Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.
Bylo oznámeno vydání Fedora Linuxu 44. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách
… více »David Malcolm se na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vybraných novinkách v GCC 16, jež by mělo vyjít v nejbližších dnech. Vypíchnuta jsou vylepšení čitelnosti chybových zpráv v C++, aktualizovaný SARIF (Static Analysis Results Interchange Format) výstup a nová volba experimental-html v HTML výstupu.
Byla vydána verze R14.1.6 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.
Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.
Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Z důvodu přiblblosti smazáno. Je to stará věc, diskuze proběhla, koho to zajímá, stejně si text najde, že? Doporučuji ale nehledat ho, je to opravdu blábol ;)
Tiskni
Sdílej:
), ale vyjma dvou osob mam v contact-listu jen ICQ. Pouzivaji to dokonce i nekteri ucitele u nas na skole
(FI MUNI)
Osobně bych ten protokol nepoužíval už dávno (nestabilita, pocit černé skříňky, změny protokolu --> výpadky, potřeba nekonečných pokusů pro registraci
Dovolím si oponovat, podle mého názoru (a jistých zkušeností) se tučně zvýrazněné záležitosti netýkají originálního klienta, aspoň já ani lidé v mém okolí s tím neměli sebemenší problém.
ICQ má jednu ohromnou výhodu. Používají ho všichni. Rád bych sem napsal ještě nějaké jiné výhody, ale nemohu si na nic vzpomenout.
Také používám Jabber s ICQ transportem, funguje v pohodě.
AIM 53 mil MSN 29 mil Yahoo 21 mil ICQ 20 mil QQ 20 Skype 7 jabber 13.5 :):):) sametime 15 gadu-gadu 5.6Ako vidno icq je az stvrte, ale verim ze ten pocit ze u nas to kazdy ma navozduje jeho prvenstvo.
Mna by skor zaujimalo, ci sa uz v nejakom linuxovom jabber kliente daju posielat subory cez gtalk server...