Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Tiskni
Sdílej:
btw, ta chyba nie je syntakticka, ale vychadza z architektury pocitacov (lubovolneho pocitaca)
btw, ta chyba nie je syntakticka, ale vychadza z architektury pocitacov (lubovolneho pocitaca)Nechtěl jsem o tom psát, ale tohle je přesně odpověď, která ukazuje, jak je tento problém ošidný. Pokud bych měl implementaci jazyka C, která ukládá čísla v plovoucí desetinné čárce jako BCD, pak program skončí v konečném čase.
0.010000 != 0.01
float x
místo
if (x != 0.01)by mělo být
if (x > 0.01-delta && x < 0.01+delta)kde
delta
se vhodně zvolí podle typu výpočtu, způsobu reprezentace float
atd.
V tomto konkrétním příkladě by nejspíš bylo delta = 0.005
a
while (x < 0.01 + delta)V tomhle konkrétním příkladu jde ale hlavně o nevhodné použití
float
, mělo by se použít buď int
a desetinou čárku posunot až pro výpis, nebo použít nějaký typ s pevným počtem desetinných míst (v Javě třeba BigDecimal
). Float
není typ pro necelá čísla, ale pro nepřesnou reprezentaci reálných čísel. Racionální čísla (zlomky) je lepší reprezentovat jinak (zvlášť pokud s nimi chci dál pracovat) – kór u desetinných zlomků (jako je to v tomto případě), kdy mám podporu většinou už v programovacím jazyce, nebo se stejně jedná jen o posouvání desetinné čárky.
if ( abs(x - 0.01) < delta )
kde delta bude nějaká rozumně malá hodnota (0.0001).
if ((x + delta) <= 0.01)
(aby se to zastavilo "urcite" po podjeti 0.01)
2*10e+2 == 20*10e+1
Problém je, že si fakt nedokážu představit, kde bych se to dneska naučil.MFF. Ovšem něco za něco
lenze vsetky tieto http servery su na jedno kopytoTo je samozřejmě blbost. Jen když srovnám třeba Tuxe a Apache, to jsou naprosto odlišné servery. A silně pochybuji o tom, že neexistuje takový, který by Seznamu nevyhověl.
man pollVím, co máš na mysli. Ovšem to si uvědomují i tvůrci existujících serverů a třeba tohle je jedno z řešení. Ale psát to kvůli tomu "from scratch", no, to už bych si hodně rozmyslel.
Microsoft taktez. Co inovativniho Microsoft prinesl? Vzdyt po technicke strance perfektni kernel NT (postaveny ex-VMS vyvojari) dokazal zmrvit...Co BASIC pro Altair?