Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
require 'permutation' require 'set' seq = [ :druhy, :treti, 2, 2, 3, 3] perm = Permutation.new(seq.length) veky = Set.new perm.each do |perm| kluci = Hash.new(1) kluk = :prvni perm.project(seq).each do |prvek| case prvek when Fixnum kluci[kluk] *= prvek when Symbol kluk = prvek end end veky.add %w(prvni druhy treti).map{|i| kluci[i.intern]}.sort end veky.each {|x| print(x.join(", ")+"\n")}
No, už něco podobnýho tu snad před půl rokem lítalo ... podle mne to předpokládá neuvedené tradiční poměry, jako že jsou dvě strany ulice, lampy jsou symetricky a tedy jich je sudý počet ... takže dle mne to je 1, 4 a 9. A třetí odmocninou z 36 jste zřejmě jen žertoval
Nejdřív ne, ale potom mi došlo co je to za blbostA třetí odmocninou z 36 jste zřejmě jen žertoval
To, že je nejstarší jeden, znamená, že je vyloučena kombinace 1, 6,6.
Pravda, zapomněl jsem na kombinaci 3, 3, 4.
Jj, pravda. Čili co ze zadání vyčtem? Celá čísla, jediné je největší, sudý součet?
Pokud by řešení bylo 1, 1, 36, tak je součet věků 38V hádance není součet, ale součin.
Při večerní procházce dal učitel svému žákovi hádankucoze? co delal ucitel s zakem na prochazce a vecer? aha..chodi po hospodach
Profesor a FAVka? I v sobotu večer jsou studenti rádi za projití a třeba i v tý hospodě.
„Takze vychazel jsem z toho ze existuje jeden bratr jehoz vek je nasobkem nejakeho cisla a vysledek musi byt 36.“Věk každého bratra bude násobkem nějakého čísla, přinejmenším jedničky. A nevím, čeho přesně výsledek má být 36. Co takhle zkusit to vyjádřit srozumitelněji i pro nás netelepaty?
3 3 4 1 6 6 1 3 12 1 1 36 2 3 6 1 2 18 2 2 9 1 4 9
I ty srandičko, co bys čekal, když se napíše, že nejstarší se nějak jmenuje? Když se mluví o jednom o jiném ne?
P.S. ano, občas mi logika jistých řešení uniká.
Tak zrovna při takovym strohym zadání se z něčeho vycházet musí. Jak je ten film od Juráčka, kde se Landovskýmu smějou, že neumí sčítat jabka a hrušky, Lukavský tam snad hrál profesora? Případ pro začínajícího kata?
... a reseni je samozrejme vic.IMHO je řešení jen jedno, jen je třeba zapojit mozek.
a) 1,1,36 -> 38 b) 1,2,18 -> 21 c) 1,3,12 -> 16 d) 1,4,9 -> 14 e) 1,6,6 -> 13 f) 2,2,9 -> 13 g) 2,3,6 -> 11 h) 3,3,4 -> 10Student si lampy spocital, znal tedy sumu. Dalsi otazku musel pouzit jedine v pripade nerozhodnosti, tedy mezi e) a f). Nejstarsi syn => moznost f) tedy 2,2,9 :)
Pro mne je kouzlo v tom, že ti dva mladší jsou stejně staří.
Tiskni
Sdílej: