Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Lítal jsem včera po Praze a sháněl ještě dárky. Předvánoční Praha...to je snad za trest Ale pozitivum bylo, že jsem se zašel mrknout na Anděl do (relativně) nového Apple Center okouknout jednu z mých oblíbených inkarnací UNIXu, pokecat s někým, kdo do toho vidí trochu víc a žasnout nad tím železem, na kterém to běží...a osypat se nad cenovkami
Velkými sympatiemi k platformě Apple jsem se nikdy netajil a ani nepopírám, že by ty sympatie za předpokladu dostatečného kapitálu přerostly v dlouhodobý vztah...
Zaujalo mě tam hodně věcí. Sranda byl 30" Apple Cinema Display - skoro jsem měl pocit, že se do něj dá vejít. A za nějakých 91.000... no nekup to! Zajímavých věcí bylo více...
Co mě ale nejvíce utkvělo v paměti byla Mighty Mouse. Vím o ní už delší dobu, ale obrázky mě nějak ne a ne přesvědčit, že moje produktivita práce by se s ní zvětšila. Hlavně to jednolité tlačítko klame. Avšak prohlédl jsem. Tlačítko je sice jen jedno, avšak se senzory, takže princip levého a pravého tlačítka neztrácíme. Zajímavý pocit, prostě stačí ho zmáčknout na levé nebo na pravé straně. Největší masakr je ale ta kulička nahoře. Malá a mocná. Scrollujete kam chcete (to z ní jak z nějaké reklamy...ale nemůžu si pomoct). A moc se nenadřete, je opravdu malinká. Boční tlačítka spouští Exposé, což se dá sice přenastavit, ale nevidím důvod. Je to geniální. Kulička se dá samozřejmě zmáčknout jako další tlačítko. Docela se divím, že tenhle princip ještě někdo neimplementoval pro PC platformu. Všude jsou akorát krysy se dvěma kolečky pro H a V scroll. To je nesrovnatelně těžkopádnější, než MM od Applu.
Patent? Tak to je, přátelé, chuťovka. Kuličku nahoře by se asi patentovat nedalo, není to zas tak ojedinělé - obecně řečeno. Ale víte kdy Apple podal patent #5,006,836 nazvaný "Squeezable computer control device"? V roce 1988
Ptal jsem se, jak je to na jiných OS než Mac OS X. Jak se dozvíte na oficiální stránce, Mighty Mouse je kompatibilní s PC, ale bylo mi řečeno, že pravděpodobně jen vertikální scrollování a levé/pravé tlačítko. Napsat driver nemůže být těžké (ne?). Kdyby byla plná podpora pro Linux a já se měl teď rozhodovat, jestli vrazím sedmnáct stovek do Logitechu nebo do Mighty Mouse, asi bych se už tak jednoznačně pro Logitech nerozhodoval.
Tiskni
Sdílej:
ale je na USB tak nevím jak to rozchodím snad to půjdeProč by nešla? Já myš přehodil z PS/2 redukce na USB a šla ihned. Ne jako ve Windows, kde jsem musel restartovat a po startu ještě prudil s novým hardwarem.
Uznavam ze Kompose neni tak propracovany jako Exposeto neni