Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
...můžou mít humorné následky. ROFL.
Všichni dobře známe ty malinké bannery oznamující např. XHTML validitu, CSS validitu či nějaký jiný standard nebo třeba použitý program. Osobně je mám moc rád, jelikož se dají jednoduše barevně upravit podle potřeby, jsou malé, nevtíravé a IMHO ulehčují práci na konzistentnosti webové prezentace.
Není hříchem na své stránce mít banner, kterým návštěvníkům řekneme, co že jsme to použili za aplikaci, když jsme stránku vytvářeli, jelikož né každý přece ví, že my používáme ten nejdokonalejší editor pod sluncem ;)
OK, dost už keců. Vytvořil jsem bannery pro 3 aplikace (nebo pro 2...jak se to vezme), o kterých si myslím (a vím), že jsou pro vývoj (nejen) webů docela užitečné: phpEclipse, PyDev a jEdit.
Ke stažení jsou v mé sekci na deviantARTu.
Opět bych se s vámi rád podělil o jeden ze svých objevů.
Před nějakou dobou jsem propadl Pythonu a začal jsem prozkoumávat všechny možné oblasti, ve kterých může Python najít uplatnění. Jednou z takových oblastí je bezesporu web development. PHP umím celkem obstojně, ale Python má svoje plus.
Používáte jednu či více Java aplikací a už jste také někdy lamentovali nad vybíravostí Java/GTK+ look and feelu?
Zvláště my, co jedeme na Ubuntu, to máme těžké. Java si totiž s tématy založenými na Clearlooks engine vůbec nerozumí a zrovna ty patří k nejpovedenějším (taky je to poznat na výkonu GNOME) a mezi ubuntisty k nejrozšířenějším. Já jsem ale dneska našel jedno, které se těm založeným na Clearlooks IMHO designově vyrovná, Java aplikace si s ním rozumí a nežere tolik systémových prostředků. Gray. Konečně můj jEdit, FreeMind a PEKI slovník vypadají k světu!
O víkendu jsem v našich zemích několikrát zahlédl billboard s nápisem:
"Pokud pan Říman a ODS tvrdí, že jsem tudy jel 200 km/h, tak LŽOU!!! -- Jiří Paroubek"
Poslední dobou je tenhle způsob prezentace politiků docela častý a je to trapas. Zajímalo by mě, jestli je tohle v západní Evopě normální. Horší ale možná je, že to zřejmě na lidi funguje...proč by to jinak naši politici dělali?
Co kdybych vedle píchnul billboard s nápisem:
"Pokud pan Žíman a kluči ž ODŠ žíkají, že šem jim tu bábovičku loškopal já, tak pjekně kečaj!!! -- Jižík Paloubek"Rozdíl v informační (ne)hodnotě a hlavně infantilnosti těch dvou výtvorů by byl prakticky nepostřehnutelný.
Tak jsem si založil blog na Bloggeru. Nejspíš to bude tak, že co postnu tady, bude i tam, ale obráceně ne-e. Budu se tam věnovat více věcem, než jen *NIXum a OSS.
http://ajtik.blogspot.comNevím jak vám, ale mě se teda klasická ikona Mozilla Thunderbirdu moc nelíbí. Taková neohrabaná mi připadne. Párkrát jsem hledal jinou, ale kromě nějakých "glassy" verzí originální ikony či (podlě mě) nepovedených pokusů jsem nic kloudného nenašel.