Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Na fóru Ubuntu.cz často čtu, jak se Krusader stále liší v ovládání od Total Commanderu. Chybí zejména ikony zařízení pro každý panel zvlášť.
Nedalo mi to a podíval jsem se, zda-li by se to nedalo nějak vyřešit. Docela mě překvapilo, jak je řešení jednoduché.
Postup:
Vytvoření zástupců
Zvolte v menu Krusaderu uživatelské akce->uživatelské akce->nová akce
Vyplňte pole:
identifikátor = Název funkce. Nedá se později změnit, tak si dejte záležet. "doma_pravý"
ikona => Nastavte si libovolnou ikonu, dle vašeho gusta.
kategorie => třeba "user interface"
titulek => "doma_pravý"
bublina => "Domovská složka"
popis => Pokud zaškrtnete "použít bublinu", použije se text z pole "bublina". Jinak můžete napsat cokoli.
příkaz = Vybrat akci můžete tlačítkem "přidat". Pro nás k tomuto účelu poslouží funkce "pravý panel->přejít na umístění". V novém okně vyberete cestu, kam má odkazovat. Vyleze z toho textová hodnota, která se dá upravovat i ručně. Např.: "%rGoto("/home/pavel")%". Kde "r" označuje pravý panel.
pracovní adresář => Tam nevím co zadat, nechal jsem prázdné.
Zbytek můžete nechat tak jak je. Jedině snad, pokud si chcete nastavit klávesovou zkratku. Po dokončení potvrdit tlačítkem "OK" v pravo dole.
Takto postupujeme, dokud si neuděláme zástupce pro každou stranu panelu (levý i pravý) zvlášť!
Nastavení panelu:
"vzhled & chování->panely nástrojů->action toolbar"
Z levé části nataháme do pravé části panelu námi vytvořené zástupce. Srovnat si je můžete šipkama uprostřed tak, jak uznáte za vhodné.
Po potvrzení tl."použít" se změny uloží, i když Krusader mi vždy spadnul. :)
Ve výsledku to bude vypadat nějak podobně jako na 1. obrázku
Všichni zástupci jsou vloženy do jednoho panelu, takže pokud je chcete mít nad pravou i levou částí Krusaderu, musíte ji posunout na střed. Má to nevýhodu. Pokud změníte velikost okna, pak se lišta pohne ze svého místa. Vyřešit se to dá použitím dalšího panelu. Jelikož jsem nepřišel jak ho přidat, lze upravit jiný stávající panel "Maintoolbar" k obrazu svému.
Dávám k dispozici i své konfigurační soubor pro krusader. Stačí soubor krusaderrc nakopírovat do "~/.kde/share/config". Doporučuji udělat zálohu stávajícího.
Pokud z vás někdo bude mít nějaká vylepšení, prosím doplňte v diskusy.
Hezký den! Milhouse :)
Tiskni
Sdílej:
~
(společně s ..
, /
a =
).
/ a .. nie je to iste ako home...A proto jsem zmiňoval i
~
.