Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Starej se o svojeNechceš taky začít?
Konfigurační soubory by měly být ve formě prostého textu, tedy ne žádný binární bastl typu registr!
Předpokládám že nikdo nebude dostatečný magor aby to prosadil ve firemním prostředí.Nikdy neříkej nikdy :) Ale už jsem viděl třeba přístupový terminál (podobně jako bývají čtečky karet) na biometrické údaje - umělo to otisk prstu a snímání xichtu. A fungovalo to docela i pěkně - mělo to infra kameru, takže i za tmy to docela solidně rozpoznávalo
To jo, tohle hrozí i mně.
Hlavně pak ale bude mít spousta lidí problémy správně zprovoznit čtečku ksichtů pod Linuxem!
... a každý kdo má doma pár let počítač je hned odborník a profesionál? ...Bohužel ano. Já už viděl všelijaké lidi, co mají doma počítač. Většinou je to takhle: Zákazník: Přináší PC se slovy: večer to ještě chodilo, normálně jsme to vypli a ráno už to nenaběhlo Servis: odpoví dobrá a přijme zakázku. Pak se s tím dva dny se*e, zákazník neustále volá, kdy že už to bude, neboť na PC se provozuje firemní účetnictví. Takže se mu oznámí, že se bude muset OS přeinstalovat a zdali má udělané zálohy důležitých dat. Avšak tu si zákazník, jako zázrakem vzpomene (ani ne tak zázrakem, jako pod tíhou vědomí brzké ztráty dat), že tam byl sousedův kluk, který počítačům rozumí, ba se tím i živí a se zákazníkovým synátorem tam jednak zkoušeli tu novou hru a pak ještě použili a zkoušeli naprosto nový a revoluční program na čištění registru Windows aby se počítač zrychlil, protože to psali v Počítač pro každého. A vlastně že PC nejde od té doby. Takže se udělá oprava instalace Windows a PC je jako zázrakem zprovozněno. Pak nastává dohadování se o ceně, ale to už je jiná kapitola.
Takže se udělá oprava instalace Windows a PC je jako zázrakem zprovozněno. Pak nastává dohadování se o ceně, ale to už je jiná kapitola.Já teda nevim, ale obvykle si cenu za práci domlouvám dřív, než tu práci udělám :). Pravda, nejsem opravář (a už vůbec ne windowsovských) počítačů. Známým jsem někdy ochotný pomoct, jindy alespoň poradit (například je informuju o tom, že existují místa, kde jim počítač za nějakou tu kačku dají dohromady, případně jak ta místa mají hledat).
Tiskni
Sdílej: