Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Úvod:
Hibernácia v linuxe je ešte oblasť úplne neprebádaná, potýkajúca sa s množstvom problémov. Medzi najväčšie úskalia patria grafické karty, ktoré nie vždy najlepšie spolupracujú s hibernáciou. Základným kameňom pre nás bude ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) a software suspend zo stránky (www.suspend2.net). ACPI bola vyvynutá firmami ako HP, Intel, Microsoft, Phoenix a Toshiba. V súčasnosti sa jedná defacto o štandard v oblasti riadenia spotreby. V linuxe má ACPI slušnú podporu, tak prečo toho nevyužiť. K software suspend dodám len toľko, že obecne funguje lepšie ako software suspend zahrnutý priamo vo vanilla jádre. V našom článku si samozrejme ukážame niekoľko trikov a tipov, ako sa horeuvedeným problémom vyhnúť. Tak a už stačilo s uchej teórie, môžeme sa pustiť do práce.
Tak uz ma skutocne presla chut pozerat sa na linuxove portaly, na ktorych hrdo svieti reklama na microsoft windows server. Je to vobec normalne a ma to vobec nieco spolocne so zdravim rozumom? Ako vobec linuxova komunita moze nieco taketo dopustit. Na jednej strane portaly vychvaluju linux do neba a pri tom nad ich logom svieti obrovska reklama microsoft, ktora posiela linux do riti (prepacte za vyraz) a chvali sa svojim windows serverom. Skutocne velmi velmi velmi smutna vec, ktorej sa linuxova komunita dozila. Podla mna je to uplna ostuda a hanba. Prepacte trochu agresivny ton, ale ako velky fanusik linuxu som sa musel ozvat. Co vy nato?