Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Starej se o svojeNechceš taky začít?
Konfigurační soubory by měly být ve formě prostého textu, tedy ne žádný binární bastl typu registr!
Předpokládám že nikdo nebude dostatečný magor aby to prosadil ve firemním prostředí.Nikdy neříkej nikdy :) Ale už jsem viděl třeba přístupový terminál (podobně jako bývají čtečky karet) na biometrické údaje - umělo to otisk prstu a snímání xichtu. A fungovalo to docela i pěkně - mělo to infra kameru, takže i za tmy to docela solidně rozpoznávalo
To jo, tohle hrozí i mně.
Hlavně pak ale bude mít spousta lidí problémy správně zprovoznit čtečku ksichtů pod Linuxem!
... a každý kdo má doma pár let počítač je hned odborník a profesionál? ...Bohužel ano. Já už viděl všelijaké lidi, co mají doma počítač. Většinou je to takhle: Zákazník: Přináší PC se slovy: večer to ještě chodilo, normálně jsme to vypli a ráno už to nenaběhlo Servis: odpoví dobrá a přijme zakázku. Pak se s tím dva dny se*e, zákazník neustále volá, kdy že už to bude, neboť na PC se provozuje firemní účetnictví. Takže se mu oznámí, že se bude muset OS přeinstalovat a zdali má udělané zálohy důležitých dat. Avšak tu si zákazník, jako zázrakem vzpomene (ani ne tak zázrakem, jako pod tíhou vědomí brzké ztráty dat), že tam byl sousedův kluk, který počítačům rozumí, ba se tím i živí a se zákazníkovým synátorem tam jednak zkoušeli tu novou hru a pak ještě použili a zkoušeli naprosto nový a revoluční program na čištění registru Windows aby se počítač zrychlil, protože to psali v Počítač pro každého. A vlastně že PC nejde od té doby. Takže se udělá oprava instalace Windows a PC je jako zázrakem zprovozněno. Pak nastává dohadování se o ceně, ale to už je jiná kapitola.
Takže se udělá oprava instalace Windows a PC je jako zázrakem zprovozněno. Pak nastává dohadování se o ceně, ale to už je jiná kapitola.Já teda nevim, ale obvykle si cenu za práci domlouvám dřív, než tu práci udělám :). Pravda, nejsem opravář (a už vůbec ne windowsovských) počítačů. Známým jsem někdy ochotný pomoct, jindy alespoň poradit (například je informuju o tom, že existují místa, kde jim počítač za nějakou tu kačku dají dohromady, případně jak ta místa mají hledat).
Tiskni
Sdílej: