Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Obvyklé vysvětlení že chování státu není hloupé, neboť krátkodobou ztrátu při trestání provinilců kompenzuje odstrašující efekt, který následně přinese zvýšení míry dodržování zákonů, a tedy státních příjmů se zprvu jeví jako akceptovatelné, ale je zcela chybné, protože potrestání jednoho viníka nemá absolutně žádnou souvislost s potrestáním jiného, a lidé kteří se rozhodují zda budou zákony porušovat by na předchozí chování státu neměli brát zřetel.
Tiskni
Sdílej:
Pokud dodržování zákonů opravdu považujete za blbost, pak by jste se měl nad sebou hluboce zamyslet (doporučuji využít nějakou přestávku mezi hulením, pokud takoví stav u Vás existuje).
Možná autor příspěvku nenapsal nejlepší formulace, ale dodržování zákonů (psaných i zvykových) fakt není "blbost". Je to pricip fungování (nejen) lidských společenství už od prvobytně pospolné společnosti. Můžeme debatovat o smysluplnosti některých schválených předpisů, ale nic to nemění na základním smyslu.
Dodržuji a) zákon svůj, co je pro mne, podle mne, správné, b) co chce společnost. Většinou je MǓJ zákon přísnější, než ten veřejný.
Inými slovami: medzi existenciou zákonov a mojím chovaním nemusí byť nutne príčinná závislosť.
Isteže existujú pravidlá a zákony, ktoré dodržujem hoci z vlastnej hlavy by ma nenapadli. Napríklad to, že sa u nás jazdí vpravo. Sám by som s tým neprišiel, ale život to uľahčuje. Existujú tiež zákony, ktoré ma nútia chovať sa v prospech spoločnosti, ako celku a nie len v prospech seba samého - napr. zdravotné či dôchodkové poistenie alebo dane. Ide teda o zachovanie rodu, hoci aj na úkor jedinca.
Aj keď sú zákony, ktoré sú horšie, ako by mohli byť, je to stále lepšie ako nemať žiadne zákony.
Tým, ktorí túto debatu považujú za zbytočnú odkazujem: zmyslom tejto debaty nie je dospieť k "správnemu výslednému postoju", ale naučiť sa argumentovať. Podľa mňa výuka tejto schopnosti v našich krajinách chýba.