V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tak ako v blogu nižšie, aj ja hľadám, ale HW prehrávač.
Mám Samsung YP-U2. Nie je zlý, ale... Má dva nedostatky. Neprítomnosť rozhlasového prijímača - to bol nedostatok od začiatku, ale keďže som v tej dobe (8/2007) prehrávač rýchlo chcel, tak táto požiadavka išla do pozadia. No a má len 512 MB úložného priestoru. V dobe zakúpenia to bolo pre mňa OK, dnes už ma táto hodnota trošku obmedzuje. Vstavaný akumulátor už tiež nie je to, čo býval, tak sa obhliadam po nástupcovi.
Takže požiadavky:
- rádio s RDS, v najhoršom prípade bez RDS
- 2-8 GB disk
- prehrávanie OGG Vorbis
- kvalitná konštrukcia
- NIE video
- kvalitný zvuk - pribalené slúchadlá sú mi ukradnuté, mám vlastné Senn CX400
ďakujem - EDIT: Apple iPod Shuffle (malý, šikovný) a Samsung YP-U3 (vyhovujúci) - len či nie je niečo lepšie.
Tiskni
Sdílej:
aj jedna verzia mojho terajsieho YP-U2 mala radio s RDS, len ten model nebol dlhodobo zohnatelny.
Přikláním se k T60. Teď jde sehnat už za pár korun, zpracování kvalitní, hraje výborně, kromě RDS splňuje vše a ještě je i relativně hezký Na obyčejnou AAA baterku hraje zhruba 20 hodin. Navíc malej, ale zas ne tak moc, aby ho šlo snadno ztratit.
Nevýhodou je trošku pomalejší přenos a blbé řazení písniček (podle data uložení na FAT, ale to stačí setřepat nějakým prográmkem a není problém), taky dlouho načítá seznam, když je plný (mám 4GB verzi a trvá to cca půl minuty ). Jinak si nemůžu stěžovat.
ďakujem, pozriem
Mam iriver t10 (tusim) a ma par nedostatku.
Jednak serazuje sloky tak jak jsou na fs, cili zadne podle abecedy, ale tak jak to tam nahrajes.
Taky me sere, ze kdyz jej pripojim k USB, tak sice ma Mass Storage, akorat, ze celou dobu musi byt zapnuty, sviti mu ledka a baterka je do kelu. To spolu z ne moc velkou rychlosti nahravani znamena, ze nez ho naplnis je pulka baterky v haji. Ale jinak ma skvelou vydrz a hraje paradne a jsem s nim spokojeny.
Akorat, ze uz by se mi hodilo vic nez 1 GB mista.
vidíš, to ma nenapadlo, že by nemal UMS
každopádne mám aj windows, takže a ten samsung media neviemčo nebol taký zlý SW