Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Pri tom ako som tu čítal blog o škodlivosti žiarenia z PC ma napadla jedna zaujímavá príhoda, ktorá sa mi stala pár týždňov dozadu, tak sa s ňou podelím.
s deťmi atď, neviem ako by to dopadlo. A to si nechcem predstaviť, čo by sa stalo, ak by sa mu podarilo ten mobil vyhodiť. Ešte mi hovorí, sklamaný z neúspešného pokusu o atentát, že by som nebol prvý čo mu letel mobil z okna. By som rád vedel, či to už schytal od niekoho iného.
Nakoniec som zachoval "chladnú hlavu", poslal ho do.. a postavil sa o meter ďalej, predsa len, začať sa tam mlátiť so starým (možno dementným) dedom by mi asi uspokojenie neprinieslo a možno aj áno, čo ja viem..
Pár dní potom som si preletel ten cestovný poriadok, ale nič o zákaze používania mobilov som tam nenašiel, je tam niečo také?
Tiskni
Sdílej:
Mobilní zařízení, bluetooth a podobné by se neměly používat v nemocnicích kvůli interferencím se zdravotnickými přístroji. Pokud měl ten člověk nějaký kardiostimulátor, tak jsi docela hazardoval s jeho zdravím. Nebo jsem nepochopil vtip v tomto článku, kdo ví ...
Ja som asi nepochopil tvoj komentár. Ak by ma slušne poprosil a vysvetlil o čo ide, nemám najmenši problém mobil vypnúť.
Pokud měl ten člověk nějaký kardiostimulátor, tak jsi docela hazardoval s jeho zdravím.Co to má jako bejt? Mám chodit s mobilem neustále vypnutým, abych náhodou nehazardoval s něčím zdravím? Nebo mám pokaždé, když potkám někoho, kdo se chová jako dement, automaticky předpokládat, že má kardiostimulátor?
Možno som tú situáciu zle opísal, nebolo to tak kritické a v žiadnom prípade to nevyzeralo, že sa mi tam zosype alebo niečo také. Len začal byť nervózny v štýle čo si to dovolujem tam čítať nejakú elektronickú knihu.
O nijakom kardiostimulátore tam nepadla reč.
Tuším že to bude nejaký vykuk, marí sa mi, že som ho už raz videl otravovať nejakého študenta, čo si čítal knihu na PDA.
Mobilní zařízení, bluetooth a podobné by se neměly používat v nemocnicích kvůli interferencím se zdravotnickými přístroji.Buďto "se nesmějí" nebo "mohou". "By se neměly" těžko může platit tam, kde jsou na těch přístrojích závislé lidské životy.
Pokud měl ten člověk nějaký kardiostimulátor, tak jsi docela hazardoval s jeho zdravím.A ta tramvaj ne? Myslíte, že by splnil normy mobil, který by ovlivňoval kardiostimulátory, a že by byl schválen k používání kardiostimulátor, který by se nechal mobilem ovlivnit?
pokud by nahodou nekdo navrhnul kardiostimulator tak, ze jej bude rusit vysilani z mobilu tak by mel jit okamzite do vezeni a takhle vadny vyrobek by se mel okamzite vymenit.
Nene ten dedula byl aktivista OSS/FS a snazil se ti naznacit ze iPhone je uzavrena nesvobodna platforma :D
Coz je, dokonce vic nez Windows mobile nebo symbian.
To je pak docela blbé, když takový člověk cestuje MHDčkem kde má zapnutý mobil snad úplně každý.
A v letadlech se taky nesmi mobil pouzivat, ze?:) Zajimavy bylo, ze jsme z Egypta doleteli naprosto v poradku a kdyz jsem chtel v Praze mobil zapnout, tak jsem zjistil, ze uz zapnutej je a ze mam SMS, nechal jsem si ji ulozenou
Cosmote
Welcome to COSMOTE. Please call 1212 for customer care, 112 for emergency, 11831 for directory. Enjoy your stay.
Ten Cosmote vypada na nejakyho reckyho operatora a v Recku jsme rozhodne nestaveli.
Jinak jsme byli jednou v Rakousku na horach, svagr se zranil, tak jsme jeli do nemocnice a kdyz svagra brali, tak jsme sli do osetrovny a ja potreboval napsat (ne hned poslat) SMS. Tak jsem tukal SMS a nejaka doktorka me servala, ze tam nesmim pouzivat mobil. Tak jsem ji rekl, ze jenom pisu SMS a ona porad, ze s tim musim ven. Tak nevim, ale pri psani SMS snad zadny zareni navic, nez kdyz mam mobil normalne zapnutej, nevydava. Takze ono to s tim mobilem nebude zase tak horky.
Tak nevim, ale pri psani SMS snad zadny zareni navic, nez kdyz mam mobil normalne zapnutej, nevydava.
Nevidím naopak důvod, proč by mělo být nižší než při telefonování. Samozřejmě ale po kratší dobu. Zkuste si to s telefonem u rádia nebo (vnímavého) monitoru a uvidíte.
Nikdy nepíšete poznámky do mobilu?
EM pole vyzarovane z trakcniho systemu tramvaje je mnohonasobne vyssi nez to co kdy vyzari telefon.
.
Hlavne sa skúste vžiť do mojej situácie. By som bol zvedavý čo by ste robili, ak by vám niekdo .bezdôvodne. chcel vyhodiť mobil von oknom 
Na podobne pobudy a potencialni utocniky je pomerne vhodny peprovy sprej..
Při množství různých typů tramvají a hlavně elektrické výzbroje v nich mi představa, že existuje nějaká obecná "správná" čast kterou vždy spolehlivě najde nezkušený děda zní dost hloupě. Leda by samozřejmě ta správná část byla celá tramvaj.
Což to dělá ještě vtipnějším -- nejde to na první pohled poznat.Však to ani nemusí - orientují se podle vynechávání kardiostimulátoru
Tak tak, v dnesnim prelektrizovanym svete by to byla dobra ruska ruleta mit kariostimulator jenom tak ovlivnitelnej z vnejsku. Takhle pujde clovek po meste, nekde neco bude vyzarovat nejaky rusivy vlny a chlapik to ma za sebou:) To asi ne.
. Niekto niekedy tvrdil, že čo sa píše na Internete, je pravda?
Ak sa dostaneš na prvú stránku výsledkov googla tak hejNa jakou frázi?.
Niekto niekedy tvrdil, že čo sa píše na Internete, je pravda?Z vašeho příspěvku to tak vyznělo. nebo jste ten komentář posílal jen proto, abychom se pobavili?
No podľa toho o čom je reč. V tomto prípade to bolo "iphone pacemaker".Ak sa dostaneš na prvú stránku výsledkov googla tak hejNa jakou frázi?
Písal som ho preto, aby som podnietil diskusiu. A tiež som vyjadril svoj skeptický názor na možnosť, že iPhone môže spôsobiť zlyhanie kardiostimulátora. Moc si to bereš.Niekto niekedy tvrdil, že čo sa píše na Internete, je pravda?Z vašeho příspěvku to tak vyznělo. nebo jste ten komentář posílal jen proto, abychom se pobavili?
sežeň si někde nějaký vrak nebo reklamní atrapu a číhej jestli ho zas nepotkáš. a pak ho klidně nech ať ti ho sebere a vyhodí z okna. A pak prostě nech zastavit a požádej řidiče ať volá policii že jsi byl okraden. Prostě jsi potkal jednu z forem sráčů kteří zasvětili svůj život obtěžování ostatních. Ten člověk se nejspíš večer v hospodě u dvanáctého piva chlubil jak to nandal nějakýmu mladýmu frajírkovi co machroval s tím novým drahým telefónem, hajzl jedn kde na to vzal beztak krade ty softvéry a vindófsy a možná i kšeftuje s dogama!