Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Najde se tady nekdo, kdo by o tuhle klavesnici mel take vazny zajem? Myslim, ze kdyby se nas naslo dost, tak bysme mohli udelat nejakou hromadnou objednavku a nebo to pak zkusit hromadne pres nejaky cesky obchod.
Tiskni
Sdílej:
Každý má o ergonomii krapet jinou představu. Pro někoho je ergonomická klávesnice ten zprohýbaný křáp...
Ony mj. studie mají představu takovou, že ty zprohýbané křápy (BTW Ripster's Weight Theorem ^_^) jsou na tom o poznání lépe. A troufám si tvrdit, že mnoho z těch, kdo půlený/zprohýbaný křáp zkusili více než pěti minutami ďobání, souhlasí.
1.2 Kguff, tak to je ina klada. Tym by sa dalo aj zabijat, ked to clovek po niekom hodi
Ale to je stejné jako při psaní všemi deseti. Je to investice na celý život. Ani se to nezapomíná.Souhlasím, ale jedná se o přirozený vývoj - začínáš někde na jednom, nebo dvou prstech a postupně přidáváš další, popřípadě podstoupíš kurz. V obou případech se jen zlepšuješ, kdežto při přechodu z Q na C nastane z poměrně dobrého WPM propad na prakticky nulové a pak postupné pomalé zlepšení. Je škoda, že s sebou taháme mlýnský kámen qwertz/y. Osobně bych takový přechod taky někdy rád uskutečnil, ale prostě se mi to momentálně nevyplatí.