Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Co je to slabý stroj? Jedná se asi hlavně o malou RAMku?
P.S. sám mám Mozillu suite a jsem s ní spokojený - i když je asi líná, ale vyhovuje mi, mam 512MB RAMky a v pohodě. Zatím jiné prohlížeče nevyhledávám.
Ja mam Semprona 2300, o moc rychlejs mi Mozilla nenabiha - ted nezmerim. Nejak me to ale netrapi, nechavam ji pustenou, dokud nevypnu komp (sest ploch, je na prvni). Cili potvrzuju ... kdyby to byly wokna w95 treba, tak bych defragmentoval disk a nechal dat Mozillu na jeho zacatek, zda by to pomohlo. Kompilace nebo neco extra by nepomohlo?
sice jde místy hodně do hloubky (v klávesových zkratkách), ale většinou mi nefungovalo tak, jak bych chtěl. Občas jako by se samo pokazilo.Aspon v KDE pri prvnim spusteni Opera varuje, ze nektere klavesove zkratky nebudou fungovat (budou fungovat jinak), jelikoz KDE si je chnapne driv.
Konqueror mi přijde nejrychlejší ze všech...opravdu by me zajimalo, na cem jsi testoval rychlost vykreslovani. Konqueror je pomalejsi nez Mozilla, Firefox a samozrejme nez Opera. Jedine jeho plus je integrovanost do KDE a to, ze je zalozen na Applovskem WebCore a prosel Acid2 testem. Az bude integrovana konecne moznost prepnout na Gecko, bude to myslim dobry prohlizec. Zkus si udelat nejaky objektivni test na vetsim objemu dat. Treba natahnout 4MB manual k MySQL z disku ve vsech prohlizecich.
... ze je zalozen na Applovskem WebCore a prosel Acid2 testem.Konqueror není založen na WebCore, to je fork od KHTML. U jablíček potom změnili vývojový model, takže se patche z WebCore nedaly začleňovat do KHTML (i když bylo stále pod GPL). To se změnilo celkem nedávno (zrovna okolo Acid2
Škoda, že je k dispozici jen pro Windows.Haha to mě tedy dostalo. A aby dobře fungoval v Linuxu, tak by musely existovat tyto věci: 1 - jaderný modul iexplore.ko 2 - extension pro X server iexplore.so 3 - knihovna v /usr/lib libiexplorer.6.so 4 - no a samotna exovka iexplorer.exe a ješte by se to muselo pouštět jedině pod rootem, nebo by to muselo mít nastavený SUID bit.
5 - knihovna shlwapi.so
6 - knihovna mshtml.dll
7 - knihovna shdocvw.dll
...a ještě asi 30 dalších speciálních knihoven
A ja pouzivam na testovani dillo. Vpravo dole se zobrazi malinka veska s poctem chyb a kdyz na ni kliknu tak se zobrazi kde a jake chyby jsou ve zdrojaku html.
Jinac Opera mne prijemne prekvapila svou rychlosti na p200MHz/64MB . Akorat mam problem s diakritikou v menu a pri tisku do souboru.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Akorat mam problem s diakritikou v menu a pri tisku do souboru.Fonty?
Stranka se zobrazuje OK. Rovnez aplikace zalozene na GTK+ jsou v pohode. Mozna je to tim ze nemam nainstalovane KDE, jenom knihovnu qt. Mam Operu 8.5 installovanou ze shared. Kde se nastavuji fonty pro menu a tisk jsem nenasel a mozna to ani neni zalezitost Opery, nevim. LOCALE mam nastavene, samozreme.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Kde se nastavuji fonty pro menu a tisk jsem nenaselTools > Preferences > Advanced > Fonts > Interface menus etc. Moc netisknu, ale zkus se prece zeptat tady: http://my.opera.com/community/forums/forum.dml?id=3
Tak to bylo preci jen spatne nastavenyma fontama. Kazdopadne by vyvojari meli udelat v Opere moznost volby rastrovych fontu a jejich kodovani. Docela mi chybi takova Lucida, Courier, nebo Helvetica. S tema ma Opera problemy, bud je nezobrazi vubec, nebo ve spatnem kodovani. Zatim jsem nastavil fonty skupiny Luxi-mono, sans, serif, dokonce to i tiskne do souboru spravne, i kdyz to vypada ohavne.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
a co se zobrazi v linksu se zobrazi vsudeTak to teda nevím, obyčejně Links používám na to, co mi jiní nezobrazí.
Když tedy z licenčních důvodů vyřadíme Qt, nezbývá jiná volba než Gtk+. Nebo se můžeme vrátit k Athena Toolkitu nebo klonům Motifu...anebo vytvořit něco úplně nového. Ale do toho se samozřejmě nikomu nechce
Môj názor na prehliadače:
Mozilla Suite - kompletný balík, pomerne dlhá doba vývoja, no dlhý štart, ale korektné zobrazovanie web stránok.
Firefox, čo dodať, moderná Mozilla, užívateľsky pohodlná, a znova pomalý štart. Používal som Firefox pomerne dlho.
Konqueror - súčasť KDE, pripadá mi ako Internet Explorer vo Windowse, ale určite rýchlejší.
V nejakom článku som sa dočítal, že Firefox má odosť viac bezpečnostných dier ako Internet Explorer. V inom článku bolo uvedené, že najrýchlejší prehliadač je Konqueror, a nie Opera, Firefox zaosrával aj za Mozilla Suite.
Z vlastnej skúsenosti /mám dial a vidím rýchlosť načítavania a vykresľovania stránok/ mám pozitívny vzťah k Firefoxu, no bezpečnosť ma presvedčila používať Operu, ktorú som nahodil prvý krát. A Opera je ozaj o poznanie rýchlejšia ako Firefox alebo Mozilla Suite.