Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
require 'permutation' require 'set' seq = [ :druhy, :treti, 2, 2, 3, 3] perm = Permutation.new(seq.length) veky = Set.new perm.each do |perm| kluci = Hash.new(1) kluk = :prvni perm.project(seq).each do |prvek| case prvek when Fixnum kluci[kluk] *= prvek when Symbol kluk = prvek end end veky.add %w(prvni druhy treti).map{|i| kluci[i.intern]}.sort end veky.each {|x| print(x.join(", ")+"\n")}
No, už něco podobnýho tu snad před půl rokem lítalo ... podle mne to předpokládá neuvedené tradiční poměry, jako že jsou dvě strany ulice, lampy jsou symetricky a tedy jich je sudý počet ... takže dle mne to je 1, 4 a 9. A třetí odmocninou z 36 jste zřejmě jen žertoval
Nejdřív ne, ale potom mi došlo co je to za blbostA třetí odmocninou z 36 jste zřejmě jen žertoval
To, že je nejstarší jeden, znamená, že je vyloučena kombinace 1, 6,6.
Pravda, zapomněl jsem na kombinaci 3, 3, 4.
Jj, pravda. Čili co ze zadání vyčtem? Celá čísla, jediné je největší, sudý součet?
Pokud by řešení bylo 1, 1, 36, tak je součet věků 38V hádance není součet, ale součin.
Při večerní procházce dal učitel svému žákovi hádankucoze? co delal ucitel s zakem na prochazce a vecer? aha..chodi po hospodach
Profesor a FAVka? I v sobotu večer jsou studenti rádi za projití a třeba i v tý hospodě.
„Takze vychazel jsem z toho ze existuje jeden bratr jehoz vek je nasobkem nejakeho cisla a vysledek musi byt 36.“Věk každého bratra bude násobkem nějakého čísla, přinejmenším jedničky. A nevím, čeho přesně výsledek má být 36. Co takhle zkusit to vyjádřit srozumitelněji i pro nás netelepaty?
3 3 4 1 6 6 1 3 12 1 1 36 2 3 6 1 2 18 2 2 9 1 4 9
I ty srandičko, co bys čekal, když se napíše, že nejstarší se nějak jmenuje? Když se mluví o jednom o jiném ne?
P.S. ano, občas mi logika jistých řešení uniká.
Tak zrovna při takovym strohym zadání se z něčeho vycházet musí. Jak je ten film od Juráčka, kde se Landovskýmu smějou, že neumí sčítat jabka a hrušky, Lukavský tam snad hrál profesora? Případ pro začínajícího kata?
... a reseni je samozrejme vic.IMHO je řešení jen jedno, jen je třeba zapojit mozek.
a) 1,1,36 -> 38 b) 1,2,18 -> 21 c) 1,3,12 -> 16 d) 1,4,9 -> 14 e) 1,6,6 -> 13 f) 2,2,9 -> 13 g) 2,3,6 -> 11 h) 3,3,4 -> 10Student si lampy spocital, znal tedy sumu. Dalsi otazku musel pouzit jedine v pripade nerozhodnosti, tedy mezi e) a f). Nejstarsi syn => moznost f) tedy 2,2,9 :)
Pro mne je kouzlo v tom, že ti dva mladší jsou stejně staří.
Tiskni
Sdílej: