AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »Že neznáte Horsta Fuchse? Určitě ano, stačí si jen vzpomenout na podmanivého chlapíka s naušnicí a Velmistra Teleshopingu. Vyučený automechanik je nyní kreativním ředitelem firmy WS Teleshopping, která má centrálu ve Vídni a prodává v několika zemích Evropy i v USA.

Pokud ještě tápete, tak připomenu Schaumfix Gold, ProSteam a jiné. Horst smaží vajíčko na kapotě automobilu, ošetřeného Schaumfix goldem. Do toho automobilu pak střílí jeho asistent vzduchovkou, aby dokázal, že lak zůstane nepoškozen. Horst drtí v kuchyňském robotu WS Teleshopping beton na prach. Ale co je nejlepší, Horst Fuchs je zpátky! Mistr se vrátil na televizní obrazovky a nabízí sadu nožů!.
Tento chlapík předvádí i různé vysavače, které udrží svou pekelnou sací silou bowlingové koule. Své, pro někoho šílené spoty sám vymýšlí. "Málokdo ví, že se podílím nejen na námětu a scénáři, ale i na výběru výrobků. Sám je zkouším," tvrdí Fuchs. Horst Fuchs se dokonce dočkal i internetového fanklubu
). Jen ta asistentka Gábi se někam vytratila
. A tak pro pořádek uvedu Horstovo desatero, kterým by se měl každý správný konzument řídit:

Jako je pan profesor a hradní meteorolog hlavním teoretikem volného trhu, tak Horst Fuchs je jeho nekompromisním praktikem. Pan profesor je čím dál tím víc liberálnější a liberálnější a vrtošivější a vrtošivější. Praktikem volného trhu se stal za vlád Václava Klause hlavně Viktor Kožený se svými Harvardskými fondy.
Horst nabízí východisko z dnešní ekonomické krize. Kupujte sady nožů, laky na auta, kráječe, a vysavače! Světlé zítřky jsou před námi
Tiskni
Sdílej:
arogantni fotky toho sycaka prosim uverejnovat zasadne pred obedem ...
divný, ona tu byla někde fotka Ratha s Paroubkem?
teď už ji nějak nemůžu najít
U tebe je úplně jedno, o čem píšeš, má to vždycky stejnou informační hodnotu. Ale aspoň nějaký flame v diskuzi. To se taky počítá.
. Ostatní nikoliv, a ty to moc dobře víš. Co máš proti Horstovi Fuchsovi?
. Horst Fuchs bude přece jenom o něco serioznější
.
Když jsem dostal první kuponovou knížku, tak jsem prostě peníze do fondů nevložil. Vybral jsem si sám nějaké podniky. Nezbohatl jsem z toho, ale měl jsem víc než desetinásobek. Kdo zvolil snadnější a pohodlnější cestu a dal prostředky do fondu, byla to jeho volba. Ať teď nebrečí. Již tenkrát byly zveřejněny hlasy, že fondy jsou jednodušší, ale méně jisté.
Když jsem dostal první kuponovou knížku,Ale jo, já jsem taky neinvestoval do Viktora Koženého, ale do jednotlivých podniků. To byl jen takový příklad, jak mohl někdo dopadnout, když se pustil do kuponové privatizace pana profesora. Takových lidí, kteří investovali do Viktora Koženého, znám ze svého okolí poměrně dost.
Já také a varoval jsem je. Jen mávli rukou. Pak se divili.
Za tu sadu nozu bych tech 1300 kc dal.
Ale za jeden nuz dat 1300 kc je strasne moc,pripadal bych si jak idiot
i kdyz k tomu davaji deset nozu zadano.
Vladim
Díky za pobavení.
Myslím, že prof. Klaus říkal, že se budeme mít jak ve Švýcarsku (myslím, že to mělo být za 10 let). 
Pamatuju se, že těsně po revoluci jsme byli hladoví po zboží, a tak nám Vietnamci prodávali kdejakej šunt (myslím elektroniku). Pamatujete se na kazeťáky International? 
říkal, že se budeme mít jak ve ŠvýcarskuNe, tam měl jenom prof. Klaus svá konta s Liborem Novákem.
Pamatujete se na kazeťáky International?Na něco takového si matně vzpomínám, ano.
...šunt (myslím elektroniku). Pamatujete se na kazeťáky International?Mam ho ještě doma v Praze, dveře už dávno odpadly, ale jinak je 100% funkční...
...buď špatnej příklad, nebo dobrej kus.
Pamatujete se na kazeťáky International?U nás se označovaly přilehavým názvem "šumítko".
A máme to! Automechanici jsou tím správným lékem na uvadající kšeftJe to tak! I automechanik může prodat mnoho vysavačů, nožů a kuchyňských robotů naivním lidičkám. Trh je holt všemocný, jak by řekl pan profesor
Jestli onen Horst skutečně všechno sám vymýšlí a funguje mu to, tak je prostě dobrej!Horst je dobrej. Ale někde jsem četl, že Horstova firma je ve velké finanční krizi. Ale Horstovi to nevadí a přišel se svými sadami nožů. Už nemá ani asistentku Gábi, tak jako odstranil Václav Klaus nepohodlného svědka sponzorských skandálů a kont ve Švýcarsku Libora Nováka.