NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
...můžou mít humorné následky. ROFL.
Všichni dobře známe ty malinké bannery oznamující např. XHTML validitu, CSS validitu či nějaký jiný standard nebo třeba použitý program. Osobně je mám moc rád, jelikož se dají jednoduše barevně upravit podle potřeby, jsou malé, nevtíravé a IMHO ulehčují práci na konzistentnosti webové prezentace.
Není hříchem na své stránce mít banner, kterým návštěvníkům řekneme, co že jsme to použili za aplikaci, když jsme stránku vytvářeli, jelikož né každý přece ví, že my používáme ten nejdokonalejší editor pod sluncem ;)
OK, dost už keců. Vytvořil jsem bannery pro 3 aplikace (nebo pro 2...jak se to vezme), o kterých si myslím (a vím), že jsou pro vývoj (nejen) webů docela užitečné: phpEclipse, PyDev a jEdit.
Ke stažení jsou v mé sekci na deviantARTu.
Opět bych se s vámi rád podělil o jeden ze svých objevů.
Před nějakou dobou jsem propadl Pythonu a začal jsem prozkoumávat všechny možné oblasti, ve kterých může Python najít uplatnění. Jednou z takových oblastí je bezesporu web development. PHP umím celkem obstojně, ale Python má svoje plus.
Používáte jednu či více Java aplikací a už jste také někdy lamentovali nad vybíravostí Java/GTK+ look and feelu?
Zvláště my, co jedeme na Ubuntu, to máme těžké. Java si totiž s tématy založenými na Clearlooks engine vůbec nerozumí a zrovna ty patří k nejpovedenějším (taky je to poznat na výkonu GNOME) a mezi ubuntisty k nejrozšířenějším. Já jsem ale dneska našel jedno, které se těm založeným na Clearlooks IMHO designově vyrovná, Java aplikace si s ním rozumí a nežere tolik systémových prostředků. Gray. Konečně můj jEdit, FreeMind a PEKI slovník vypadají k světu!
O víkendu jsem v našich zemích několikrát zahlédl billboard s nápisem:
"Pokud pan Říman a ODS tvrdí, že jsem tudy jel 200 km/h, tak LŽOU!!! -- Jiří Paroubek"
Poslední dobou je tenhle způsob prezentace politiků docela častý a je to trapas. Zajímalo by mě, jestli je tohle v západní Evopě normální. Horší ale možná je, že to zřejmě na lidi funguje...proč by to jinak naši politici dělali?
Co kdybych vedle píchnul billboard s nápisem:
"Pokud pan Žíman a kluči ž ODŠ žíkají, že šem jim tu bábovičku loškopal já, tak pjekně kečaj!!! -- Jižík Paloubek"Rozdíl v informační (ne)hodnotě a hlavně infantilnosti těch dvou výtvorů by byl prakticky nepostřehnutelný.
Tak jsem si založil blog na Bloggeru. Nejspíš to bude tak, že co postnu tady, bude i tam, ale obráceně ne-e. Budu se tam věnovat více věcem, než jen *NIXum a OSS.
http://ajtik.blogspot.comNevím jak vám, ale mě se teda klasická ikona Mozilla Thunderbirdu moc nelíbí. Taková neohrabaná mi připadne. Párkrát jsem hledal jinou, ale kromě nějakých "glassy" verzí originální ikony či (podlě mě) nepovedených pokusů jsem nic kloudného nenašel.