Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
a ještě navíc Terminus, to bych ale nevydrželJakýkoliv fixed-width font mi pro běžné použití v pracovním prostředí připadá nevhodný.
Ano máte pravdu, ale každý to má asi trochu jinak. Mi se lépe čtou neproporcionální písma. Asi z toho neustálého čumění do zdrojáků na které se proporcionální písmo moc nehodí. Asi jediný člověk, který používá proporcionální písmo na zdrojové kódy je můj otec.Řekl bych, že pokud jsou jasně rozlišitelná jednotlivá písmena, tak leckdy může čitelnost kódu v proporcionálním písmu i překvapit ... totiž když to člověk nevnímá po písmenech, ale po jednotlivých výrazech, které pak tvoří jakoby jeden obrázek.![]()
Jinak mě ovlivnila tahle věta v infu k balíčku fontu Terminus: If you have to work for extended time in front of monitor (i.e. over eight hours), you may find that using of these fonts reduces your eyes-fatigue.Nic není tak absolutní, aby z toho nebyla možná výjimka. Terminus je docela slušné písmo a např. pro Gkrellm ho používám ... řeč byla ale o defaultním písmu celého prostředí. Přiznám se, že delší řádky/texty bych tímto fontem číst nechtěl, i když se mi to na první pohled může líbit, právě z výše uvedeného důvodu. Je ale dobře možné, že Terminus je lepší než obvyklá "fixed width" písma
Tiskni
Sdílej: