abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    -

    25.6.2007 19:55 | Other | poslední úprava: 4.12.2016 11:25

    -        

    Hodnocení: 83 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    David Watzke avatar 25.6.2007 20:23 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    Docela fatálně mě šokuje ten rozdíl mezi sestavou s Athlon 64 3000+ a Sempron 2500+. Cool & Quiet?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    25.6.2007 21:29 Pepa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    Taky mne to dost zaráží, ale to je ovlivněné i harddiskem, grafikou, deskou...
    David Watzke avatar 25.6.2007 21:36 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    U Semprona je ještě TV...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    25.6.2007 21:55 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    Spíš špatná měřící metoda (viz jiná diskuse).
    25.6.2007 22:00 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    CnQ ... je good vecicka ... a puvodni semprony jej nemely
    USE="-gnome -kde";turris
    25.6.2007 20:54 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    První, kdo do diskuse napíše, že se obohacuji, je u mě naprostej zmrd, to říkám dopředu.
    To nic nemění na tom, že je to tak. Rejžuješ na tom slušně.

    Tak a ostatní už zmrdy nebudou. Neděkujte, nezištně pomáhat ostatním je můj koníček (narozdíl od Namary) :-D
    25.6.2007 22:15 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    Update: ok ... CD vyletěla do koše
    OMG, snad ne kvůli tomu, že jsem se pokusil o vtip?
    25.6.2007 22:35 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    Je na čase si založit vlastní sektu, když máš na lidi takový vliv ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    25.6.2007 20:55 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    A jako minule, asi každému je jasné, že ta média něco stála

    ... zatímco teď jsou z nich bezcenné tácky pod pivo :-D (poštovné je jistě OK, ale argumentovat cenou médií v tomto případě moc košer není ;-))
    25.6.2007 21:40 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    presne ta, nie je tam nic pouzitelne...
    25.6.2007 22:11 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    No řekněme to takto, dělat ISO s Debian Sid je zbytečné a testing vychází tuším jednou do týdne :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    25.6.2007 22:17 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    a etch uz ma kazdy doma, niekto aj dvakrat (amd64, i386) :D
    Luk avatar 25.6.2007 22:11 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    Celá ta argumentace je mimo mísu. Férové by bylo říct: "Nabízím to za tuto cenu. Ber, nebo nech ležet."
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Cubic avatar 25.6.2007 21:53 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    jste to psal v nejakem spatnem rozpolozeni, proc by mel byt ctenar vaseho blogpostu, ktery nema zajem o cd byt implicitne smudla?
    Cubic avatar 25.6.2007 21:53 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé, zbavuju se distribucí
    tak nic, bohuzel tady uz to nesmaznu
    25.6.2007 22:21 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Update: ok ... CD vyletěla do koše

    Sorry, ale ty si proste pubertálny blbec. Nič iné sa na to asi povedať nedá.

    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    David Ježek avatar 25.6.2007 22:25 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    ne. jen nemam cas a ani naladu. a pokud 80% lidi v diskusi ma tu potrebu, pak ja nemam silu ani naladu to dal resit. tot vse, vic v tom nehledej.

    PS pubertak uz davno nejsem ... blbec, to je otazka definice ;-).
    25.6.2007 22:31 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Mohol si aspoň nejaké médiá rozdať ľuďom z okolia, ktorým by si to nemusel posielať. Za to, že ťa Ignor ťal do citlivého je podľa mňa blbosť robiť takéto unáhlené rozhodnutie. Ak nemáš kôš so skartovačkou, rozdýchal by som to, médiá vybral a niečo užitočné s nimi urobil.
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    26.6.2007 00:37 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Spotřeba P166 odpovídá mému starému routeru, ale to PII máš nějaké žravé. Mě se pohybovalo přes 50 W (neměřil jsem to tak dlouho a už je to nějaký čas) a to má o jeden disk navíc (PII 450, integrovaná G100 a v době měření 320 MB RAM).
    Ondroid avatar 26.6.2007 10:00 Ondroid | skóre: 32 | blog: Hombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Jaká byla použita měřící metoda ? IMHO nejpřesnější co může být je měřit to elektoměrem - co naměří elektoměr to platíte. Co se naměří takovým tím udělátkem z Baumaxu co má displej a stojí pár stovek, může být pořádně zkreslené, zvlášť když jde o měření spínaného zdroje.
    26.6.2007 13:37 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Ani to neni presne. Taka chladnicka, mraznicka nema stabilnu spotrebu. Musel by si ich asi vypnut.
    Ondroid avatar 26.6.2007 13:57 Ondroid | skóre: 32 | blog: Hombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Nepředpokládal jsem že bude až tak nutné zdůrazňovat to, že když chci měřit přesně spotřebu PC tak tím myslím jen PC bez ledničky, mrazničky, pračky, žárovek, zářivek, mikrovlnek, vysavače, TV, cirkulárky, vrtačky, fénu, větráku... a dalších spotřebičů.
    26.6.2007 14:37 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Stejně většina linuxáků má jen jeden spotřebič :-)
    26.6.2007 17:17 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Mikrovlnka? :-)
    Luk avatar 26.6.2007 18:23 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Lednice ;-)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    26.6.2007 22:13 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Jeden? Router (bežící na Linuxu), PC (běžící na Linuxu), notebook (běžící na Linuxu), mobilní telefon (běžící na Linuxu), PDA (běžící na Linuxu)

    Ostatní zbytečnosti jako lednička, pračka, nebo myčka mezi skutečné spotřebiče neuznáváme (protože na Linuxu neběží).

    Jakákoli podoba se skutečností je čistě náhodná a neúmyslná, autor odmítá zodpovídat na jakékoli dotazy ohledně mobilních telefonů, toustovačů a mikrovlnek s Linuxem.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Luk avatar 26.6.2007 23:41 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spotřeba podruhé
    Ostatní zbytečnosti jako lednička, pračka, nebo myčka mezi skutečné spotřebiče neuznáváme (protože na Linuxu neběží).
    Proto je nejvyšší čas, aby začaly, když už na Linuxu běží i stupidní strojky na odečet jízdného v busech MHD. Zájemcům doporučuji začít tímto ;-)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.