Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
O OSA tu bylo napsano jiz mnoho a moc kladnych reakci nebylo. Takze dalsi pichnuti do hnizda
Tiskni
Sdílej:
Fakt uz me dotovani __socialniho statu, jinych prizivniku a socanske luzy__ nebavi. Tohle __by meli__ platit volici socialni demokracie a komunistu z toho, co vydelaji __praci__.Jojo, naprostý souhlas. A ještě bych přidal ty, kteří v referendu o vstupu do EU hlasovali pro vstup do EU.
Mimochodem, tohle je taky kapitalismus. Sponzorovat zahraniční firmy, kteří dostanou pozemek za korunu, daňové prázdniny, infrastrukturu a další úlevy.Tohle se naopak s kapitalismem příliš neslučuje. Jedná se o keynesiánské praktiky, které mají s podstatou kapitalismu jen hodně málo společného.
Stejně tak jako autorské poplatky mají žně především v kapitalismu.Ano, protože v socialismu zvítězí jiné cesty peněžních toků. I když ale OSA a OSVU (dnešní Intergram) za reálného socialismu v ČSSR existovaly též, vybíraly poplatky, ovšem přerozdělení probíhalo podle jiného klíče než dnes (základem byla "společenská prospěšnost", tedy konformnost s režimem a šíření odpovídajících názorů).
Racej se informovat, odkud tyhle silene zakony prichazeji. Puvod v "socanskych" USA ...
Takze zakoupenim hardisku podporim Karla Gotta nebo Helenku Vondrackovou, aby nezchudli.Je vidět, že zase až tak moc nevidíš do toho, o čem mluvíš. Karel Gott ani Helena Vondráčková z těch poplatků nemají moc, protože nejsou autoři. Většinu jejich písní pro ně napsal někdo jiný (a ten může, ale nemusí dostávat peníze od OSA) Takže až budeš chtít někoho obviňovat, že si vydělává na zlodějských poplatcích, zkus trefit někoho, o kom to platí.