Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Pro čtení rss aktuálně používám mutt a pro jejich stahování kombinaci programů
rsstool a sqlite3 (+
nějaké standardní příkazy) ve vlastním scriptu. Zmínil jsem se o tom a někdo jej chtěl vidět . Celý script je velmi jednoduchý a tady je.
Nejprve jsem si vytvořil cache pro stažené rss kanály. Je to standardní databáze sqlite3 v souboru $HOME/.rss.db
:
/* Pracovní tabulka pro aktuálně stažená data */ CREATE TABLE rsstool_table ( rsstool_dl_url text, rsstool_dl_date integer, rsstool_site text, rsstool_url text, rsstool_url_md5 varchar(32), rsstool_url_crc32 varchar(8), rsstool_date integer, rsstool_title text, rsstool_title_md5 varchar(32), rsstool_title_crc32 varchar(8), rsstool_desc text ); /* vlastní cache položek */ create table feeds_data ( rss_site varchar(255) , rss_url text , rss_title text , rss_description text , rss_date date , generated boolean );
Vlastní script vypadá takto. Největší počet řádků připadá na výpis položky .
#!/bin/bash # konfigurace RSSDB="$HOME/.rss.db" SRCDB="$HOME/.rss_sources" MDA="maildrop $HOME/.mailfilter" DELETE_BEFORE=7 SQL="/usr/bin/sqlite3" GDATE="/usr/bin/date" GREP="/usr/bin/grep" RECODE="/usr/bin/cstocs utf8 il2" SED="/usr/bin/sed" FOLD="/usr/bin/fold -s" RSSTOOL="/usr/local/bin/rsstool --sql --shtml --slf" # výpis položky ve formátu pro mail print_message() { URL=$1 echo 'To: Martin Lebeda <mlebeda@centrum.cz>' echo 'Content-Transfer-Encoding: 8bit' echo 'Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-2"' echo 'X-target: rss' $SQL $RSSDB "select 'Subject: '||rss_title from feeds_data where rss_url = '$URL'" $SQL $RSSDB "select 'From: '||rss_site from feeds_data where rss_url = '$URL'" echo -n "Date: " RSSDATE=`$SQL $RSSDB "select rss_date from feeds_data where rss_url = '$URL'"` $GDATE -R -d "1970-01-01 UTC $RSSDATE seconds" echo $SQL $RSSDB "select rss_description from feeds_data where rss_url = '$URL'" | $FOLD echo echo $URL $SQL $RSSDB "update feeds_data set generated = 1 where rss_url = '$URL'" } # vlastní stažení ze seznamu kanálů for i in `$GREP -v '^#' $SRCDB | $GREP -v '^$'`; do $RSSTOOL "$i" | $GREP 'INSERT INTO' | $RECODE | $SED -e 's/\\'\''//g' | $SQL $RSSDB done # vložení nových položek do hlavní tabulky $SQL $RSSDB " insert into feeds_data ( rss_site, rss_url, rss_title, rss_description, rss_date, generated ) select rsstool_site, rsstool_url, rsstool_title, rsstool_desc, rsstool_date, 0 from rsstool_table where not exists (select 1 from feeds_data where rss_url = rsstool_table.rsstool_url)" && \ # čistka $SQL $RSSDB "delete from rsstool_table" DELDATE=`date +%s -d -${DELETE_BEFORE}days` && \ $SQL $RSSDB "delete from feeds_data where rss_date < $DELDATE" # vypsat nové položky for url in `$SQL $RSSDB 'select rss_url from feeds_data where generated = 0'`; do print_message "$url" | $MDA done
v $HOME/.rss_sources
je co řádek, to url (ukázka části):
http://www.linuxexpres.cz/modules/rss/rss.php http://www.abclinuxu.cz/auto/abc.rss http://www.abclinuxu.cz/auto/zpravicky.rss
Určitě by to chtělo pár věcí dopracovat (např. respektování kódování v hlavičce kanálu), ale jinak mi už několik měsíců spolehlivě slouží.
Tiskni
Sdílej:
rss2email
nebo feed2imap
? Neumím odpovědět, neboť tyto programy neznám.
Jak se tak zběžně koukám na stránky rss2email
, tak asi ano, ale je to rozhodně mnohem jednodužší.
/* … */
) a který přišel až s C++(//
)