Nejvyšší správní soud (NSS) podruhé zrušil pokutu za únik zákaznických údajů z e-shopu Mall.cz. Incidentem se musí znovu zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Samotný únik ještě neznamená, že správce dat porušil svou povinnost zajistit jejich bezpečnost, plyne z rozsudku dočasně zpřístupněného na úřední desce. Úřad musí vždy posoudit, zda byla přijatá opatření přiměřená povaze rizik, stavu techniky a nákladům.
Organizace Free Software Foundation Europe (FSFE) zrušila svůj účet na 𝕏 (Twitter) s odůvodněním: "To, co mělo být původně místem pro dialog a výměnu informací, se proměnilo v centralizovanou arénu nepřátelství, dezinformací a ziskem motivovaného řízení, což je daleko od ideálů svobody, za nimiž stojíme". FSFE je aktivní na Mastodonu.
Paramount nabízí za celý Warner Bros. Discovery 30 USD na akcii, tj. celkově o 18 miliard USD více než nabízí Netflix. V hotovosti.
Nájemný botnet Aisuru prolomil další "rekord". DDoS útok na Cloudflare dosáhl 29,7 Tbps. Aisuru je tvořený až čtyřmi miliony kompromitovaných zařízení.
Iced, tj. multiplatformní GUI knihovna pro Rust, byla vydána ve verzi 0.14.0.
FEX, tj. open source emulátor umožňující spouštět aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64, byl vydán ve verzi 2512. Před pár dny FEX oslavil sedmé narozeniny. Hlavní vývojář FEXu Ryan Houdek v oznámení poděkoval společnosti Valve za podporu. Pierre-Loup Griffais z Valve, jeden z architektů stojících za SteamOS a Steam Deckem, v rozhovoru pro The Verge potvrdil, že FEX je od svého vzniku sponzorován společností Valve.
Byla vydána nová verze 2.24 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy
… více »About Opera Version information Version 9.50 Beta 2 Build 1834 Platform Linux System x86_64, 2.6.24-ARCH Qt library 3.3.8 Java No Java Runtime Environment installed Browser identification Opera/9.50 (X11; Linux x86_64; U; en)Takto se mi hlásí v Archu (About Opera) jedná se o nejnovější verzi dostupnou v testing repozitáři, jak jsem tuším psal.
. Takže raději mlč.
No tak u mě je i normální beta4 značena jako minefield.Tak v tom případě nemáš normální oficiální betu. Právě proto byl zaveden důsledný branding.
Ale tady se nebavime o nazvu ale o tom k cemu je polozka version.To já na rozdíl od tebe vím, a proto se k ní vyjadřuju. Že Opera je zančena jako beta a přitom to není (nikde ohlášená) beta, ani že by se k ní směřovalo.
Takze si opravdu nemyslim ze by ve znaceni byl nejaky rozdil.Tak si to myslíš špatně. Viz výše.
No tak u mě je i normální beta4 značena jako minefield.
Tak v tom případě nemáš normální oficiální betu. Právě proto byl zaveden důsledný branding.Mám officiální beta verzi spíš se podívej co máš ty
viz. http://www.archlinux.org/packages/search/?q=firefox3
Ale tady se nebavime o nazvu ale o tom k cemu je polozka version.
To já na rozdíl od tebe vím, a proto se k ní vyjadřuju. Že Opera je zančena jako beta a přitom to není (nikde ohlášená) beta, ani že by se k ní směřovalo.Jak jsem psal tak pokud si stáhnu snapshot firefoxu tak se taky hlásí jako 3.0b5
Takze si opravdu nemyslim ze by ve znaceni byl nejaky rozdil.
Tak si to myslíš špatně. Viz výše.Ne ty si to myslíš špatně.
Tak by mě teda vážně zajímalo, odkud to taháš, když na oficiálním FTP se to jmenuje jako firefox-3.0b5pre a název aplikace i logo odpovídá Minefieldu. Build identifier: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9b5pre) Gecko/2008032405 Minefield/3.0b5pre Podle mě je tedy evidentní, že buď lžeš anebo píšeš pitomosti o tom, čemu vůbec nerozumíš. Každopádně mě oblbovat nebudeš.No tak u mě je i normální beta4 značena jako minefield.Tak v tom případě nemáš normální oficiální betu. Právě proto byl zaveden důsledný branding.Mám officiální beta verzi spíš se podívej co máš tyviz. http://www.archlinux.org/packages/search/?q=firefox3 Já mám to, co je všude na stránkách značeno i propagováno jako Firefox 3 beta 4, to, co je tak pojmenované při stažení (a i vzhledem k tomu, kde je to na FTP umístěné). Při spuštění se to nahoře v názvu aplikace jmenuje "Firefox 3 beta 4" a je to tak i v dialogu o aplikaci s příslušným logem. Identifikátor sestavení: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; cs; rv:1.9b4) Gecko/2008030714 Firefox/3.0b4
Ale tady se nebavime o nazvu ale o tom k cemu je polozka version.To já na rozdíl od tebe vím, a proto se k ní vyjadřuju. Že Opera je značena jako beta a přitom to není (nikde ohlášená) beta, ani že by se k ní směřovalo.Jak jsem psal tak pokud si stáhnu snapshot firefoxu tak se taky hlásí jako 3.0b5
Bohužel pro tebe se já odvolávám na fakta, který si může kdokoliv ověřit, a ne na nějaké mylné domněnky vycucané z prstu tak jako to ty.Takze si opravdu nemyslim ze by ve znaceni byl nejaky rozdil.Tak si to myslíš špatně. Viz výše.Ne ty si to myslíš špatně.
Tim nazvem minefield jsou oznacovany i bety, takze mam pravdu.Nemáš, lžeš a jasně jsem to dokzal: "Já mám to, co je všude na stránkách značeno i propagováno jako Firefox 3 beta 4, to, co je tak pojmenované při stažení (a i vzhledem k tomu, kde je to na FTP umístěné). Při spuštění se to nahoře v názvu aplikace jmenuje "Firefox 3 beta 4" a je to tak i v dialogu o aplikaci s příslušným logem. Identifikátor sestavení: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; cs; rv:1.9b4) Gecko/2008030714 Firefox/3.0b4"
Jinak jsam si napsal ze ze tam je 3.0b5pre tak o cem se tu hadas?Opět lžeš. Podívej se aspoň, cos psal: "Jak jsem psal tak pokud si stáhnu snapshot firefoxu tak se taky hlásí jako 3.0b5"
Proste podle me je znaceni v podstate to stejne, takze nechapu ten tvyj vykrik at opera poradne oznacuje sve verze, krom toho je to na kazdym jak oznacuje sve produkty.Není. Vysvětleno výše.
To já na rozdíl od tebe vím, a proto se k ní vyjadřuju.Myslite to tak, že víte o pravidlech značení položky Version v projektu Firefoxu ? Nebo tak, že jsou snad nějaká závazná pravidla pro vyplňování položky Version u SW projektů ? Naše firma vyvíjí SW už zhruba 12 let a pravidla pro vyplňování položek Version jsme si prostě určili sami "vnitrofiremně". Myslím si, že to je čistě věcí vývojářu a u mnoha rozdílných projektů je to jinak.
Opera a Firefox měly funkční Flash plugin, pro Konqueror nemám Flash plugin nastavený.
Existují tři druhy lží: obyčejné lži, sprosté lži a benchmarky...
Ve firefoxu ne, v konqueroru ano i v 32b verzi. Už to samo o sobě by znamenalo, že při použité "metodice" benchmarku vycházejí jenom nesrovnatelná "hausnumera"...
Tiskni
Sdílej: