Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Najde se tady nekdo, kdo by o tuhle klavesnici mel take vazny zajem? Myslim, ze kdyby se nas naslo dost, tak bysme mohli udelat nejakou hromadnou objednavku a nebo to pak zkusit hromadne pres nejaky cesky obchod.
Tiskni
Sdílej:
Každý má o ergonomii krapet jinou představu. Pro někoho je ergonomická klávesnice ten zprohýbaný křáp...
Ony mj. studie mají představu takovou, že ty zprohýbané křápy (BTW Ripster's Weight Theorem ^_^) jsou na tom o poznání lépe. A troufám si tvrdit, že mnoho z těch, kdo půlený/zprohýbaný křáp zkusili více než pěti minutami ďobání, souhlasí.
1.2 Kguff, tak to je ina klada. Tym by sa dalo aj zabijat, ked to clovek po niekom hodi
Ale to je stejné jako při psaní všemi deseti. Je to investice na celý život. Ani se to nezapomíná.Souhlasím, ale jedná se o přirozený vývoj - začínáš někde na jednom, nebo dvou prstech a postupně přidáváš další, popřípadě podstoupíš kurz. V obou případech se jen zlepšuješ, kdežto při přechodu z Q na C nastane z poměrně dobrého WPM propad na prakticky nulové a pak postupné pomalé zlepšení. Je škoda, že s sebou taháme mlýnský kámen qwertz/y. Osobně bych takový přechod taky někdy rád uskutečnil, ale prostě se mi to momentálně nevyplatí.