Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »někdo musí dostat zaplaceno za lokalizaci do češtinyMám pocit, že zrovna lokalizace do češtiny není u Mac OS X silnou stránkou
Momentálně lze vyřídit pouze žádosti uživatelů, kteří svůj počítač zakoupili v České republice. Děkujeme za pochopení.
Cena závisí na tom, jaká je po tom produktu poptávka. U nás si takový počítač koupí jen velmi omezená skupina lidí, není tu žádná tradice v používání macintoshů.A myslis, ze kdyz se bude drzet cena takhle vysoko, ze se to zmeni?
Pokud se dobre pamatuju z hodin ekenomie, tak cenu by mela tvorit poptavka a nabidka. Mala nabidka = vyssi cena; Velka nabidka = konkurence = nizsi cena. Mala poptavka = nezajem trhu za vysokou cenu = snizovani ceny; Velka poptavka = zajem trhu za danou cenu = nedostatek zbozi = mala nabidka = moznost zvysovani ceny. Ono je to propojene. No podle tyhle logiky: V CR se proda malo Applu, ne proto, ze by nebyla nabidka - nabidka je, ale proste cena je vysoka - takze nezajem trhu by mel cenu tlacit niz. Ale asi Apple nasazuje takovy ceny, ze ty troubove, kteri to predrazene koupi jim nahradi usly zisk misto tech nekolika, kteri to za tu cenu nekoupi. proste se zda, ze Apple nema zajem v CR prodavat vic, proste jim staci to, jak to jeCena závisí na tom, jaká je po tom produktu poptávka. U nás si takový počítač koupí jen velmi omezená skupina lidí, není tu žádná tradice v používání macintoshů.A myslis, ze kdyz se bude drzet cena takhle vysoko, ze se to zmeni?
Pokud se dobre pamatuju z hodin ekenomie, tak cenu by mela tvorit poptavka a nabidka. Mala nabidka = vyssi cena; Velka nabidka = konkurence = nizsi cena. Mala poptavka = nezajem trhu za vysokou cenu = snizovani ceny; Velka poptavka = zajem trhu za danou cenu = nedostatek zbozi = mala nabidka = moznost zvysovani ceny. Ono je to propojene.Propojené je to hlavně s tolika dalšími faktory, že vámi popisovaná logika platí takto přímo pouze v těch učebnicích ekonomie
Máte průměrný tamní plat zhruba 33 000 USD (v přepočtu momentálně nějakých 50 000 Kč měsíčně).Kde kupujete dolar? Šel bych si taky vyměnit
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
Občas se do podobných diskusí zapojím a činím tak i dnes. Mám přes rok MacBook Pro. V době, kdy jsem ho kupoval, neexistoval srovnatelný notebook za podobnou cenu (dovolím si říct, že ani za dvojnásobnou) a myslím, že neexistuje ani dnes. Za celou tu dobu jsem si zvykl na pro mě vcelku zásadní věc - vysokou produktivitu a nezvykle přívětivé uživatelské rozhraní. Rozplývat bych se mohl nad továrenským zpracováním, designem (jak estetickým provedením, tak funkčním), použitými materiály, spoustou drobných vychytávek (MagSafe, signalizace nabití baterky, podsvícení klávesnice apod.), které zpříjemní život, ačkoliv nad nimi nepoznamenaný ohrne nos. K OS X (Leopard) alespoň: 64-bit, UNIX, DTrace, Finder, Spotlight.
O předraženosti spekulovat nebudu, dejte mi akorát vědět, který americký výrobce elektroniky prodává v Evropě za stejné koncové ceny jako v USA, pokud započteme daně, clo a záruční podmínky. Že existují i v Evropě bohatší a chudší, a že produkty Applu skutečně nejsou určeny pro českou čtyřčlennou rodinu s příjmem kolem 25 tisíc měsíčně, to je asi všem jasné. Proto ale produkty Applu nemusíme nazývatem hovnem...
Rozplývat bych se mohl nad továrenským zpracováním, designem (jak estetickým provedením, tak funkčním), použitými materiály, spoustou drobných vychytávek (MagSafe, signalizace nabití baterky, podsvícení klávesnice apod.), které zpříjemní život, ačkoliv nad nimi nepoznamenaný ohrne nos.Souhlas. Mnoho lidi zapomina, ze "hardware" neni jen procesor, deska a disk a mavaji vam pred ocima srovnanim MacBooku s "nadupanym" Acerem...
Zajímavé je, že MACa nejvíce hodnotí lidé, kteří ho nemají a nikdy neměli. Z kamarádů co mají mac jsem zatím nikoho neviděl na něco si stěžovat. Dokonce nikdo z nich neuvažoval, že by si koupil příště neco jiného.
je ale třeba připočítat ještě systém v nějaké ceně kolem 4 tisíc
Tiskni
Sdílej: