Open source software pro úpravu digitálních fotografií LightZone (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 5.0.0. LightZone je dnes k dispozici pod licencí BSD. Původně se jednalo o proprietární software vyvíjený společností Light Crafts. Ta v prosinci 2012 souhlasila s uvolněním zdrojových kódů jako open source [Wayback Machine].
Byla vydána verze 0.84 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
Microsoft představil Azure Linux 4.0 a Azure Container Linux. Na konferenci Open Source Summit North America 2026 organizované konsorciem Linux Foundation a sponzorované také Microsoftem. Azure Linux 4.0 vychází z Fedora Linuxu. Azure Container Linux je založen na projektu Flatcar. Azure Linux (GitHub, Wikipedie) byl původně znám jako CBL-Mariner.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).
Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.
Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.
Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).
Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.
Ono to není až tak překvapivé, že jsou v top 10 tyhle staré kapely. A to podle mě hned ze dvou důvodů. Tím prvním je způsob nominace. Ono vzpomenout si na deset songů, které by člověk nominoval je dost těžké. A logicky se spíše vzpomene na ty co má dobře zažité.
Druhým důvodem je, že u těch starších kapel se už tak nějak vytříbili klasické songy, takže když už si člověk vzpomene na nějakou kapelu, tak je větší šance, že se trefí do písničky pro kterou už někdo hlasoval.
Proste ta hudba ma pro mne takovou "kostelni" az "kryptickou" atmosferu... Kdyby se Bach narodil pozdeji, treba by s nima hral
Mam ji na mobilu jako vyzvánění 
(Zvláště ty bicí
)
).
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Když se někde objevim v triku Sabbath Bloody Sabbath tak se mě lidi kolikrát ptají jestli to vážně poslouchám :-/
Nejlepší bylo jejich první album, ale teď - nuda, nuda, šeď, šeď. Jinak ale musím říci, že třebas takoví Headhunter vydali po 14. letech nové album Parasite of Society a musím říct že je to celkem výborné album. Jo a poslední album Uriášů Wake the Sleeper je taky super.
Roger Waters/Pink FloydNení to jen proto, aby všichni věděli, odkud se vzal nějakej Waters? Btw, já mám asi ještě raději Pro and Cons..., i když grafika na obalu je otřesná (resp. velký krok vzad od děl Storma Thorgersona).
Já jen, že tady v blogu je u Perfect Sence uveden správně jen Waters a u What God Wants Pt 3 pouze Pink Floyd, i když s ní skupina nemá nic společného.
Pros and Cons je pěkné album (už ta Claptonova kytara tomu dodává zajímavý nádech). Vždycky mě trochu udivovalo, že je obecně hodnoecné tak nízko. A grafika? Souhlas - Stormu Thorgersonovi se prostě vyrovnává těžko.
Já jen, že tady v blogu je u Perfect Sence uveden správně jen Waters a u What God Wants Pt 3 pouze Pink FloydAha, moc jsem to nestudoval... Perfect Sense úžasný koncertový song. Už jsem ji naživo viděl třikrát a pořád mě to bere.
Spíš posluchači Beatu až tak nepřemýšlejí 
Kde je Eva a Vašek?!! Ten žebříček je bez nich zcela nedůvěryhodný!
Tiskni
Sdílej: