Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Téma: Jaký OS na notebook Dell Latitude CPi A ? (PII 366Mhz, 128MB RAM, 6,4GB disk)
Před Vánoci jsem se stal štastným majitelem staršího notebooku Dell. Stál mě 6500,- Kč a asi 14 dní běhání po bazarech.
Mimochodem všimli jste si, že pokud neuvažujete o koupi přenosného počítače, potkáváte prodejny a bazary s těmito spotřebiči na každém rohu. Jakmile se ale rozhodnete nějaký koupit, a ženete se plni očekávání na místo, kde měli ještě před týdnem ůžasný výběr, najdete tam oděvy, ovoce-zeleninu, nebo cestovku.
Nakonec jsem tedy nakoupil v EUROTECHu a pln očekávání jej přinesl domů (mimochodem: tak pevně jsem si na Cejlu tašku ještě nedžel).
Jako první jsem do počítače nacpal CD s Gentoo, spustil memtest a badblocks. Všechno proběhlo bez problémů a od té doby začal "instalační tanec" s různými operačnímy systémy. Popíšu krátce některé z nich:
Tak a ted babo rad. Můžu si vybrat boj se zvukem v Linuxu, nebo boj s USB ve FreeBSD. Pokud máte někdo nejaký nápad, jak výšezmínené problémy řešit, budu rád, když je přidáte do diskuze.
Tiskni
Sdílej:
Jak jsem někde četl, hlavnim problémem té mé zvukovky je to, že má sdílenou pamět z grafikou.
Nicméně je divné, že ten OSS modul jede. Chtěl jsem používat na Archu OSS, ale xfce4-mixer mi zase neuměl zobrazit hlasitost...
Z.H.
Bojím se, že na všech Linuxech bude stejný problém se zvukem. Na netu je spousta článků o tom, že na tomto NB jde Linux v pohodě..jenže všichni používají OSS.
Jinak na tom FBSD funguje ACPI a tak dobře. Jak suspend, tak vypínání "Power Button"em a tak...
Z.H.
Tak asi zkusim Gentoo. Jen bych ješte potřeboavl vědet, jestli existuje něco jako arts, ale bez závislosti na KDE.
Z.H.