Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Já mám eGreat EG-R1B a tam běží:
uname -a
Linux Venus 2.6.12.6-VENUS #5 Mon Nov 16 22:03:24 CST 2009 mips unknown
Docela se divím, že na abclinuxu není o eGreat ani zmíňka. Takové pěkné zařízení.
M/B: Asus M4N78 PRO (s GF8300) CPU: AMD Athlon II X2 235e RAM: Zeppelin 2 GiB, DDR II, 800 MHz HDD: Samsung 500 GB, 7200 RPM DVD+-RW vypalovačka LGstrčil jsem to do černý eurocase bedny s 350W zdrojem a je to bezva. Stálo to necelých 8k i s kabelama, wireless myší/klávesnicí. A kdybys třeba chtěl menší bednu, tak ta deska má i variantu microATX.
Ses si jistej tim HDMI?Jako jestli jsem si nevyfantazíroval, že jsem to pomocí HDMI kabelu připojil k televizi? Jsem fakt dost jistej
Mimochodem možná jsem si to pouze vsugeroval, ale zdá se mi, že přes VDPAU je lepší obraz, než když HD či FullHD rvu přes procesor na desktopu.To je blbost. Jediní z kritérií pro dekodéry těchto formátů je, že by měli vracet vždy stejný výstup. Možná je tam jen nějaký lepší škálovač než je klasický bilineární(schválně jsem porovnal s přirozeným bikubickým splinem, ale nepřijde mi to teda) a nebo třeba nějaký postprocesing(dithering?). Jenomže mnohem lepších výsledků se dá dosáhnout i s klasickým softwarovým, jen o tom 90% lidí vůbec neví.
Pokud pouzijete i opravdu levne komponenty tak si poskladate sam PC za cca 6 - 8 k s nadstandardnim vykonem pro prehravani i Full HD videa jakehokoli. Bezproblemu bude stacit i integrovana grafika Intel s HDMI vystupem. Takovyto motherboard poridite bezproblemu za 2k.
To je nejlevnejsi reseni.
Pokud trvate na nejakem booku tak volte klasicky notebook s hdmi. Takoveto jsou dnes bezne k dostani.
Pokud jej budete kupovat tak si do kvelbu vemte treba na DVD nejake HD demo ci trailer a nechejte si to pustit na televizi at vite ze je to OK.
Netbook (i pripojeny pres D SUB) sic na Vami uvedene video stacit jakztakz bude, ale casem budete chtit prehravat 1080p a uz bude u nekterych formatu problem.
Case muze byt uplne hnusna a strcite ji do nabytkove skrine, zavrete dvirka a je po hnusu.
Primárně to přehrávač není a funkcema se mu nevyrovná.Tak to se dost pleteš. PS3 je jako přehrávač dost na výši. Zvláště když si pořídíš oficiální dálkové ovládání pro Blu-ray -- samozřejmě lze používat i pro streamované video, CD, DVD, přehrávání z USB apod. PS3 nabízí všechny funkce běžných přehrávačů plus dost navíc.
Navíc koverze v reálném čase je pěkná věc, ale co nato spotřeba?Jako že by spotřeba mého PC při streamování byla vyšší než spotřeba HTPC při přehrávání? Možná trochu, neměřil jsem to, ale vsadil bych se, že to bude zanedbatelné. A když vezmeš v úvahu, že většina lidí má PC a k tomu navrch pořídí nějaký ten přehrávač nebo HTPC, tak se to možná hezky vyrovná, nebo dokonce vyjde řešení s PS3 úsporněji.
A kdo ví, jak je to s podporou titulkůJá to vím -- a je to naprosto bez potíží. Když jsem výše napsal Funguje to spolehlivě, tak nebylo nějaké plácnutí. Mám to doma a mohu potvrdit, že to _funguje spolehlivě_.
Co takhle si pořídit PlayStation 3?S 200 W prikonu? To uz rovnou nemusi schanet netbook a muze rovnou poridit normalni desktopovy pocitac, ktery mu take prehraje vsechno, s polovicnim prikonem, a navic se clovek nemusi trapit s proprietarnim software.
No ja jsem silne nespokojeny i s firmwarem meho LCD monitoru. Kdybych mel po ruce kompletni zdrojaky a moznost snadno firmware vymenit, tak tomu urcite nejaky cas venuju.Jestli jde o nějaký Samsung tak ty se povalují někde po internetu.
Kurník lidi, 200W žerou jen starý modely, co se už nějakou dobu neprodávají.Mas nejake odkazy na recenze s merenou spotrebou novych Playstation 3?
A pokud bych měl ještě notebook se sadou ethernetových portů, klidně ho přestavím i na router.Switch s VLANama? Teda předpokládám, že nepotřebuješ routovat gigabity, když na to chceš používat motebook a ne nějaký opravdový router.
Switch s VLANama?Typická záležitost dvou stovek...
Sice nemám netbook, ale oba mé notebooky jsou při plné zátěži hlučnější než můj desktop.Ja netbook mam, a vim, ze kdyz ho lehce podtaktuju, tak tepelny vykon klesne natolik, ze muzu ventilator bez obav zcela vypnout a mit pocitac naprosto tichy. Je pravda, ze fullHD video na tom neprehraju a 720p h.264 asi take spis ne.
VIDEO: [H264] 1280x640 24bpp 30.000 fps 3709.0 kbps (452.8 kbyte/s) Clip info: major_brand: mp42 minor_version: 1 compatible_brands: mp42avc1 ========================================================================== Opening video decoder: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family Selected video codec: [ffh264] vfm: ffmpeg (FFmpeg H.264) ========================================================================== Audio: no sound Starting playback... Movie-Aspect is undefined - no prescaling applied. VO: [null] 1280x640 => 1280x640 Planar YV12 V: 431.3 0/ 0 83% 0% 0.0% 0 0 BENCHMARKs: VC: 358.850s VO: 0.072s A: 0.000s Sys: 4.774s = 363.696s BENCHMARK%: VC: 98.6674% VO: 0.0198% A: 0.0000% Sys: 1.3128% = 100.0000% $ cat /proc/cpuinfo | grep "cpu MHz" cpu MHz : 800.000Jinak H.264 je pěkně komplexní→náročná mrcha.
Tiskni
Sdílej: