abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    .

    14.1.2006 12:23 | fake | poslední úprava: 31.12.2010 17:10

    .        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Text nebo grafika?
     (5 %)
     (15 %)
     (80 %)
    Celkem 81 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    14.1.2006 12:45 Bruno Bager
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    Uf, toto je už ozaj fanatizmus.
    Heron avatar 14.1.2006 13:11 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    Na maturitu jsem se učil tři dny. Prošel jsem s vyznamenáním. Češtinu jsem se "učil" tak, že jsem si okopíroval seznam otázek, víc už jsem pro to udělat nemohl.

    Maturity se fakt bát nemusíš.
    14.1.2006 14:02 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    no tak, je maturita a maturita, jak kde. Od nás pár lidí co propadali přešlo jinam a tam měli vyznamenání. Je to i o škole...
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!
    Heron avatar 14.1.2006 15:31 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    Střední průmyslová škola elektrotechnická v Olomouci. Jo, vyhodili celkem dost lidí...
    14.1.2006 13:43 sewi | skóre: 21 | blog: Bunker Hill | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null

    Zkus "moc", je to zajimavy prehravac, nekde je pry schovany pdf s navodem ale jsem linej ho hledat.

    And they thought they were free
    Conyx avatar 14.1.2006 14:06 Conyx | skóre: 5 | blog: c-blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    když už konzola tak radši mpd
    14.1.2006 14:12 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    Při použití na jednom jediném počítači mi to přijde trochu nesmyslné..
    Conyx avatar 14.1.2006 14:27 Conyx | skóre: 5 | blog: c-blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    mně ani ne, systém klient server je výkonný i na jednom počítači

    např. když brouzdám ve firefoxu a zrovna je nakej song co se mi nelibi, tak ho jednoduse prepnu pomoci rozsireni foxytunes

    navíc díky neinteraktivnímu klientovi mpc si muzu logovat co ktere radio hraje a muzu psat i dalsi neinteraktivni ovladaci scripty

    14.1.2006 17:04 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    moc ale také funguje jako klient-server.
    Conyx avatar 14.1.2006 20:32 Conyx | skóre: 5 | blog: c-blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    a má tolik různorodých klientů jako mpd??
    14.1.2006 14:27 Clojster | skóre: 4 | blog: clojsterovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    Nene, mocp je strasne vychytana vec... taky uz ji pouzivam.
    14.1.2006 20:28 kotyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    mp3blaster me taky nenadchnul, pak sem objevil playmp3list ktery je mnohem cistsi a jednodussi co do ovladani. na web elinks. centericq sem mel ale uz nemam. v textu moc nejsem, radsi grafiku. ale ten playmp3list je fakt dobrej.
    14.1.2006 14:29 Clojster | skóre: 4 | blog: clojsterovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    links2 -g vypada hodne slusne. Skoda ze to neumi CSS... (jinak by to byl horky kandidat na nahrazeni Opery :)
    14.1.2006 14:40 Clojster | skóre: 4 | blog: clojsterovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    Jo a jeste TABy kdyby to umelo... no treba se dockame casem :)
    14.1.2006 20:32 kotyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    elinks taby umi a je v cestine (aspon ten co mam ja).
    Conyx avatar 14.1.2006 20:35 Conyx | skóre: 5 | blog: c-blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    jj, elinks je dobrej, akorát mi nejdou v menu znaky s diakritikou, tak používám angličtinu
    14.1.2006 14:47 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    jako bych cetl soupis aplikaci, ktere uz par let pouzivam ;-)

    uz nekdo predemnou rekl: "proc neexistuje pro linux klasicky dvoupanelovy graficky souborovy manager? protoze ten, co by ho umel naprogramovat ho proste nepotrebuje, vystaci si s cp, mv, rm, chmod..."

    jen tak dal
    Conyx avatar 14.1.2006 14:54 Conyx | skóre: 5 | blog: c-blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    presne, problem open source vyvojaru je, ze programujou jen to co potrebujou ;-)
    14.1.2006 15:04 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    No a co jinýho by jako měli programovat? Četl jsem od Raymonda, že: "Opravdový programátor řeší napřed svoje problémy". Konečně když jsem se to naučil já po padesátce, tak jsou snad se to schopni naučit i ostatní. Zbytek světa jede na Woknech a je happy.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    14.1.2006 20:33 kotyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    co krusader ? to je dobry, klasicky, dvopanelovy filemanager.
    brozkeff avatar 14.1.2006 23:04 brozkeff | skóre: 13 | blog: Zpátky po 10 letech | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Krusader rocks!
    Krusader je co vím snad jediný konkurent Windows Commanderu. Zkoušel jsem už ledasjaké paskvily, ale teprve Krusader umí vše, co potřebuju a nemá už tolik bugů... v kombinaci s mc (pro moje oblíbené ruční instalování RPMček) už nic dalšího neřeším. Jenom mě vždycky vadí nevhodné default nastavení, kdy musím vždy hodně customizovat, aby to vyhovovalo i mě...:)
    14.1.2006 15:01 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    Na IRC doporucuju irssi. :-D
    14.1.2006 15:08 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    Ten sem používal chvíli, ale chyběl mi aktuální list uživatelů, možnost rozdělovat okna a další vychytávky..
    14.1.2006 15:22 Clojster | skóre: 4 | blog: clojsterovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    moznost rozdelovat okna tam samozrejme je taky... A list uzivatelu pomoci skriptu.
    14.1.2006 16:55 Jary | skóre: 30 | blog: Jary má blog | Dům
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohřběte mě do /dev/null
    A já zase doporučuji MUA sylpheed.
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky. GitHub
    14.1.2006 16:58 petr_p
    Rozbalit Rozbalit vše Centericq a cestina
    Zkompiluj si cicq proti ncursesw. Mam na to patch. Neni to dokonaly, ale pokrok to je.
    16.1.2006 10:47 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše A na bolení v krku (a pro dobrý pocit) ...
    ... doporučuji horkou medovinu :-). Ale nakolik bude kompatibilní s ostatními komponentami, které ti znepříjemňují život, už nedokážu posoudit. Jinak maturitu nepodceňuj, ale zase se jí neboj. A brzo se uzdrav, ať můžeš napsat jak to celé dopadlo.
    -djz
    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    16.1.2006 12:29 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A na bolení v krku (a pro dobrý pocit) ...
    díky, zmíněné léky určitě vyzkouším ;)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.