Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tiskni
Sdílej:
někdo musí dostat zaplaceno za lokalizaci do češtinyMám pocit, že zrovna lokalizace do češtiny není u Mac OS X silnou stránkou
Momentálně lze vyřídit pouze žádosti uživatelů, kteří svůj počítač zakoupili v České republice. Děkujeme za pochopení.
Cena závisí na tom, jaká je po tom produktu poptávka. U nás si takový počítač koupí jen velmi omezená skupina lidí, není tu žádná tradice v používání macintoshů.A myslis, ze kdyz se bude drzet cena takhle vysoko, ze se to zmeni?
Pokud se dobre pamatuju z hodin ekenomie, tak cenu by mela tvorit poptavka a nabidka. Mala nabidka = vyssi cena; Velka nabidka = konkurence = nizsi cena. Mala poptavka = nezajem trhu za vysokou cenu = snizovani ceny; Velka poptavka = zajem trhu za danou cenu = nedostatek zbozi = mala nabidka = moznost zvysovani ceny. Ono je to propojene. No podle tyhle logiky: V CR se proda malo Applu, ne proto, ze by nebyla nabidka - nabidka je, ale proste cena je vysoka - takze nezajem trhu by mel cenu tlacit niz. Ale asi Apple nasazuje takovy ceny, ze ty troubove, kteri to predrazene koupi jim nahradi usly zisk misto tech nekolika, kteri to za tu cenu nekoupi. proste se zda, ze Apple nema zajem v CR prodavat vic, proste jim staci to, jak to jeCena závisí na tom, jaká je po tom produktu poptávka. U nás si takový počítač koupí jen velmi omezená skupina lidí, není tu žádná tradice v používání macintoshů.A myslis, ze kdyz se bude drzet cena takhle vysoko, ze se to zmeni?
Pokud se dobre pamatuju z hodin ekenomie, tak cenu by mela tvorit poptavka a nabidka. Mala nabidka = vyssi cena; Velka nabidka = konkurence = nizsi cena. Mala poptavka = nezajem trhu za vysokou cenu = snizovani ceny; Velka poptavka = zajem trhu za danou cenu = nedostatek zbozi = mala nabidka = moznost zvysovani ceny. Ono je to propojene.Propojené je to hlavně s tolika dalšími faktory, že vámi popisovaná logika platí takto přímo pouze v těch učebnicích ekonomie
Máte průměrný tamní plat zhruba 33 000 USD (v přepočtu momentálně nějakých 50 000 Kč měsíčně).Kde kupujete dolar? Šel bych si taky vyměnit
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
Občas se do podobných diskusí zapojím a činím tak i dnes. Mám přes rok MacBook Pro. V době, kdy jsem ho kupoval, neexistoval srovnatelný notebook za podobnou cenu (dovolím si říct, že ani za dvojnásobnou) a myslím, že neexistuje ani dnes. Za celou tu dobu jsem si zvykl na pro mě vcelku zásadní věc - vysokou produktivitu a nezvykle přívětivé uživatelské rozhraní. Rozplývat bych se mohl nad továrenským zpracováním, designem (jak estetickým provedením, tak funkčním), použitými materiály, spoustou drobných vychytávek (MagSafe, signalizace nabití baterky, podsvícení klávesnice apod.), které zpříjemní život, ačkoliv nad nimi nepoznamenaný ohrne nos. K OS X (Leopard) alespoň: 64-bit, UNIX, DTrace, Finder, Spotlight.
O předraženosti spekulovat nebudu, dejte mi akorát vědět, který americký výrobce elektroniky prodává v Evropě za stejné koncové ceny jako v USA, pokud započteme daně, clo a záruční podmínky. Že existují i v Evropě bohatší a chudší, a že produkty Applu skutečně nejsou určeny pro českou čtyřčlennou rodinu s příjmem kolem 25 tisíc měsíčně, to je asi všem jasné. Proto ale produkty Applu nemusíme nazývatem hovnem...
Rozplývat bych se mohl nad továrenským zpracováním, designem (jak estetickým provedením, tak funkčním), použitými materiály, spoustou drobných vychytávek (MagSafe, signalizace nabití baterky, podsvícení klávesnice apod.), které zpříjemní život, ačkoliv nad nimi nepoznamenaný ohrne nos.Souhlas. Mnoho lidi zapomina, ze "hardware" neni jen procesor, deska a disk a mavaji vam pred ocima srovnanim MacBooku s "nadupanym" Acerem...
Zajímavé je, že MACa nejvíce hodnotí lidé, kteří ho nemají a nikdy neměli. Z kamarádů co mají mac jsem zatím nikoho neviděl na něco si stěžovat. Dokonce nikdo z nich neuvažoval, že by si koupil příště neco jiného.
je ale třeba připočítat ještě systém v nějaké ceně kolem 4 tisíc