Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
První příklad: máte bytový dům, 8 vchodů, 4 patra, tj, 128 bytů. Zařízení pro kabel Vás vyjde na nějakých 150 000Kč, tedy +/- 1200 na byt.Kde si tady započítal výkopy té kabeláže?
Mám pocit, že ty to zbytečně vyháníš do extrému, sic pravdou je, že i já to do extrému vyhnal, ovšem opačného.
Já porovnával srovnatelnou kvalitu na modelových příkladech.
A ruku na srdce, kdo by pro osamocený bytový dům někde na okraji města (v lepším případě) táhl optiku, kde by jen výkopové práce přišly na desítky milionů? Zde máš pak návratnost samotné investice na dlouhá léta v nenávratnu.
A ruku na srdce, kdo by pro osamocený bytový dům někde na okraji města (v lepším případě) táhl optiku, kde by jen výkopové práce přišly na desítky milionů? Zde máš pak návratnost samotné investice na dlouhá léta v nenávratnu.kdo? - no tak třeba Metron ... jó, když máš strejčka na správným místě, to se to pak "konkuruje"
Jenže právě ty výkopové práce je to co tě stojí penízeU nas na malomeste tahaju optiku po strechach barakov. Pravdou ale je, ze sa jedna o uzemie relativne celistvo zastavane.
A musím říct, že nějakých 8-10/1-2Mbps za necelých 500, k tomu veřejná IPv4 fakt není špatná nabídka.A co 100/100 Mb/s po optice s /29 IPv4 za 500Kč měsíčně (+ one off investice 500Kč za /29 subnet)?
To by se mi líbilo (omlouvám se, že reaguju na příspěvek nepatřící mně). Ale jednoznačně bych preferoval/vyžadoval IPv6.
Mám 60/7 (tím uploadem si teď nejsem jistý) od UPC a platíme i s televizí (včetně HD programů) nějakých 700,-- Kč.
To se tak někdo má.
50/50 zhruba 250 kc + 300 za TV + IPtel ...
Praxe je taková, že budete rádi, když na své 20Mbit přípojce dostanete alespoň polovinu slibované rychlosti,No, toto prohlášení mne motivovalo k testu na rychlost.cz, viz přílohu. Platím 450 Kč/měsíc za připojení 25Mbps obousměrně :-p
Tak to je pěkná rychlost, předpokládám nějaký kabel v bytě?
On je průšvih, že tady u nás na vesničkách, kde je kolem 1000 obyvatel, případně městečkách, kde je do 5 000 obyvatel to, že optika tu nikde není a DSL Ti běhá nějak slušně do vzdálenosti pár set metrů, pak k tobě přijde podomní prodejce, nechá Tě upsat se na 25Mbit za 750Kč měsíčně, nabídne Ti k tomu ještě televizi a výsledek takovej, že televize se seká a nenaměříš víc jak 3Mbit.
to se da reklamovat/vypovědět smlouva ...
Mám doma optiku 32/32Mbit (píšou agregaci 1:6, reálně to většinou jede zhruba tolik), veřejná IPv4, montálně mám testovací IPv6 (s /64 subnetem), stabilita perfektní. To všechno za 300Kč měsíčně. Spokojenost
4/4 Mb/s, menší městečko, 390Kč měsíčně, veřejná IP. Jen tenhle provider má trochu mrtvější DNS servery, takže pdnsd na domácím serveru skoro nutností (případně DNS od CZ.NIC), pokud nedám zrovna seznam.cz, tak to nějakou tu vteřinu trvá, než se přeloží adresa.
Před lety jsem míval 4/4 Mb/s ve dne a v noci mě limitovala jen technologie a kvalita signálu, s Nanostation5 jsem se v pohodě dostal na 25/25 Mb/s. A to všechno za 370Kč Bohužel pak se dva provideři spojili, síť po městě v perfektním stavu, ale páteř se "upgradovala" z 11GHz na 5GHz, takže rok jsem jel na 4/0.2 Mb/s, kromě slibů typu "do měsíce to bude" žádná komunikace. Takže před pár dny změna, zažádání o pevnou IP a konečně slušná rychlost
Mé těšení je ale zkaženo skutečností, že ani tehdy asi nedají lidem rozumný upload.+1
Mé těšení je ale zkaženo skutečností, že ani tehdy asi nedají lidem rozumný upload.Ale no tak, k čemu je přece běžnému uživateli připojení k Internetu rychlý upload? Proč proboha chce někdo na domácí přípojce hostovat server? A šmankote, co posílat za data do Internetu? Těch deset fotek na facebook? No tak to chvilku potrvá! A ono jinak s optikou to nebude tak jednoduchý, on i když kabel vede v zemi před barákem, tak ono to nejde jen tak tam odbočit, v obci by levněji vyšlo natáhnout nový kabel až k SDH a zároveň přitom položit další kabely i pro "sousedy", problém je, že k čemu by to ti sousedi využili? Vždyť jim stačí to ADSL a přece si chvilku počkají!
tak ono to nejde jen tak tam odbočitTohle už máme ověřené, kousek od domu je "patník" a tam to odbočené je. Kdybych měl X desítek zbytečných tisíc měsíčně, tak prý není problém, abych tam byl připojen.
Tiskni
Sdílej: