abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1992 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    24.1.2007 12:18 ...............23 | skóre: 15 | blog: Various Stuff blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Áno, ale chcelo by to integráciu so shellom (aspoň ako mc, ideálne ešte o niečo lepšiu)
    Milhouse avatar 24.1.2007 12:55 Milhouse | skóre: 15 | blog: MilhouseLand
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Nevím, co přesně myslíte, ale dá se zašktnout políčko "spustit v terminálu". Jinak je to vše dosti variabilní, takže dost se dá upravit dle potřeb.
    "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"
    24.1.2007 13:06 ...............23 | skóre: 15 | blog: Various Stuff blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Chýba mi v krusaderi niečo ako keď v mc dám CTRL+O a mám pod tým shell a som v tom adresári ktorý bol v mc. Spustiť v terminále má tú nevýhodu, že keď píšem viac príkazov po sebe (čo je takmer vždy), tak je to dosť nepraktické. Ideálne by bolo keby po stlačení CTRL+O sa skryly panely a pod nimi by bola Konsole part
    Milhouse avatar 24.1.2007 14:46 Milhouse | skóre: 15 | blog: MilhouseLand
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Pohled->zobrazit emulátor terminálu.
    Není to sice úplně ono, ale dá se to. Jistě by šla udělat i kláv.zkratka přes stejné menu, které jsem popisoval pro zástupce.
    "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"
    24.1.2007 21:48 mAhdi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    V 1.80 je default Alt+Ctrl+T ... nicmeme me vadi, ze to je dole, chtelo by to stejne jako mc, cely okno terminal ;)
    24.1.2007 21:50 mAhdi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Tak jo, de to resiznout ... tomu uz jen chybi taby na terminal ;)
    25.1.2007 00:45 marbu | skóre: 31 | blog: hromada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Me by se hodila spis klavesova zkratka pro prepinani mezi normalnim rezimem krusaderu a tim terminalem, ktery se vyvola pomoci Alt+Ctrl+T.
    There is no point in being so cool in a cold world.
    Ondřej Kuda avatar 24.1.2007 12:28 Ondřej Kuda | skóre: 27 | blog: obcasny_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Např.: "%rGoto("/home/pavel")%". Kde "r" označuje pravý panel.

    Ano, to jsem presne hledal, ale ne dost dukladne. Diky moc, vecer to odzkousim.
    24.1.2007 15:04 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Není tahle ikonka (dokonce i na prezentovaném screenshotu) dostupná bez tohoto postupu? U každého panelu je přeci ~ (společně s .., / a =).
    Milhouse avatar 24.1.2007 16:17 Milhouse | skóre: 15 | blog: MilhouseLand
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Ano je. Toto je jen ukázka. Každý si tam dá to, co uzná za vhodné. :)
    "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"
    24.1.2007 17:02 dghemo | skóre: 3 | blog: DummiesDump
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    / a .. nie je to iste ako home... :-) inac aj man niekedy vytoci ked kliknem home a prehodi mi to akurat ten panel co som nechcel.
    25.1.2007 18:16 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    / a .. nie je to iste ako home...
    A proto jsem zmiňoval i ~.
    24.1.2007 12:58 filo | skóre: 22 | blog: FiloBlog | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Díky !
    24.1.2007 13:21 university
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Nevíte, jak v krusaderu uložit FTP připojení?? Všude to hledám, ale marně :(
    Marián Kyral avatar 24.1.2007 13:59 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Ulož si ho do záložek.
    24.1.2007 13:58 kanada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    me krusader vyhovuje, prijde mi lepsi nez TC. uz si zvyknete, ze linux neni kopie widli!
    Milhouse avatar 24.1.2007 14:42 Milhouse | skóre: 15 | blog: MilhouseLand
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Ale to není o kopii Win. Jde o pohodlnost ovládání jednoho programu. Jsou jiné cesty, jak ovládat kopírování atd., ale to neznamená, že ji musí každý používat. A věřte, že jsem si já i jiní na odlišný styl zvykl. Ba naopak, je to lepší než ve Win. :)
    "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"
    24.1.2007 17:04 filo | skóre: 22 | blog: FiloBlog | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    A neni a neni a neni :-) :-)
    Mikos avatar 24.1.2007 15:05 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Je to z mého pohledu naprostá zbytečnost, ikonky zařízení jsem nepozužíval ani v Total Commanderu. Krusader mi plně vyhovuje takový jaký je (od čeho jsou v něm bookmarky, že?), a to tak že daleko více než Total Commander pod Windows.
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    Milhouse avatar 24.1.2007 15:21 Milhouse | skóre: 15 | blog: MilhouseLand
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Ono v tom nejde samozřejmě jen o zařízení. Můžete si tam nastavit nejčastěji navštěvované. Jde o rychlí přístup k adresáři, což zařízení jako cdrom je. :)

    Potřebuji-li kopírovat soubor od někud někam a nejsem najetý v onom adresáři ani v jednom panelu, je rychlejší si 1x kliknout na tu ikonu, která se otevře v požadovaném panelu, než klikat 2x nebo víckrát a rozbalovat nějaké menu.

    Na druhou stranu, nikdo to nikomu nevnucuje. ;)
    "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"
    neo.taa avatar 24.1.2007 17:48 neo.taa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Já mám jiný postup, který nemusí rozlišovat levý a pravý panel (což se může někomu taky nelíbit, nevyhovovat).
    1. Patřičné adresáře si dám do záložek,
    2. menu : "Nastavení - konfigurovat krusader - vzhled a chování - panel nástrojů - action toolbar",
    3. z levé části nataháme do pravé části panelu ty záložky,
    4. eventuélně jim i změním ikony.
    Milhouse avatar 24.1.2007 22:05 Milhouse | skóre: 15 | blog: MilhouseLand
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Právě to rozlišování levý a pravý panel je to nejdůležitější, na celém tomhle blogu. :)
    "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"
    25.1.2007 19:38 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: O krůček blíže k Total Commanderu
    Nevíte náhodou někdo, jak v Krusedaru přejmenovat více souborů najednou na vzdáleném disku (připojeném např. přes fish nebo sftp)?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.