Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Windows 8 toho skutečně slibuje mnoho, i když veškeré úvahy je třeba brát s notnou rezervou. Mluví se o přihlašování pomocí snímku tváře (skrze webkameru) a o velmi rychlém startu – prakticky instantním bez čekání. Windows 8 má být skutečně revoluční, možná se tedy Ballmer obává toho, že si zahrávají s ohněm, masová komunita je totiž spíše konzervativní.Windows 8 toho slibují velmi mnoho. Mluví se o rozpoznávání obličeje a velmi rychlém startu. -> Hlavou žene se mi spousta nesmyslů, ale stále nemohu přijít na to, odkdy 2 = mnoho. o velmi rychlém startu – prakticky instantním bez čekání. -> ano, už i Steve objevil reklamní moc hibernace a podobných, lety osvědčených, featur. Avšak přišel na to sám, nebo to okoukal od jablečného Steveho? Windows 8 má být skutečně revoluční, možná se tedy Ballmer obává toho, že si zahrávají s ohněm, masová komunita je totiž spíše konzervativní. -> ano ano, vzpomeňte si, jak byla windowsi komunita (WTF?) rozezlená, když to na ně zkoušeli s pomalou Vistou? Co kdyby Ty "Osmičky" byli zas až moc rychlý? Ne, ne,to nepůjde. Ale co s tim? Jak to okecat? A co to zkusit tím, že by se lidé mohli leknout rozpoznání obličeje? Vždyť jsou rozpoznáni obličejem jen mnohokrát za den a sami rozpoznají obličej jen desítky ba stovky dalších. Nu a když to posčítáme a poodčítáme, vlastně tu žádné známé novinky nejsou. Že by se Steve bál zrovna tohohle? A co když je to účelem? Vylekat lidi, aby posléze mohli couvnout a "preventivně" tam žádné novinky nevymýšlet?
Tiskni
Sdílej:
Starej se o svojeNechceš taky začít?
Konfigurační soubory by měly být ve formě prostého textu, tedy ne žádný binární bastl typu registr!
Předpokládám že nikdo nebude dostatečný magor aby to prosadil ve firemním prostředí.Nikdy neříkej nikdy :) Ale už jsem viděl třeba přístupový terminál (podobně jako bývají čtečky karet) na biometrické údaje - umělo to otisk prstu a snímání xichtu. A fungovalo to docela i pěkně - mělo to infra kameru, takže i za tmy to docela solidně rozpoznávalo
To jo, tohle hrozí i mně.
Hlavně pak ale bude mít spousta lidí problémy správně zprovoznit čtečku ksichtů pod Linuxem!
... a každý kdo má doma pár let počítač je hned odborník a profesionál? ...Bohužel ano. Já už viděl všelijaké lidi, co mají doma počítač. Většinou je to takhle: Zákazník: Přináší PC se slovy: večer to ještě chodilo, normálně jsme to vypli a ráno už to nenaběhlo Servis: odpoví dobrá a přijme zakázku. Pak se s tím dva dny se*e, zákazník neustále volá, kdy že už to bude, neboť na PC se provozuje firemní účetnictví. Takže se mu oznámí, že se bude muset OS přeinstalovat a zdali má udělané zálohy důležitých dat. Avšak tu si zákazník, jako zázrakem vzpomene (ani ne tak zázrakem, jako pod tíhou vědomí brzké ztráty dat), že tam byl sousedův kluk, který počítačům rozumí, ba se tím i živí a se zákazníkovým synátorem tam jednak zkoušeli tu novou hru a pak ještě použili a zkoušeli naprosto nový a revoluční program na čištění registru Windows aby se počítač zrychlil, protože to psali v Počítač pro každého. A vlastně že PC nejde od té doby. Takže se udělá oprava instalace Windows a PC je jako zázrakem zprovozněno. Pak nastává dohadování se o ceně, ale to už je jiná kapitola.
Takže se udělá oprava instalace Windows a PC je jako zázrakem zprovozněno. Pak nastává dohadování se o ceně, ale to už je jiná kapitola.Já teda nevim, ale obvykle si cenu za práci domlouvám dřív, než tu práci udělám :). Pravda, nejsem opravář (a už vůbec ne windowsovských) počítačů. Známým jsem někdy ochotný pomoct, jindy alespoň poradit (například je informuju o tom, že existují místa, kde jim počítač za nějakou tu kačku dají dohromady, případně jak ta místa mají hledat).