Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Zkousim ted nejruznejsi Live CD/DVD abych, zjistil ktere je pro muj pocitac nejlepsi a funguje hned od zacatku bezproblemove.
Pod slovem bezproblemove si predstavuju, ze po startu nabehne grafika ve spravnem rozliseni, funguje zvuk a internet.
Vse to zkousim na mem NTB premio, a abych rekl pravdu zadna z vyzkousenych distribuci zatim po nahrani neslapala dle mych predstav.
Bud bylo spatne rozliseni, nebo nesel zvuk, nebo v pripade SUSE ani system nenabehl.
Nerikam, ze se to neda dodatecne nastavit, ale to neni mym cilem. Navic konfigurovat xorg se mi nechce a sem si jist. ze by mi to chvili zabralo coz taky neni mym cilem
Mateli chvili cas napiste mi sem jaka je vase nejoblibenejsi Live distribuce.
Ja zatim vyzkousel SUSE 10.0, Abclinux 2005, Mandriva, Knoppix
Tiskni
Sdílej:
Já se moh "poto" z Quantianu, možností při bootu dost, chodilo mi 1280x1024 v 85Hz, sofru mraky.
Můžu se zeptat, jak je na tom Kanotix s češtinou ? Musí se něco doinstalovávat nebo je to záležitost úvodního nastavení ? Jedná se mi hlavně o ICQ klienta (zprávy i seznam kontaktů chci s diakritikou).
Díky za info.