k 18. narozeninám od mami :)
    Linux is sexy :o)
    brk avatar 9.11.2008 16:22 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Pěkný. :o) BTW to "mami" mi kroutilo tykadla, než jsem si to přečetl asi třikrát a došlo mi, že to snad není tak strašně napsáno "mámy", ale záměr. :o)
    USE="-qt -kde"
    Nebezpecna_sit avatar 10.11.2008 21:44 Nebezpecna_sit | skóre: 34 | blog: dangerousness | Valašské Meziříčí/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Jsem ráda, že jsi to nakonec pochopil a neodsoudil mě k trestu smrti za prznění češtiny :)
    Linux is sexy :o)
    Darth Phantom avatar 10.11.2008 22:54 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Jen se neboj, už i ty jsi v hledáčku a na černé listině. Spravedlivý trest tě nemine. Mami je ale moc roztomilé slůvko :-). Ale k věci: Nač se tady rozplývat nad dortem, když se stejně sežere.
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    default avatar 11.11.2008 09:41 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Ale k věci: Nač se tady rozplývat nad dortem, když se stejně sežere.
    No, znám spoustu dortů, který měly zůstat jen na ozdobu. :-)
    Darth Phantom avatar 11.11.2008 13:37 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Nojono :-). To byla jen taková rétorická vložka (tedy spíš spisovatelská). Ale určitě existují i atrapy dortů :)
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    11.11.2008 22:20 06078 | skóre: 15 | blog: 06078
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Ale nezůstaly :-D
    default avatar 12.11.2008 11:16 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Ano, a pak jsem v jedné místosti vsedě sám sobě nadával, že jsem nenechal ozdobu ozdobou :-D
    12.11.2008 11:36 06078 | skóre: 15 | blog: 06078
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku

    :-D :-D To odněkud znám.

    Max avatar 9.11.2008 16:50 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Musím říci, že se jí moc povedl. Myslím tím tvarově a vůbec.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    9.11.2008 16:59 letec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    No to jo, ale není tam srdíčko.
    Nebezpecna_sit avatar 10.11.2008 21:45 Nebezpecna_sit | skóre: 34 | blog: dangerousness | Valašské Meziříčí/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Vyřídím :)
    Linux is sexy :o)
    9.11.2008 17:01 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Hezkej dort, gratuluju.
    otasomil avatar 9.11.2008 17:02 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Moc pekne.
    Jestlipak je tento dort open source a nebo proprietalni cukrarske tajemstvi tvoji pritulky.
    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    9.11.2008 17:57 06078 | skóre: 15 | blog: 06078
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Hned bych si dal. Že já vždycky dostanu jen věneček :-D (ne že by mi nechutnal:-D)
    brk avatar 9.11.2008 18:08 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    To zní jak ze Spalovače mrtvol. "Rakvičku, nebo věneček?" ;o)
    USE="-qt -kde"
    Dalibor Smolík avatar 9.11.2008 20:12 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Nebo z Návštěvního dne od Šimka a Grossmana: "Ten věneček byl na večer. Byl na něm nápis Spi sladce". :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    9.11.2008 21:16 06078 | skóre: 15 | blog: 06078
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    :-D
    frEon avatar 10.11.2008 08:23 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Ani jedno. Ja mam radsi utopence :-)
    Talking about music is like dancing to architecture.
    9.11.2008 20:09 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Kluci, nic ve zlym. Ale neni to uz postizeni? Na spodnim pradle Vasich pritelkyn je taky tucnak?
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    9.11.2008 20:26 JohnnyDoe | skóre: 11 | blog: _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    9.11.2008 20:37 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Husty. Nema nekdo tetovani s Tuxem?
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    9.11.2008 20:58 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Jenom krýgl, na těle ne.
    9.11.2008 21:10 VRtulnikk | skóre: 17 | blog: blogisek | Rokycany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    To by mě zajímalo, kolik lidí dostalo dort s logem Windows XP :)
    9.11.2008 21:46 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Good one :-D
    I am Jack's wasted life.
    Michal Fecko avatar 9.11.2008 21:58 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    To by mě zajímalo, kolik lidí dostalo dort s logem Windows XP :)
    Chválenie sa Linux či BSD tortami je čisto z psychologického (amatérskeho) hľadiska niečo ako dokazovanie si určitej výnimočnosti v používaní/robení niečoho, vyzdvihovanie určitej odlišnosti (niekedy za každú cenu) od davu (na ktorú dav aj tak kašle :-D) ... Ale ináč good work čo sa týka spracovania :-)
    default avatar 9.11.2008 22:01 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    vyzdvihovanie určitej odlišnosti (niekedy za každú cenu) od davu (na ktorú dav aj tak kašle :-D)
    Nechci vědět, co pečou homosexuálům :-D
    Michal Fecko avatar 9.11.2008 22:09 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    XD
    9.11.2008 23:32 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Gates, Ballmer, Hulan :-D
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    Michal Fecko avatar 9.11.2008 21:54 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Niesi sám - je Vás plno: :-D (1,2,3,4,off_topic)
    9.11.2008 22:53 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    A nejen OS: 1 a 2 .
    Dalibor Smolík avatar 10.11.2008 08:40 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Příloha:
    Vy se všichni máte. Já dostal jen takovýhle dort ;-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    10.11.2008 09:48 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Toto budiž odpovědí na #19. :-D
    default avatar 10.11.2008 10:22 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Koukám, někdy je lepší nedostat vůbec nic :-D
    Dalibor Smolík avatar 10.11.2008 10:26 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Ba ne. Velmi rychle jsem to snědl a kupodivu z toho žaludek neměl modrou smrt. :-). Jen pro upřesnění, nebyl to klasický dort, ale pardubický perník - dárek přímo z fabriky.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    10.11.2008 11:46 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    ja nikde zadnej dort nevidim :-( to uz jsi ho snedl?
    Michal Fecko avatar 10.11.2008 11:51 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dort k svátku
    Veeeeelka fotka - dlho natahuje.. :-D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.