Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Windows 8 toho skutečně slibuje mnoho, i když veškeré úvahy je třeba brát s notnou rezervou. Mluví se o přihlašování pomocí snímku tváře (skrze webkameru) a o velmi rychlém startu – prakticky instantním bez čekání. Windows 8 má být skutečně revoluční, možná se tedy Ballmer obává toho, že si zahrávají s ohněm, masová komunita je totiž spíše konzervativní.Windows 8 toho slibují velmi mnoho. Mluví se o rozpoznávání obličeje a velmi rychlém startu. -> Hlavou žene se mi spousta nesmyslů, ale stále nemohu přijít na to, odkdy 2 = mnoho. o velmi rychlém startu – prakticky instantním bez čekání. -> ano, už i Steve objevil reklamní moc hibernace a podobných, lety osvědčených, featur. Avšak přišel na to sám, nebo to okoukal od jablečného Steveho? Windows 8 má být skutečně revoluční, možná se tedy Ballmer obává toho, že si zahrávají s ohněm, masová komunita je totiž spíše konzervativní. -> ano ano, vzpomeňte si, jak byla windowsi komunita (WTF?) rozezlená, když to na ně zkoušeli s pomalou Vistou? Co kdyby Ty "Osmičky" byli zas až moc rychlý? Ne, ne,to nepůjde. Ale co s tim? Jak to okecat? A co to zkusit tím, že by se lidé mohli leknout rozpoznání obličeje? Vždyť jsou rozpoznáni obličejem jen mnohokrát za den a sami rozpoznají obličej jen desítky ba stovky dalších. Nu a když to posčítáme a poodčítáme, vlastně tu žádné známé novinky nejsou. Že by se Steve bál zrovna tohohle? A co když je to účelem? Vylekat lidi, aby posléze mohli couvnout a "preventivně" tam žádné novinky nevymýšlet?
Tiskni
Sdílej:
Starej se o svojeNechceš taky začít?
Konfigurační soubory by měly být ve formě prostého textu, tedy ne žádný binární bastl typu registr!
Předpokládám že nikdo nebude dostatečný magor aby to prosadil ve firemním prostředí.Nikdy neříkej nikdy :) Ale už jsem viděl třeba přístupový terminál (podobně jako bývají čtečky karet) na biometrické údaje - umělo to otisk prstu a snímání xichtu. A fungovalo to docela i pěkně - mělo to infra kameru, takže i za tmy to docela solidně rozpoznávalo
To jo, tohle hrozí i mně.
Hlavně pak ale bude mít spousta lidí problémy správně zprovoznit čtečku ksichtů pod Linuxem!
... a každý kdo má doma pár let počítač je hned odborník a profesionál? ...Bohužel ano. Já už viděl všelijaké lidi, co mají doma počítač. Většinou je to takhle: Zákazník: Přináší PC se slovy: večer to ještě chodilo, normálně jsme to vypli a ráno už to nenaběhlo Servis: odpoví dobrá a přijme zakázku. Pak se s tím dva dny se*e, zákazník neustále volá, kdy že už to bude, neboť na PC se provozuje firemní účetnictví. Takže se mu oznámí, že se bude muset OS přeinstalovat a zdali má udělané zálohy důležitých dat. Avšak tu si zákazník, jako zázrakem vzpomene (ani ne tak zázrakem, jako pod tíhou vědomí brzké ztráty dat), že tam byl sousedův kluk, který počítačům rozumí, ba se tím i živí a se zákazníkovým synátorem tam jednak zkoušeli tu novou hru a pak ještě použili a zkoušeli naprosto nový a revoluční program na čištění registru Windows aby se počítač zrychlil, protože to psali v Počítač pro každého. A vlastně že PC nejde od té doby. Takže se udělá oprava instalace Windows a PC je jako zázrakem zprovozněno. Pak nastává dohadování se o ceně, ale to už je jiná kapitola.
Takže se udělá oprava instalace Windows a PC je jako zázrakem zprovozněno. Pak nastává dohadování se o ceně, ale to už je jiná kapitola.Já teda nevim, ale obvykle si cenu za práci domlouvám dřív, než tu práci udělám :). Pravda, nejsem opravář (a už vůbec ne windowsovských) počítačů. Známým jsem někdy ochotný pomoct, jindy alespoň poradit (například je informuju o tom, že existují místa, kde jim počítač za nějakou tu kačku dají dohromady, případně jak ta místa mají hledat).